Nikdo (2021)

Zábavnější verze Johna Wicka a nebo Equilizera. A ano, lidé tu zmiňují, že ta poslední akce trochu kazí celkový dojem, s čím souhlasím, ale obecně je to nadprůměrné béčko. Bob Odenkirk se na roli hodí. Chápu, že některým přijde hlavní role nudná, já si ale myslím, že to byl cíl. Znuděný, vysloužilý zabiják... Za mě je to naopak skvělé obsazení a příjemná změna od Denzela a Keanu.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Spoiler Alert: Jak se mi prvni a (hlavne) druhy dil libily, tak trojka uz byla trochu uspavajici a ctyrka uz je proste to same porad dokola, jen o neco dele. V podstate kdyby vysla ctyrka jako jedinny JW film, tak bych tleskal. Ale jelikoz je porad to same dokola a film nema zadnou hloubku, tak uz me to proste nebavi. Tesim se az v petce bude zaporak hluchy, slepy, nemy, bezruky a bude bojovat s JW v akcni scene kdy padaji z letadla, kdy JW spadne na ostre kameny, otre se odreninu z loktu a bude mlatit toho somraka dal. A nakonec, uz po 1538694894614 milionte mu vystreli mozek z hlavy.  Co uz tu bylo zmineno a co se mi asi jedine z filmu libilo byla akce z bulanku s ohnivou munici.

Le Mans '66 (2019)

Nejsem žádný petrolhead ale tohle bylo skvělé. Ke konci mi přišlo že už se film trochu táhl, ale celkově vzato mi film velmi příjemně utekl. Už to tady někdo zmiňoval, že vsunout tři 24hod závody do 2hod 30min není tak jednoduché. Co se týče obsazení, tak Bale je ve filmu naprosto famózní, opět! Damon hraje svojí klasiku a zbytek si odehrál své role důstojně. Myslím si, že tam bylo trochu přidáno toho amerického “dokonalého” života a to hlavně co se rodiny týče. Málokdy se vidí takhle perfektní rodinka. Obecně za stopáž, “american dream life” a muziku která mě místami trochu vadila dávám jednu hvězdu dolů. Finální hodnocení je ovšem - vynikající!

FUBAR (2023) (seriál) odpad!

Bohužel Netflix a jejich produkce je bídná. Arnolda mám rád, mám rád jeho 80-90tkové filmy i ten zmiňovaný, tedy Pravdivé lži, ale tohle je ubohé. Jak můžete chtít po 70ti letém staříkovi akční scény kde skáče u aut, sprintuje za auty, apod... je to extrémně nevěrohodné a velmi špatná režie a kamera tomu jen přidává pod kotel. To že Netflix do všeho cpe co se zrovna děje na světové půdě a nenápadně prodává LGBTQ+ (v minulosti BLM), už ani neřeším. Jestli tyto témata Netflix chce řešit, ať je dá do Sex Education apod, kam se ještě dají vcelku lehce propašovat. A ne do akčního remaku 90tkového filmu.

Red Notice (2021)

Vyměňte Gal Gadot za Vanessu Kirby, lodě za auta a tradá máte Rychle a zběsila Hobbs vs Shaw... Ale pořád to tomu Netflixu lidi žerou. Mě vlastně ani nevadí béčková akce (doufám že si snímek nehraje na něco víc), ale tohle je prostře odfláknuté, po 15ti minutách nudné, předvídatelné a celé je to strašně hloupé.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019) odpad!

Spoiler Alert! Takový hloupější a trapnější Red Notice (2021). "Vtipy", které na sebe chrlí Rock a Statham už jsme jednou slyšely, jen v trochu jiném kabátě v předešlých dílech. Jediné co bylo rychlé a zběsilé bylo moje nutkání jít na CSFD a dát Odpad!. Nápad nula, režie nula, hudba ani nevím jestli tam nějaká byla. Rodinu jsem neviděl 25let, ale můj brácha je nejlepší mechanik na světě. On je tak dobrej, že dokáže opravit i zařízení, které sestavil týpek s 50ti nobelovkama a nikdo jiný s ním neumí zacházet. A to vše na ostrově kde žije jedna žena a kde mají asi 800t nafty v barelech. Kdyby tam nebyla Vanessa Kirby, tak bych to vypnul asi 10ti minutách.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Posledni Fast and Furious ktere dokazu shlednout bez toho, aniz bych hledal Man in Black pro jednu fotecku.

Na nože: Glass Onion (2022)

Glass onion trpí syndromem “pokračování”. Na první pohled to vypadá jako sešité horkou jehlou, hlavně tam napráskat hodně “hvězd” a to doufat že to přebije tu ubohost scénaře. První díl byl jedinečný. Zajímavé nápady i zápletka. Tady je to jen nudná, přeplácaná kravina, která si hraje na extrémně chytrou. Ale je to jen na oko. Dokoukal jsem to a neměl jsem chuť přetáčet, ale pořád jsem čekal kdy tam přijde ten nečekaný zvrat, chytrá zápletka a najednou byl konec. Mimochodem podle příběhu bych řekl že hlavními sponzory filmu byly ropné společnosti a sekundovaly jim farma společnosti.

Luther: Pád z nebes (2023)

Váhal jsem a pořád vlastně váhám mezi dvěmi a třemi hvězdami. Seriál Luther byl hodně surový, až skoro realistický, pod kůži se zarývající. Tohle prostě nemělo grády. Idris Elba hraje perfektně, Andy Serkis se taky snaží, ale prostě mu to nevěřím, jako jsem to například věřil Alice. Myslím si, že namísto filmu měla být šestá série a více si pohrát s postavami a dát trochu logiky a hloubky některým částem příběhu (speciálně vězení + poslední část filmu). Abychom recenzi uzavřel, tak ve srovnání se současnými filmovými výtvory je to naprostý majstrštyk, proto nakonec ty tři hvězdy. PS: Pro ty kdo neznají seriál to může být zajímavý film.

Štěstí (2022)

Milý animák, který rozhodně neublíží vidět. Myšlenka toho filmu je skvělá, některé scénky jsou naprosto skvělé a moc se mi líbí animace. Přesto mám pocit, že drtivá většina novodobých filmů se nám snaží něco podprahově vnucovat, ať už ideologie, "korektního/přijatelného" chování, nebo to můžeme nazvat politické korektnosti. Což pro mě kazí celkový feel good pocit. Přesto dám 3* i když jsem dost váhal jestli nedat dvě.