• Pohádka

Kill Bill 2 (2004)

Nechápu proč mě tak baví, nejsem žádný akční fanda, ale Tarantino je skvělý a tento film (platí i pro 1) můžu sledovat pořád a pořád. Geniální! Cesta za pomstou provázená potoky krve. Životní role Umy Thurman.

Kill Bill (2003)

Tento film (platí i pro 2) můžu sledovat pořád a pořád. Geniální! Cesta za pomstou provázená potoky krve. Životní role Umy Thurman. Film zaume už svým zpracováním. Střídání animace s hraným filmem, barevných a černobílých sekvencí. Úžasná choreografie bojových scén. Výtvarné zpracování - například zasněžená zahrada - jak poetické místo na souboj. A to vše se skvělým hudebním doprovodem.

Schindlerův seznam (1993)

Můj snad nejoblíbenější film. Hodně mě donutil přemýšlet a zajímat se. Neuvěřitelně silný příběh, který nemůže snad nikoho nechat chladným, k tomu co se dělo. A ukáže nám, že i hodně povrchní a sobecký člověk, nakonec může mít dobrou duši a svým prvním a asi i posledním nesobeckým skutkem zachránit mnoho lidských životů. Úchvatné herecké výkony tria Leeson, Fiennes, Kingsley. Úžasná hudba, která mi zněla v uších ještě týdny poté... Od té doby se opravdu zajímám o téma holocaustu a lidé by už nikdy, něco takového, neměli dopustit.

Šedá zóna (2001)

Hodně silné téma. Ocitáme se na tom nejhrozivějším místě 2. světové války, v Osvětimi, a to zcela na tom nejposlednějším místě pro mnoho nevinných lidí, kteří přišli nevhodní tehdejšímu režimu, v popředí s lidskou zrůdou, a to pouze svým původem nebo přesvědčením. Ocitáme se mezi lidmi, kteří dělali tu hrůznou práci, že házeli do pecí a spalovali své přátele, sousedy, příbuzné. A ačkoli plánují něco udělat, opravdu je k tomu vyburcuje až dívka, přeživší plynovou komoru, kterou ukryjí a ochraňují. Teprve nyní neváhají obětovat své životy, aby uhasili oheň v pecích, aspoň na chvíli zastavili kouř valící se z komínů. Hodně, hodně depresivní film. Těšila jsem se na Steva Buscemiho, ale velice mne překvapil výkon Davida Arquettea, kterého jinak nemusím. A když slyšíte hlas holčičky, která popisuje, jak její tělíčko začíná hořet a její popel se vznáší místností, mrazí vám v zádech. Škoda jen malé/žádné propagace tohoto filmu, skoro nikdo o něm neví.

Napoleon (2002) (seriál)

Pro Christiana Claviera myslím si životní role - je pro Napoleona jak dělaný a to nejen postavou. I když je to převážně komediální herec, zvládl to na jedničku. Hodně se zde v komentářích kritizuje historická nepřesnost, což je mi celkem fuk, protože historická fakta se mi stejně vždycky hodně rychle vykouří z hlavy a zůstává jen dojem z filmu. A tato série na mne dojem udělala.

Dnes neumírej (2002)

Pro mne osobně jedna z nej Bondovek. Pierce je prostě nejlepší Bond, charizmatický a vtipný, excelentně zahraný záporák Tobyho Stephense prostě nemá chybu a jejich společná šermířská scéna mě dostává a můžu na ni koukat pořád dokola. Halle zde ukáže své skvělé tělo v bikinách. Pro milovníky blondýn je tu krásná Rosamund. Film je hodně akční a má spád. Pouze Madonnin herecký výkon opět nic moc. Celkově - vždy se ráda podívám znova.

Oněgin (1999)

Překvapivě skvělé angloamerické zpracování ruské klasiky. Poprvé jsem se koukala z obdivu k herectví Ralpha Fiennese, ale za pozornost stojí i výkony ostatích protagonistů. Liv v roli Taťány, Tobyho jako Vladimira. Skvělá dobová atmosféra, kostýmy, a také hudba, pro film tak důležitá.

Agatha Christie's Poirot - Pět malých prasátek (2003) (epizoda)

Miluji knihy Agathy Christie, miluji Poirota Davida Sucheta. Skvělá adaptace tohoto románu. Mimo hlavní postavy mne zde velice zaujal herecký projev Tobyho Stephense jako Philipa Blakea - velmi emotivní.

Izolace (2006)

Horory moc nemusím, tak jsem si film pouštěla se smíšenými pocity, ale vyklubala se z něho spíše komedie. Věčně něčím sjetý Danny Dyer, "Velký šéf" Tim McInnery, vtipálek a skvělý vypravěč o ústavu pro chorobomyslné Harris Tobyho Stephense, jehož hlava nás ještě nakonec poctí svým úsměvem. A pak už jen boj o život s pomocí dvou srbských "společnic". Film mne spíše pobavil než postrašil, ale rozhodně nenudil.

Večer tříkrálový (1996)

Tak tohle zpracování Shakespearovské klasiky mne fakt dostalo. Úžasné herecké výkony snad všech zúčastněných. Nigel Hawthorne - od upjatého sluhy přes poblázněného láskou až po pokořeného až na dno - vše zvládá s přehledem, Imogen Stubbs - jako zamilovaná Viola a před láskou prchající Cesario je úžasná, Ben Kingsley - skvěle zpívající šašek a blázen, co se nestačí divit co se to kolem děje, Mel Smith - jeho Tobias je věčně po parou, ale neztrácí humor, Richard E. Grant - většího osla jste neviděli, Helena Bonham Carter - odolává vévodovi, poblehla by ženě, ještě že ta žena má bratra, Toby Stephens - plný vášně, ale nakonec to s tou láskou k Olivii zase nebylo tak horké... Prostě úžasné.