Miláček (2012)

Tenhle film má dva zásadní problémy. Prvním je, že se mu nepovedlo zpracovat emoce tak dobře, jako je to v knize, což je do jisté míry ovlivněno druhým problémem. Ten je totiž patrný i bez znalosti literární předlohy, a je to herecký výkon aktéru. Nepříliš dobrý Pattison si naprosto nesedí s Thurman, přičemž jako ústřední duo působí naprosto trapně. Ostatní herci jsou pak šedivým a ničím nevýrazným průměrem, na který zapomene hned po opuštění kina. Jedinou světlou výjimkou je Ricci, která táhne spoustu scén kupředu a dodává filmu aspoň nějaký sexappeal. Celkově pak Miláček působí hrozně utahaně a nenápaditě, prostě nic, na co by člověk musel jit do kina. 40%

Star Trek (2009)

Star Trek vstoupil do nové éry, a to ve velkém stylu. Skvělé efekty, věrohodní herci a spousta cool hlášek. Pokud bych měl filmu něco vytknout, tak je to délka. 120 minut je prostě dlouho. Nenudil jsem se sice ani minutu, ale nakonec jsem měl stejně pocit, že některé scény tam prostě být nemusely. Jako jeden příklad za všechny bych uvedl epizodku na ledové planetě, která vypadala jako mišmaš ze Star Wars. I přesto je tento snímek více než důstojným pokračovatelem slavné ságy. 90%

Generation Kill (2008) (seriál)

Jakási verze roadtripu napříč Iráckou pouští, doplněna o klasiku válečných seriálů-filmů posledních let v podobě demetních nadřízených, frustrace, nedostatku proviantu atd.. Zoufale, to přitom postrádá šťávu v podobě hutnější akce, nebo oslnivých hereckých výkonů. Skarsgard je sice perfektní, ale je nad jeho síly táhnout celý seriál sám. Prostě docela nuda, která si zaslouží slušných 60% ani o chlup víc. PS: O zjevné inspiraci Jarheadem není pochyb.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Mistrné seriálové drama, těžící ze zajímavého námětu, propracovaných postav a napínavého děje, ve kterém nic není tak, jak na první pohled vypadá. Navíc všichni hlavní aktéři odvádějí ve svých rolích perfektní výkony, zvlášť Lewis je pak doslova skvostný. Vytkl bych snad jen jedinou věc, a to poslední díl. Příliš mnoho „náhod“ a jasně otevřené dveře pro pokračování, zanechávají lehký pocit okradení o to, jak to vlastně dopadne. I přesto, ale dávám 5*, protože něco tak dobrého se jen tak nepoštěstí vidět.

Tobruk (2008)

Na české poměry krásně natočený a výtečně zahraný film, který je však totálně zabitý svým dějem. Přesněji svým nedějem. Žádný příběh, nulové vykreslení postav a dost podivný konec, který posílá Tobruk do stejné prázdnoty, ze které vzešel. Prostě další z „nových“ válečných snímků, jenž, jsou plné lidské bolesti a válečných útrap, ale zapomínají na statečnost, akčnost a tvrdý boj. Nelíbili se mi a nikdy se mi asi líbit nebudou, takže za vizuální zpracování 40%.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Rozhodně nejlepší komediální seriál americké produkce, těžící hlavně z perfektního zpracování jednotlivých postav a jejich asociálnosti, který si i přes postupnou klesající úroveň (1 a 2 série byly jednoznačně nejpovedenější) drží vysoko posazenou laťku zábavy a vyhnul se rádoby moralizujícím klišé, které zničili jeho „konkurenci“ (HIMYM). Vřele doporučuju na spravování nálady! 95%

RocknRolla (2008)

Pecka, ve které se mísí násilí a humor s existencialistickými momenty, v naprosto úchvatném koktejlu okořeněném perfektními hereckými výkony. Prostě film, na jehož konci maté chuť si to celé pustit od začátku. 90%

Ďáblova dílna (2007)

Lehce nadprůměrné dílo, které má sice zajímavé téma. Nicméně jeho zpracování je dost tuctové. „Lidský“ pohled je dnes v každém druhém válečném filmu, takže nic spešl. Navíc v Ďáblově dílně postrádám opravdu silné momenty, které by ji protáhly mezi špičku žánru. Za mě 60% a velký udiv, že to dostalo Oskara.

Perníková věž (2002)

Nepovedený pokus o sondu mezi drogově závislé, který vypadá, jako by se scenárista koukl na zprávy, přečetl poslední studii o závislostech a pak bez jakéhokoliv kontaktu s realitou, napsal scénář. Celý děj je těžko uvěřitelný a na celistvosti mu nepřidávají ani zbytečné prostřihy do minulosti. Prostě rádoby cool slátanina, která by udělala líp, kdyby se netvářila jako drama. Klidně to mohla být docela slušná černá komedie, protože příležitostné vtipné hlášky a situace jsou to jediné, co film drží nad vodou.

Mlha (2005)

Neuvěřitelně pomalu plynoucí slátanina, která není ani strašidelná ani krvavá. O obrovských dírách ve scénáři se radši ani nebudu zmiňovat. Prostě odpad, jenž si svou jednu hvězdu zasloužil díky překvapivě dobrým trikům. Jenž jsou na celkovou úroveň filmu hodně nadprůměrné.