Julie Lescautová (1992) (seriál)

Stálice televizních obrazovek, která na diváka chrlí lehké kriminální případy, protknuté nepříliš záživným osobním životem hlavní postavy. Není to nic, co by člověk sledovat musel, nicméně třeba jako kulisa k vaření to snesitelné je. 40%

V utajení (2010) (seriál)

Po všech stránkách slabý seriál. Provařený špionážní námět, slabé zápletky jednotlivých dílů a podřadné herecké výkony, v čele s nepříliš sympatickou hlavní hrdinkou. Prostě nic, co by divák v současné nabité seriálové nabídce musel, nebo chtěl vidět. 20%

Police Story 3 (1992)

Dobrý film, hlavně díky hereckému výkonu ústřední dvojice, ale nemůžu se ubránit pocitu, že je PS3, stejně jako většina Hong Kongské produkce, lehce přeceňována. Je to kvalitní, ale není to pecka. 70%

Maska (1994)

Perfektní ujetost, ve které se dokonale prolínají začínající digitální efekty spolu s legendárním hereckým výkonem Jima Carreyho. 80%

Casablanca (1942)

Ve své podstatě je to jedno obrovské klišé, ale klišé z doby kdy chlapi byli chlapi a do baru se chodilo v obleku. Nejde opomenout ani skvělý herecký výkon Bogarta a krásu Ingrit, jenž snese i přísná dnešní měřítka. To vše v kombinaci s lehkým humorem tvoří unikátní dílo, které je skvělé! 90%

Batman a Robin (1997)

Jako dítě jsem tenhle díl měl hrozně rád, když jsem ho ale uviděl s odstupem let, tak jsem se zhrozil. Totální splácanina s ujetou fyzikou akčních scén, hloupými padouchy a nepříliš hezkou BatGirl. 10%

Batman navždy (1995)

Tenhle díl by se neměl srovnávat s předchozími Burtonovskými filmy, jelikož jednoznačně ubral na temné atmosféře a přidal na popkornu. To ale neznamená, že by ubral na kvalitě. Jednoznačně se totiž vyplatila sázka na dva záporáky, kteří jsou skvělý (víc vyniká Carrey). Val Kilmer jim v roli Batmana spíše sekunduje a nebýt toho, že získá parťáka, ztratil by se úplně. I tak se ale jedná o pohodový film, který člověk jednou za rok rád uvidí. 75%

Temný rytíř povstal (2012)

Nejspíš za to můžou přehnaná očekávání, ale tenhle Batman mě prostě zklamal. Slušný start podpořený prvotřídním záporákem, se v prostřední části topí v lehce postapokalyptické vizi a hromadě velkohubých keců a dramatických gest na obou stranách, aby ho na konci zcela dorazil Americký patriotismus v kombinaci s několika zbytečnými dějovými zvraty, hromadou patosu a otevřeným prostorem pro případné další pokračování. Celkově: Jako film dobré. Jako film od Nolana slabé. Jako vyvrcholení trilogie, komplexní nicméně daleko za předchozími díly. 60%

Faunův labyrint (2006)

V podstatě dva jednoduché příběhy, které se lehce dotýkají v pár styčných bodech. První je o boji mezi frankistickým vojskem a partyzány. Zabírá většinu filmu a těží s naturalistického ztvárnění násilí a charismatu hlavního „záporáka“. Bohužel nepřichází s ničím převratným a ve své podstatě jen dává cákancům krve kulisu Španělské občanské války, kdyby se děj odehrával kdekoliv jinde, vyšlo by to úplně na stejno. Druhá část je pohádková a o poznání zajímavější, přeneseně vypráví o touze po sjednocení rodiny, pomocí představ malého děvčátka. Bohužel se této části nedostává prostoru a v okamžiku kdy začne být tato dějová linka zajímavá, film končí. Celkově to nepůsobí špatně, ale nic světoborného to není. Velký humbuk kolem Faunova labyrintu vyvolali až Američané, pro které je kombinace brutálního násilí a „komplikovaného“ děje něčím málo známým. Pro středoevropského diváka je to pouze kvalitní film. 60%

Napoleon Dynamit (2004)

Mega divné, a minimálně vtipné. 2* hlavně za docela povedený konec, protože zbytek filmu je o hovně.