Zodiac (2007)

Příběh masového vraha jménem Zodiac, který měl na starosti několik vražd v USA, jejiž přesný počet nebyl nikdy znám, se dočkal dalšího zpracování. Zodiac byl znám tím , že posílal šifrované zprávy a dopisy nejen policii, ale především do novin, které mu zajišťovali dostatečnou publicitu, kterou vyžadoval. Podle mně je to nejlepší zpracování, které kdy bylo natočeno. I když tento snímek je velice dobře natočen, chvílemi jsem se u něj nudil. Příběh policistů a především aktivních novinářů, kteří pátrají po totožnosti tohoto sériového vraha má napínavý děj s troškami slepých míst, které Vás chvílemi budou unavovat. Film to není špatný, je to celkem solidní kriminální thriller, avšak pro mně zbytečně zdlouhavý. Na druhou stranu, pokud vezmu v úvahu, že se je to dle skutečné události, je to jeden z nejpovedenějších snímků tohoto žánru. Skvělé herecké obsazení tento film jen vyzdvihuje. Každopádně za shlédnutí to stojí.

Zombieland (2009)

Ono to je tak trapné až je to výborné. Nevím jak jinak popsat tento bláznivý kousek. Filmy se zombikama mám rád. Začínaje typu Resident Evil až po úsvit mrtvých konče. Kde zařadit tento snímek je otázkou. Pro mně to byl docela zážitek se na tento film koukat. Nejen kvůli tomuto žánru, ale především kvůli komediální stránce. Jsou tady tak vychytaně vtipné scény, až se smějete do doby, než si uvědomíte, že je konec filmu. Opravdu to stojí za to. K příběhu asi není co dodat. Vše se točí kolem 4 lidí, kteří jedou napříč Amerikou. Všude na ně číhají zombie a Woody Harrelson jako drsný zabiják má jediný cíl a to přežít a nalézt smažené twinkies. Dále tu máme dvě sestry, které mají zásadní pravidlo nikomu nevěřit jen sami sobě a v neposlední řadě, kluka, který dodržuje několik svých důležitých pravidel a k tomu, je to ten největší srab ze všech. Tento snímek neklade důraz na vyváženost děje apod, má za úkol pobavit. A to se mu dařilo skvěle. Nezapomenutelná scéna s B. Murrayem je opravdu fantastická, stejně jako závěrečná scéna v zábavném parku. Tento film má prostě všechny věci co by měl zábavný film mít. K tomu příjemně utíká a nenudí zbytečnostmi. Je tam sice pár detailů, které by stály za to trochu přehodnotit, nebo naopak více rozvést, ale to je jen nevýznamný detail, který filmu nic neubere. Někdo může mít námitky na použitý make-up zombie, či na množství krve, kterou zde nešetřili (i když znám krvavější filmy). Každý si něco najde. Pro mně další skvělý kousek, který doporučuji.

Prázdniny v Římě (1953)

Nevím jestli jsem viděl tento film kdysi dávno nebo ne, každopádně jsem si na něj nemohl vzpomenout. Ještě předtím než jsem si ho dnes pustil, jsem měl trochu obavy zda to nebude nějaká pitomost, i když v hodnocení CSFD byl na dost vysoké příčce. Ale pořád jsem si říkal, že je to vykonstruované a že to zase tak dobré nebude. A byl to omyl. Vážení tento film je opravdu klasa mezi filmy. Nevěřil jsem svým očím, protože tento film je vtipný, natočen s nóblesou, romantický, se skvělým scénářem, atmosférou a v neposlední řadě se skvělými herci. Nevěřil jsem, že mně tak chytne. A to jsem sotva před ním dokoukal IP man 2. Ač nejsem typický romantik, i když asi ve mně trochu něco je, tenhle film mně dostal od první minuty. Koukal jsem na něj a užíval si tu atmosféru 50 let, Řím apod. Psát o čem to je, nemá smysl, vše je napsáno v obsahu filmu, mně nezbývá nic než jen podotknout, že tento film je jeden z nejlepších co jsem kdy viděl. A to myslím smrtelně vážně. Lituji jen toho, že jsem ho neviděl už dříve. Skvěle natočený snímek.

Ip Man 2 (2010)

Důstojné pokračování velice povedeného prvního dílu, které je natočeno na stejně kvalitní úrovni. Tento snímek navazuje na první část, zde se Yipa již usídlil v Hong Kongu a chce si otevřít vlastní školu Wing chun. Ovšem ze začátku má problémy. Nikdo tomuto stylu moc nevěří a Mistr Yipa s rodinou nemá dostatek peněz na nájem apod. Jednoho dne k němu přijde mladý žák, který začne šířit po městě zprávy o nejlepším bojovém stylu. Mistr Yipa má den co den stále více studentů. To se nelíbí japonským mistrům a nechtějí nový styl přijmout. Mistr Yipa bude muset čelit výzvám proti ostatním mistrům, aby si mohl otevřít vlastní školu. V tom se objeví Britové se svým boxem a Yipa bude muset opět dokázat své bojové schopnosti a opět složit těžkou zkoušku. Můžeme se těšit opět na krásné souboje, strhující příběh o hrdosti, ponaučení, smutku, odvaze a spojenectví. Jedna scéna mně tam připadala jako z filmu Rocky IV a to scéna s ručníkem :-D, ale i tak tento film opravdu stojí za to vidět. Nemůžu si pomoci, málo který druhý díl se povede, nebo alespoň jde ve stopách svého předchůdce. Tady se to povedlo na výbornou. Bylo by pro mně zklamání kdyby se tvůrci pro další pokračování nerozhodli. Tento film je pýchou žánru bojového umění a je opravdu patří mezi nejlepší co kinematografie může nabídnout. No a na závěr malá perlička. Na konci filmu uvidíte legendu bojových umění, kterou jsem zmínil v hodnocení prvního dílu.

Ip Man (2008)

Moc hezký snímek. Přirovnal bych to k obávanému bojovníkovi s Jet Li. I když tento snímek je asi o kapku lepší. Vše se odehrává okolo roku 1935. Ve městě Foshan je spousta bojových mistrů umění, ale nikdo není lepší než mistr IPa. Když zachrání město a udrží čest bojového umění wing chun před mistry ze severu, všichni obyvatelé ho uctívají. Až do doby japonské invaze. Zabaví mu dům, rodina se ocitá na ulici, Ipa je nucen pracovat, aby zabezpečil rodinu. Japonský generál vyzývá čínské obyvatele k boji a když vyhrají, daruje jim pytel rýže. Ipa nechce bojovat a raději pracuje v uhelné společnosti. To se však změní, když mu japonští bojovníci zabijí v zápase kamaráda. Mistr Ipa se proto rozhodne zápasit s Japonci, čelit výzvám až se střetne s nejlepším bojovníkem Japonska. Tento snímek je doslova nabitý souboji, které snad musí potěšit nejedno oko diváka. K tomu si představte prostředí čínského města, spolu s hezkou hudbou, hodící se přesně k tomuto žánru filmu. Předem Vás musím ale upozornit, není to styl jaký znáte např. s filmy s Tony Jaa, kde je použito minimum triků, lan apod. V tomto filmu u některých soubojů si těchto efektů všimnete, nicméně tady je to nastíněno jako tzv."létání" mistrů bojového umění, které je považováno v Asii za "legendu". Tento snímek má své chyby stejně tak jako své klady. Pro mně osobně je to jeden z těch lepších filmu o bojovém umění vůbec. Dobrý příběh, námět, akce to vše dělá tento film vyjímečným. Navíc je podle skutečné události, a tento Mistr Ipa také učil ještě legendárnějšího Bruce Leeho.

Loudilové (2009)

Průměrná komedie pro teenagery. Přirovnal bych to k sérii Prci, prci, prcičkek. Dva hoši, kteří hrají fotbal jen proto aby mohli balit ženské, se jednoho večera dozvědí o kempu roztleskávaček. Rozhodnou se, přidat se k roztleskávačskému školnímu týmu aby mohli jet na tento kemp. Když sem dorazí, nevěří svým očím, 300 ženských na jednom místě. Nezbývá jim nic jiného než této šance využít. Jak to asi dopadne zřejmě tušíte. Tato komedie, není špatná, místy zde jsou i vtipné scény, které doprovázejí originální hlášky. Ale je to prostě komedie pro mladé teenagery. Místy hloupý humor s bláznivými a potrhlými situacemi moc dospěláků asi nenadchne. Na podívání to stojí, ale nečekejte zázrak.

Solomon Kane (2009)

Na tento film jsem se obzvláště těšil, protože historické, dobrodružné filmy mám rád. Tady jsem byl trochu zklamán. Solomon Kane je věhlasný šermíř, jednoho dne se dá na cestu víry, aby odčinil vše zlé co v životě vykonal. Jednoho dne musí odejít z kláštera a vydá se na pouť světem. Zde potká mírumilovnou rodinu, která mu zachrání život, když ho přepadnou bandité. Solomon s nimi putuje za novým světem, bohužel je také přepadne skupina těchto banditů, kteří plení města a unášejí lidi. Solomon Kane se musí rozhodnout. Zda poruší přísahu a opět pozvedne meč a zachrání přátele, nebo se raději obětuje. Zde nastává ten vytoužený okamžik. Co k tomuto film dodat? Pro mně trochu zdlouhavý úvod, který na druhou stranu rychle uteče. Místy nudné pasáže sice vystřídá akce, které jsou moc pěkně udělané, nicméně divákovi nepřinesou tu strhující dech beroucí podívanou, kterou jsem očekával. Nicméně jsem rád, že je další snímek tohoto žánru na světe. Film si jistě najde své fanoušky, stejně jako své odpůrce, kterým bude vadit jednoduchý příběh, trochu závěr filmu, který podle mně byl trochu uspěchaný a odfláknutý. Vůbec by nevadilo trochu to prodloužit a diváka více napnout. Ale budeme se muset s tímto smířit. 3* dávám opravdu jen tak tak. A to především za žánr, kterých není natočeno mnoho. Na podívání to rozhodně stojí. Ale nečekejte zázrak.

Záložní plán (2010)

Opět zde máme jeden romantický kousek. Co k tomuto filmu dodat? Film to není špatný, řekl bych že je to jeden z těch povedenějších typicky romantických filmů současnosti. Musím uznat, že v tomhle filmu to J. Lopez obzvláště sluší. Příběh mladé ženy, která do současné doby nenašla toho svého "pravého muže" se rozhodne o umělé oplodnění. Ovšem v den, kdy toto celé podstoupila, potká náhodou muže, do kterého se "zamiluje na první pohled". Jak to tak chodí, tito dva se dají dohromady. Jennifer se rozmýšlí jestli to svému příteli řekne nebo ne. Nakonec se však odhodlá jít s pravdou ven. Jak to celé dopadne na to si počkejte. Předem Vás ale musím upozornit, že s komedií to nemá moc společného. Sice tam je pár scén u kterých se usmějete, nicméně jako žánr Komedie bych to určitě nenazval. Spíše je to takový ten slaďák, kde hlavní roli hrají vztahy, děti a každodenní situace. Jak jsem se už zmínil, film to není špatný, ale na druhou stranu nepřináší nic nového co by diváka překvapilo. Prostě a jednoduše letní pohodovka.

Bez soucitu (2010)

Typická akční nakládačka, bez zbytečných keců okolo. A budete se divit, ale mně se to líbilo. Předem musím říct, že nečekejte nějaký zázrak v podobě propracovaného scénáře, důmyslných psychologických her na kočku a na myš, nebo reálnou akční podívanou......o tomhle tento film není. Přirovnal bych to k filmu Sejmi je všechny. John Travolta v roli tajného agenta, který když někde vejde, rozstřílí všechny a všechno kdo se mu postaví do cesty. Musím říct, že ze začátku jsem si moc nemohl na Travoltu, jako na elitního zabijáka zvyknout, ale časem se mně dokonce zalíbil a po únosu vlaku 123, opět dobře odehraná role. Taky mně u tohoto filmu překvapil náhlý zvrat děje, který se mně až na konec zalíbil. Tento film není kdovíjaký trhák, nicméně pobaví, rychle utíká a je to v celku solidní akční podívaná. Možná že bych původně dal jen 3* a bral to jako průměrný snímek, nicméně vzhledem k tomu, že poslední dobou se tento žánr moc nepředvedl (např. špatný polda apod.) dám o jednu hvězdu více, protože u tohoto filmu jsem se fakt nenudil. Což nemůžu říct o dříve jmenovaným. Pro mně příjemné překvapení měsíce.

Earth (2007) (TV film)

Rád se kouknu na tyhle dokumentární filmy, o to více jsem byl překvapen jak se tento film neskutečně povedl. Tento snímek Vás provede od severní části země až po tropy, ukáže Vám podmořský život a to vše natočeno se skvělými kamerovými záběry, které Vás prostě nadchnou. K tomu Vás tento film pobaví, poučí, nadchne, rozesmutní a kdo ví co ještě. V neposlední řadě skvělý hlas, který Vás provází celým snímkem a vypráví o životě zvířat. Po shlédnutí změníte pohled na svět a na život kolem Vás. Nebo aspoň mně se to stalo. Viděl jsem to až včera a upřímně jsem litoval, že jsem to neviděl už dříve, protože tento film opravdu stojí za to a současná 15. příčka v hodnocení filmů mu právem patří. Na druhou stranu těchto dokumentárních snímků je dnes celá řada a všechny nabízejí něco jedinečného, ovšem tento snímek mně opravdu dostal, i když vlastně nenabízí nic nového. A to se cení ještě víc.