Zkažená úča (2011)

Atypická americká komédia, ktorej sa podarilo vymaniť z kategórie so štítkom "bežná" a zamedziť tým neustálemu predvídaniu deja - až na niektoré časti. Skvelé herecké obsadenie síce nepobavilo divákov až tak, ako pri niektorých vydarených amerických komediálnych klasikách, no za pozretie stojí.

Růžový panter 2 (2009)

Pre mňa osobne určite jedna z lepších komédií. Nejednalo sa o žiadne prevratné zvraty deja a odhalenie neočakávaných okolností ako v knihách Agathy Christie, ale za ten skvelý humor môžeme tomuto filmu len veľmi ťažko vyčítať chýbajúce detektívne prvky. Dej síce nebol veľmi prevratný, ale film sa určite oplatí pozrieť.

7 trpaslíků (2006)

Jednotvárne primitívny humor. Gradácia humoru je dobrý nápad len v prípade, že pointa je vtipná. Tu sa to zvrhlo na nezmyselné naťahovanie času. Cesta do mesta bola otrasným nápadom, lebo zobrala filmu jedinú výhodu a to prírodné prostredie, kde bol film zasadený. Ak niekto hovorí, že americká kinematografia je všade, tak nech skúsi vydržať celých 93 minút tohoto bolestne predvídateľného, ba až smutne nevtipného pokusu o komédiu a bude rád, že tej nemeckej veľa nie je.

5 proti 5 (2007) (pořad)

Bičan ako keby sa v tejto súťaži hľadal. Opäť sme sa raz neúspešne pokúsili adaptovať českú verziu.

7 trpaslíků (2004)

Hlúpy humor s absurdným príbehom sa snaží spraviť z rozprávkovej klasiky hranú komédiu. To sa absolútne nepodarilo a film pôsobil chvíľkami ako paródia sama na seba. 1 hviezdička za prírodné prostredie.

Kutyil s.r.o. (2008) (seriál)

Nevydarený pokus o návrat Susedov na obrazovku. Zväčša bolestne predvídateľný humor na tom nič nezlepší.

Tenkrát na východě (2000)

Skvelé herecké obsadenie a svojský humor dostali film Tenkrát na východe do skupiny tých lepších westernových komédií.

96 hodin (2008)

Zaujímavá dráma, ktorá si aj napriek plytkému rozvíjaniu postáv zaslúži dobré hodnotenie. Niektoré časti boli skutočne pritiahnuté za vlasy, tak ako aj jednoduchý scenár, avšak vysoké napätie a vhodné akčné scény to celkom dobre vyrovnávali.

Sociální síť (2010)

Vrcholne prepracované dielo, pre mňa osobne najlepšia snímka Finchera. Od skvelej hudby, cez prepracované dialógy až po skvelo spracované aj tie najmenšie detaily.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

"Kids, this is a story how I met your mother," neškodnými slovami sa začína tento netypický sitkom - pripravte sa však - "This is gonna be legen...wait for it...dary!" Po šiestich sériach rozprávanie o tom, ako to vtedy vlastne všetko bolo ešte stále nemáme dosť a pri čítaní rozhovoru s Jasonom Segelom, kde hovorí o jeho konci v seriáli si ho okamžite vymazávame zo zoznamu obľúbených hercov. Nazývať tento kúsok sfilmovanej úžasnosti typickým sitkomom by bolo vrcholne patetické.