Hranice nemožného (2008) (seriál)

Asi jsem namlsán produkcí HBO a tak na každém rohu Fringe vidím nedokonalosti a nejasnosti (např. Olivia informuje při průsvihu přednostně Petera (jako konzultanta) místo agentky FBI) nebo vedení až příliš za ruku ("díky, právě jsi mi řekl, kde to je schováno") atp. Proč takové zjednodušování?

Millerovi na tripu (2013)

Tohle je přesně to, co od komedie očekávám. Vtipné, ale ne laciné scény, spousta referencí na ostatní filmy/seriály, sympatičtí herci. I přes předvídatelnost děje hodnotím 5*. P.S. Black cock down mě dostalo do kolen minimálně na dvě minuty.

Stoupenci zla (2013) (seriál)

Zhruba do sedmého dílu 4/5, dál 2/5. Nelogičnost příběhu a tahání hrdinů scénaristy za ruku tak, aby se děj někam posunul, nabíralo čím dál větších rozměrů. A k tomu všechny ty nesmysly ze světa IT a házení pojmů server, ISDN, routování atp. na místa, kde vůbec nedávaly smysl, mi přišlo hodně lacinné. Příliš velké zjednodušení zajímavého konceptu.

Událost (2010) (seriál)

Zapomeňte na logiku, zapomeňte na jakýkoliv prvek překvapení. Tady najdete jen uchraptěnou dámu, prezidenta, který nepotřebuje plnit prezidentské úkoly, protože si hraje na detektiva a další nevyvinuté postavy nedávající absolutně smysl. Tohle dodívat stálo hodně sil.

Chata v horách (2012) odpad!

Pojďme udělat nejhorší film, který dokážeme a pak to nějak obalit filozofickými kecy tipu "odhalování pravé podstaty omílaných klišé". Sorry, tomu prostě nevěřím. Hrdý odpad :)

Hugo a jeho velký objev (2011)

Když moje spolubydlící po půl hodině odešla s tím, že je to blbost, byl jsem na ní lehce naštvaný. Vždyť to má přeci pět Oskarů! Nebudu lhát, do konce filmu jsem nepochopil jeho smysl. Asi jsem na to moc přízemní když napíšu, že mi to přišlo moc mdlé, bez pointy a celkově zbytečné. Ale kamera byla dobrá :-).

Exmanželka za odměnu (2010) odpad!

V zivote bych necekal, ze nedokoukam nejaky film s Jennifer Aniston. Kdyz jsem si ale ve dvou tretinach fillmu polozil otazku "o co tady vlastne jde" a nedokazal odpovedet jinak nez ze o nehoraznou nudu, nemel jsem jinou moznost.

Monstrum (2008)

Wau! Na tento film jsem narazil úplnou náhodou a jsem opravdu hodně rád, že se tak stalo. Skvělá atmosféra a pocit tísně a strachu, který v tomto filmu bez přestávky působí. Jediné, co by se tomuto filmu dalo vytknout je ne úplně uvěřitelné motivy hlavních hrdinů. Ale i to se dá prominout, protože všechno ostatní to plně nahrazuje.

Vrahouni (2010)

Nadprůměr dnešních romantických komedií. Děj sice nedává tak úplně smysl, ale člověk si u tohoto filmu odpočine dost. A o tom podle mě tento druh filmů je.

Glee (2009) (seriál)

Z původních 4* jsem bohužel postupem času musel snížit na 2. Politická korektnost tohoto seriálu mě totiž začala irritovat takovým způsobem, že při pohledu na dalšího náhodného člena Glee klubu, kterým se náhodou stal černoch, jsem musel seriál několikrát vypínat. Nejsem rasista, ale v tom seriálu přestávám vidět cokoliv jiného než právě tu politickou korektnost. V kombinaci s přefouklými postavami, ať už je to hysterická/uvědomělá boubelka Mercedes nebo Kurt, který je posměchem všech homosexuálně smýšlejících. Hudba je poutavá a i pro neemuzikálně laděného člověka stravitelná. Nebýt potrhlé Charlie z Heroes, tak tenhle seriál ani nedokoukam.