Život Briana (1979)

Tento film jsem opět viděl až nedávno a to jen díky vysokému hodnocení v žebříčku filmů v CSFD. Nevím asi jsem ten humor nepochopil. Přiznám se, že jsem moc dílů Monthy Pythona neviděl, dalo by se to spočítat na prstech jedné ruky. Ale tady jsem se místy trochu nudil. Neříkám, že tento film je špatný. Naopak, místy jsem se opravdu pobavil a některé scénky byly dost dobře vymyšlené. Vážím si taky nápadu, kde šestice herců hraje snad 40 postav. Docela se jim to povedlo. Humor, který zde použili mně není až tak cizí, nicméně mně to nějak zvlášť neohromilo. Pro milovníky Monthy Pythona je to velice povedený a určitě si přijdou na své. Pro nás obyčejné smrtelníky je to pohodový film pro zkrácení nudné chvíle. Bohužel jsem už viděl mnohem lepší komedie. A nemyslím tím, jen ty novější, ale taky ty starší data výroby.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Klasický Asterix a Obelix jak je známe. Je asi pravda, že tohle je jeden z nejpovedenějších snímků o těchto dvou Galech, který jsem viděl. Na svůj rok, moc pěkně zpracovaný příběh s vtipnými scénkami u kterých se občas hezky zasmějete. Ovšem jen v případě, že tento humor vám není cizí. Na druhou stranu to až tak vtipné není, že by se člověk za břicho popadal po celou dobu filmu, ale i tak zde jsou nezapomenutelné momenty. Možná by si to zasloužilo více hvězdiček, nicméně viděl jsem už mnohem lepší animované filmy, na druhou stranu, když vezmu v potaz rok 1976 ve kterém vznikl, musím smeknout před tvůrci s jakou grácií tento film vytvořili. Pro mně moc pěkný snímek na shlédnutí. Ale 3* je tak akorát.

Hanebný pancharti (2009)

Q. Tarantino má specifický styl, to mu nelze upřít. Jeho pojetí 2.světové války může někoho otrávit, mně se to ale naopak líbilo. Je to pohled na válku s jiného pohledu. Vím, že to není nejnovější snímek, ale přesto si nemůžu komentář k tomuto filmu odpustit. Byl jsem na tom v kině a nelitoval jsem ani minutu stráveného času. Povedený, zábavný snímek, který překrucuje historii a přesto si v sobě nechal kus vážnosti. Výborné herecké obsazení, k tomu musím speciálně pochválit nezapomenutelný hlas a herecký výkon Ch. Waltze alias Hans Landu, který svou roli zahrál opravdu bravůrně. Pochvalu si však zaslouží ostatní herci v čele s Bradem Pittem. Pro mně osobně tam byly místa, které bych třeba vynechal, jako skalpování nepřátel.......nemám rád takovéto záběry, i když to asi k Tarantinovi prostě patří. Vše mně nahradil skvěle povedeným humorem a dialogy u kterých jsem přímo žasl. Prostě výborně odvedená práce se vším všudy. Jednoznačně jeden z nejlepších filmů současnosti.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Už jen první věta v obsahu je trochu lež. Protože tzv."Veselý příběh" v tomto animovaným filmu chyběl. Alespoň mně to tak připadalo. Když pomyslím jaká kolem toho byla reklama a jak to měl být hit roku, tady tvůrci trochu přestřelili. Veselých příhod tam moc nebylo, vtipné hlášky také chyběly, k tomu nudný příběh, nebo spíše příběh mohl býti dobrý, ale chtělo by to více oživit. Na druhou stranu moc pěkná animace postav tak i okolí. Skvělý dabing některých postav, ale to je tak vše co se týče pozitivní stránky. Pro mně absolutní zklamání, neboť vím že umíme udělat veselejší snímky. Dvě hvězdičky dávám jen za hezkou animaci, jinak příběhově by to byl naprostý odpad. Nejhorší je, že se u toho ani nebavili děti. Sice už je to docela dávno co jsem to viděl, ale atmosféru v kině mám v živé paměti.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Opět jedna z povedených komedií současnosti. Známé pravidlo, kde se objeví Jack Nicholson, tak to stojí za to, platí u tohoto filmu dvojnásob. Zábavný snímek stárnoucího muže, který nikdy nebyl s ženou nad 30 a pořád si jen užívá s mladými kráskami se změní do doby, kdy je se svou partnerkou na víkendové chatě a dostane infarkt. Zde se seznámí i s matkou své přítelkyně Dianou Keaten, která se o něj bude muset postarat při propuštění z nemocnice. Není z toho moc nadšená, k J. Nicholsonovi má ze začátku odpor, nicméně časem se tito dva sblíží a začne mezi nimi probíhat něco více než jen přátelství. Nechci prozrazovat zbytečně děj, i když tento film je staršího data. Nicméně zaručuji, že se u toho budete báječně bavit. Nevšední situace, které tito dva zažijí Vás dostanou na kolena a vy si jen budete užívat skvělé herecké výkony. Možná někdo může namítnout, že to asi není film pro teenagery, nicméně já se u toho dobře pobavil a snad ještě nepatřím do starého železa. Vzhledem k tomu, že Nicholsona mám rád a film je výborný, nezbývá mně nic jiného, než jej doporučit.

Turnaj zabijáků (2009)

Nebráním se těmto druhům filmů. Docela jsem se i na tento film těšil, ovšem výsledek byl hrozný. Pokud bych to chtěl srovnat s nějakým snímkem, napadá mně Zabij nebo budeš zabit, který mně však bavil mnohem více, než tento. O co se vlastně jedná? Zbohatlíci pořádají turnaj na život a na smrt, kde se utká 30 nejlepších zabijáků světa, hlavní výhra je 10mil, kterou vyhraje jen jeden, ten který přežije. Tento turnaj se odehrává ve městě Londýn, pořadatelé se napíchli na městský kamerový systém, aby je mohli sledovat na každém kroku. K tomu má každý v těle zabudovaný sledovací čip, který vidí nejen pořadatelé turnaje, ale i samotní zabijáci. Bohužel místo skvělé akční podívané, zde máme trapně natočený béčkový film, který diváka prostě nudí. Některé souboje jsou sice slušně udělané, pro fajnšmekry krve je ji zde až dost, nicméně místy až komické podání akčnosti, člověka odradí od celého sledování filmu. Hloupé a naivní přestřelky, u kterých se budete více smát než zírat napětím, to vše dělá tento film otravným. Na obranu musím uznat, že je to hodně nenáročný film a mně zkrátil čas v práci :-D pokud překousnete některé scény, ale do seznamu oblíbených jej rozhodně nedám a budu rád, když na něj co nejdříve zapomenu.

Kniha přežití (2010)

Tenhle film je můj šálek kávy. Mám rád filmy typu Já, Legenda nebo Cesta, avšak rozdíl mezi tímto filmem a Cestou je ten, že tenhle snímek je více akčnější. Jedná se o příběh muže - chodce, který putuje na západ za lepší civilizací. Cestou se střetává s ostatními přeživšími, který se ho snaží přepadnout a sebrat mu věci, zejména vodu, která je nedostatkovým zbožím. Sebou tento muž nosí knihu, jak později zjistíme poslední svého druhu, která se zachovala. Jakou, nechci prozrazovat, ale všichni to jistě tušíme. O tu knihu má však zájem majitel městečka, který ji chce za každou cenu. V roli záporného hrdiny se objeví opět skvělý Gary Oldman, který pro mně dokazuje, že je to nejlepší záporák, který se objevil na plátně. Tento titul mu asi i zůstane. Vzpomeň me, jak dokonale ztvárnil zloducha v 5 elementu apod. Co se týče filmu, pro mně velké překvapení. Film hezky utíká, zbytečně diváka neklame složitou zápletkou, děj je sice už místy ohraný a některé akční přestřelky jsou trochu k smíchu, nicméně pro mně slušný film na odreagování, kde jsem se skvěle pobavil. Nechybí mu akce, napětí, někdy i vtip, prostě vše co by takový film měl mít.

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Tak co říci k tomuto filmu. Pokud se Vám líbí filmy s bojovým uměním, tak asi budete mile překvapeni. Pokud skousnete děj, a věřte mně budete muset hodně ale hodně přivřít oči, aby jste se z toho nezbláznili. Děj stojí za velký ho**o. A to doslova. Někdy až stupidní scény a dialogy Vás můžou otrávit. Někdy přemýšlím, kdo to vlastně může vymyslet. Nicméně co se týče té lepší stránky filmu jsou bojové okamžiky. Zde se nenechte pobláznit, není to zase až tak dokonalé, někdy je vidět, jak to mají nacvičené a dělají úhyby dřív, než protivník udělá kop apod. Ale na druhou stranu, souboje jsou velice pěkné na podívání, i když Tony Jaa to prostě není. Abych to pořád jen nekritizoval, Michael Jai White odvádí špičkový výkon. Stejně jako ve filmu Krev a kost ukazuje nádherné souboje, plné akrobatických kousků , které Vás místy až nadchnou. Vzhledem k tomu, že se zajímám o bojové sporty, tento film se mně i na tak špatný scénář prostě líbil.

Rozchod (2009)

Nevím jestli se zrovna jedná o drama, pro mně to byl takový jiný romantický film. Jestli se dá mluvit o dramatu, tak jen asi 5 posledních minut filmu. Francouzské filmy jsou známy svou odlišností, tento film je další jeho příklad. Jedná se o příběh, kdy hlavní představitelka má vše co si může přát. Manžela, dvě děti, velký dům a jejím přáním je si založit svoji rehabilitační (fyzioterapeutickou) ordinaci. Manžel ji vyhoví a společně se rozhodnou přestavět část svého domu. Najmou si dělníky, jenže se stane malá nehoda a manželka se sblíží s jedním dělníkem Ivanem. Zamiluje se do něj a chce od rodiny odejít. Tady však nastanou problémy. Manžel to nechce připustit a tak dělá vše proto aby tomu zabránil, nastávají ji problémy s financemi apod. Jak to vše dopadne nechci prozrazovat. Mně osobně se tento film líbil, je nenáročný na diváka, přesto dokázal zaujmout. Na druhou stranu to není žádná pecka, pro mně je to film na jedno podívání, neboť děj je pomalý a snadno zapamatovatelný. Ale i přesto je to pro mně překvapení měsíce. Na shlédnutí jej doporučuji.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Pro mně jeden z nejlepších válečných filmů všech dob a pro mně taky jeden z nejlepších filmů co jsem viděl. Dokonalé zpracování knižní předlohy, i když zde bylo pár odlišných momentů, i tak tento snímek patří mezi špičky. K hereckým výkonům není co dodat. Scénář napsal sám život, tak že to asi nemá smysl komentovat. Za druhé je to snad poprvé v novodobé historii, co dostali Amíci na prdel od domorodců a žádali pomoc cizí jednotky KFOR. Ve filmu hraje mnoho známých herců i když někteří mají menší role a ve filmu je sotva zpozorujete. Film je nabitý akcí od začátku do konce, není snad moment, kdy nejste napnutý. I když je to už starší kousek, mně osobně se tento film hodně líbil a na rozdíl od jiných jej můžu sledovat pořád dokola. Proto má mé velké PLUS.