Prometheus (2012)

Po stránce technického zpracování velmi dobré dílko. Epické záběry s kvalitním hudebním doprovodem se na diváka jen linou. Problém nastává v oblasti příběhu. Víc než polovinu filmu zabere nastínění temné a hororové atmosféry směřující k drsnému finále. To se, ale bohužel nekoná. Místo něj se objevuje béčková půlhodinová vyvražďovačka s minimem originálních nápadů. Nedotažené mi pak přijde i zasazení do Vetřelčího univerzu, jelikož Prometheus vytváří stejný počet otázek jako odpovědí (nebo je to dáno snahou nechat si volny prostor pro případné další filmy). Celkově tedy lepší průměr a 60%.

Westernstory (2011) odpad!

Syntetický vrchol tuposti a pokleslosti, snažící se vyvařit veškeré stereotypy a předsudky jen s minimem opravdového humoru.

Farma (2012) (pořad)

Další pokus o českou realityshow, a neřekl bych, že až tak špatný jak se na první pohled může zdát. Celkový koncept je zvolen dobře a soutěžící jsou vybrání s důrazem na to, aby se k sobě povahově a sociálně nehodili a měli mezi sebou konflikty (princip reality-TV). Slabá místa jsou dvě. Prvním je zpracování, které působí občas amatérsky a druhým je osoba moderátora. Pergnerova jakožto archaický dinosaurus neustále se snažící o comeback totiž odradí víc diváků než samotný námět pořadu. 30%

Východní přísliby (2007)

Komorní film, těžící s detailů a perfektních hereckých výkonů. V podstatě má jedinou vadu, a to příliš otevřený příběh, spousta věcí je naznačeno, ale málo jich je pak skutečně ukázáno. Na konci filmu, proto můžete mít pocit, že vám chybí „kousek skládačky“. I přesto 85%.

Zachraň mě (2004) (seriál)

Další seriál, který nebyl v našich zabedněných končinách nikdy pořádně doceněn, přitom je to naprosto ultimátní jízda. Banda hasičů, jenž jsou tvrdí chlapi se spoustou předsudků a hromadou patologických problémů. Rozhodně to pravé, pro všechny milovníky černého humoru a gendervové nekorektnosti. 85%

Signál (2012)

Dvě hodiny neujasněného balancování na hranici mezi žánry, jenž je zasazeno vesnického prostředí, které naplňuje stereotypní představu skoro až na hranici parodie?! Wtf? Celkovou mizérii pak navíc ještě podtrhává špatné obsazení některých klíčových postav, zvláště Dyk, který se do své role vůbec nehodí. Prostě nic co by normální člověk musel vidět. 10%

Borgiové (2011) (seriál)

Po Římu a Tudorovcích další historický seriál, který se spíše než o dějepisnou přesnost zajímá o vztahy, intriky a moc. A je to pecka. Skvělé herecké obsazení ústředních postav, jemuž vévodí vynikající Irons, v kombinaci se skvostnými kulisami a kostýmy tvoří doslova pastvu pro divákovy oči. Jedinou malou slabinu bych viděl v občasných hluchých místech, která se v jednotlivých dílech, zvláště v 2 sérii objevují. I přesto si Borgiové zaslouží krásných 80%.

Fotr je lotr (2000)

Lehká oddychová komedie, která těží ze spousty žánrových klišé. Jednoduché, vtipné a vhodné tak akorát na sobotní deštivé odpoledne s přítelkyní. 60%

Pomáda (1978)

Jednoduchý film, který v současnosti zachraňuje jen to, že je naprostou klasikou a značnou část písniček znají všichni diváci napříč generacemi. 80%

Mladý Van Helsing (2009) (seriál)

Vlastně jakýsi remake Buffy v Britském podání, jenž by před 10 lety byl hitem. Nicméně v současné době pokulhává za seriálovým standartem nejen neoriginálním námětem, ale taky slabým zpracováním. Efekty jsou mizerné a herecké nasazení hlavních představitelů působí spíše jako nadsázka než jako seriozní výkon. Prostě hluboký podprůměr, na který nemá cenu koukat… 20%