Skins (2007) (seriál)

Naprosto ultimátní nářez, nepamatuju si kdy ve mně nějaký seriál či film vyvolal tolik emocí jako Skins. Život „ztracené generace“ Britské mládeže obnažený až na kost. Perfektně napsané, skvostně zahrané s luxusním hudebním doprovodem. Prostě lahůdka 99%. PS: Hodnocení se týká prvních dvou řad.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Velmi příjemné překvapení. Místo očekávané plytké vztahovky, se z malých lhářek vyklubalo temné dílko, s velmi propracovanými postavami a spletitým, ne však nesmyslným, dějem. Velkým plusem je pak také hlavní čtveřice, které je nejen pěkná ale taky velmi slušně hrající. Jediným handicapem tak zůstává, až příliš natáhla hlavní dějová linka. Jednotlivé díly jsou superně napsané a člověk se u nich nenudí, ale ústřední příběh postupuje děsivě pomalu, což je dost na škodu. Celkově jsou Pretty Little Liars tím lepším co na seriálové scéně v posledních letech vzniklo, a proto si zaslouží slušných 70%.

Batman (1989)

Film, který kupředu táhnou 3 věci. 1) Skvělé kulisy. Naprosto temné, totálně ujeté a přesně takové jak si je člověk představuje v nejtemnějších snech. Burton stvořil předobraz Gothamu pro více než dekádu. 2) Na svou dobu nadprůměrné triky, které i dnes nepůsobí zas tak špatně. 3) Arcipadouch Joker ztvárněný Nicholsnem, který je nezapomenutelný. Zbylé častí sice nejsou špatné, ale ani ničím nepřekvapí. I tak se z tohoto Batmana stala kultovní záležitost, která přežila i příchod Temného rytíře. 80%

Spider-Man 2 (2004)

Druhý díl vsadil na jistotu a převzal většinu věcí z jedničky, a to jak v tom dobrém tak v tom špatném. Nicméně pár věcí se změnilo. Hlavním padouchem se stal Dr. Octopus, který je mnohem důstojnějším soupeřem než zelený šašek. Oproti prvnímu dílu se více prohloubil i Spíďův pocit rozpolcenosti a tíha „velké zodpovědnosti“, což je docela na škodu, protože spolu s velkým množstvím vztahových pasáží to film natahuje, spoustou bezduchých sladkobolných keců. Jako celek je ale Spider-Man 2 přibližně ve stejné kvalitě jako jednička… lehký nadprůměr. 3-4*

Spider-Man (2002)

Jako velký fanoušek Pavoučího muže jsem ten film viděl několikrát a verdikt není jednoduchý. Na jednu stranu je to fakt pecka, slušnými triky, herci zapadajícími do komiksové předlohy a svižným dějem, který má všechno co mít má (láska, „great responsibility“, stylový konec). Na druhou stranu, hlaví hrdinové hrají spíše průměrně, místy je až moc vysvětlování a Green Goblin působí jako by utekl z béčkového scifi. Prostě jen lehce nadprůměrný, jenž, k pomyslným hvězdám vyneslo jen to, že zpracovává příběh jednoho z nejprofláknutěších akčních hrdinů. Hodnocení je někde na pomezí 3-4* podle toho jak moc vás Spider-Man bere.

Captain America: První Avenger (2011)

Pecková komiksová adaptace. Celý film je svižný, dostatečně akční a se zatraceně dobrými dobovými kulisami. Prostě skvost. PS: Komentáře vyčítající tomu patos a přehnanou patriotičnost mají sice pravdu v tom, že to CA obsahuje, ale jsou naprosto zbytečné. Captain takový být má, dobrý až do morku kostí, snad až lehce pohádkový. To je to co ho dělá ho samotného.

Catwoman (2004) odpad!

Mizerná táhlá zápletka, okořeněná tragickými hereckými výkony a naprostým minimem akce. Co dodat, takhle mizerná adaptace komiksu tu ještě nebyla.

Elektra (2005)

Cely film, jde shrnout jedním slovem… NUDA! Vleklý děj, nedostatek akce, zoufala snaha o to vytvořit „rozpolcenou“ postavu a hlavně naprosto nezajímavá hrdinka je fakt smrtelná kombinace. Prostě žádný důvod proč chtít Elektru vidět. 10%

Borgia (2011) (seriál)

Docela slušný seriál, který má prostě smůlu v tom, že konkurenční projekt HBO je zatraceně dobrý. Tato verze je sice blíže historický věrohodnější, ale to je jediný ohled, ve kterém překonává svého „soka“, protože co se týče výpravy, hereckých výkonů i scénáře je hodně pozadu. Tím nechci říct, že by Borgia nešel vidět, jako seriál na odpoledne to není špatné, jen člověk na konci dílů nemá pocit, že si hned musí pustit další, aby věděl, co se stalo. 60%

Daredevil (2003)

Zoufalá snaha prodat hrdinu, kterého mimo USA znají jen fanoušci komiksů. Ta je navíc potopena hrozně hrajícím Affleckem a málo výraznou Garner. Situaci sice aspoň trochu zachraňuje charismatický Farrell v roli hlavního zaporáka, ale to je zatraceně málo. Daredevil nebyl nic moc, už v době kdy ho natočili,a proto dnes, v době kdy se na nás každý rok valí komiksová pecka v podobě Iron Mana, Thora a dalších, působí vyloženě trapně. 30%