Donnie Darko (2001)

Podivný film s podivným hlavním hrdinou, který žije v ještě podivnějším městě. Zajimavý film, jen ten konec je takový...podivný.

Dům u jezera (2006)

I přes dobrý nápad se jedná o lehce nadprůměrnou romantiku. A i když do sebe nakonec obě časové linie docela bez problému zapadnou, nečekejte žádné překvapivé rozuzlení.

Zpívání v dešti (1952)

Už jsem tady několikrát psal, že muzikály mě nijak neberou. Musím ale přiznat, že z některých choreografií mi opravdu spadla čelist. Navíc Zpívání v dešti je docela sranda. Bohužel, některá hudební čísla jsou tak neúnosně dlouhá, že jsem se chvílemi zoufale díval, kdy už to skončí. A je to škoda, protože u předpremiéry Kavalíra jsem se opravdu královsky pobavil a byl jsem v tu chvíli odhodlaný dát filmu 4 hvězdičky. Musím být ale objektivní a dát o hvězdičku míň.

Ztracena v pustině (2010)

Tady někdo zapomněl na to, že thriller by měl být hlavně napínavý. Hudba Vás sice přesvědčuje o tom, že každou chvíli se musí něco stát, ale to "něco" se začne dít až někdy po hodině filmu, což vzhledem k tomu, že Ztracena v pustině má 90 minut, je dost pozdě. To co se děje předtím se dá popsat jednoduše. Pozorujete hlavní hrdinku jak jde z bodu A do bodu B, kde jí někdo řekne, aby šla do bodu C. Tam nic nenajde, takže se opět vrací do bodu A. Toť vše. Co si zaslouží pochvalu jsou krásné přírodní scenérie a oku lahodící hlavní hrdinky (zejména Odette Annable je opravdu sexy). Na celovečerní film je to ale opravdu málo.

Když muž miluje ženu (1994)

Nikdy jsem nic proti Meg Ryan neměl. Tady mě ale tak šíleně srala, že bych ji nejraději trefil šutrem do hlavy a pak ji ještě dodělal flaškou od vodky. Její postava Alice je natolik nesympatická, že tenhle film prostě nemůžu hodnotit objektivně. Navíc její manžel se projevuje jako totální výmaz, když ještě veškerou vinu háže na sebe. Brrrr!

Zelený sršeň (2011)

Nenáročná ptákovinka s dobrými akčními scénami a několika vtipnými momenty. Není to nic světoborného, ale pobavit tenhle sršňák umí.

Koření života (2007)

Stokrát viděný příběh ve slušném romanticko-komediálním provedení na jedno podívání. Catherine Zeta-Jones je dostatečně krásná šéfkuchařka, aby mi vynahradila Abigail Breslin, kterou opravdu nemusím.

Barevný závoj (2006)

Kvalitní drama s charismatickým Edwardem Nortonem, krásnou Naomi Watts a skvělou výpravou. Nic co bych musel vidět vícekrát, na jedno podívání je to ale výživná porce výborné filmařiny.

Liška a pes (1981)

Ne, není to 3D a na Disneyovku je to místy až překvapivě vážné. I tak je to krásný animák a milá vzpomínka na staré dobré ručně animované filmy.

Život a doba soudce Roye Beana (1972)

Výborný Paul Newman a sympatický medvěd-alkoholik. Tolik pozitiva. Zbytek je přece jen trošku natahovaný western. Asi bych čekal něco víc.