Ajťáci (2006) (seriál)

Nezapomenutelný seriál s nezapomenutelnými situacemi! Z neanimovaných sitcomů asi můj nejoblíbenější! 9.8/10

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Jsem živoucí důkaz toho, že Twin Peaks se dá celý vidět za 4 dny, a to včetně přidružených filmů! :-D První část (končí myslím 7. dílem 2. série) dokonalá a kdyby byla samostatná, měl by seriál určitě jinou tvář. Druhá, více "Lynchovní", část mne nejdříve docela otravovala, ale závěr stál za to a s odstupem času nemůžu jinak než chválit! 9.8/10

Amélie z Montmartru (2001)

Já prostě nevím co mám k tomuto filmu napsat. Začal bych asi kouzelným příběhem ponořeným do nejpříjemnější atmosféry a za zvuku Tiersnovy dokonalé a dokonale padnoucí hudby se stejně ztrácím v očích Amélie z Montmartru! Je jen málo filmů, které nemají chyby. 9.99/10

Osvícení (1980)

Nutno říci, že knižní předloha je lepší, tak je tomu ale asi vždy (není nad sílu vlastní fantazie). Nicholson se mi zde nelíbí (hraje dobře, podle jeho výrazu je však jasný hned ze startu). Jinak už jen samé klady: prostředí (lepší „hrad“ bych si nevymyslel), hudba (!), efekty a atmosféra, kterou nerozkrájíte nikdy a ničím. Dílo hodné Mistra! 9.8/10

Klub rváčů (1999)

Máte kvalitní spánek? Ne? Tak pozor, aby kolem vás nezačaly létat pěsti, zuby nebo vybuchovat budovy zatímco Vy budete držet pistoli v puse svého alter ega!!! 9.6/10

Matrix (1999)

Pro mne jednoznačně nejlepší Sci-fi film co znám, zároveň film cirkulující v mé Top 3. Precizní a inteligentní myšlenka, nadčasové akční scény a celá vizuální stránka, která udala směr ještě spoustě později vzniklým filmům. Vynikající herci, kostýmy, hudba, no prostě úplně vše! Miluju Matrix od prvního zhlédnutí a zůstane tak navždy! 9.99/10

Tenkrát na Západě (1968)

Nebudu popisovat atmosféru, skvělé herce a dokonalost, vše je tu určitě barvitě popsáno. Napíšu jen jak jsem kdysi z neznámých důvodů neměl rád westerny. Pak jsem se dostal k tomuto vysoce hodnocenému, bezmála tříhodinovému filmu a po jeho skončení bylo vymalováno. Zbořily se mýty a od té doby s chutí sleduji jeden pistolnický snímek za druhým. Je ovšem nutno říct, že ještě žáden z nově viděných filmů s touto tématikou neodvál a ani neodvane mou duši z dob, které panovaly tenkrát na západě! P.s. nejen melodii harmoniky zapískám ve dne v noci! 9.99/10

Zeitgeist: The Movie (2007)

Konspirační teorie jsou úžasná záležitost. Je velmi zajímavé sledovat reakce diváků, poslouchat úžas nad konečně odhalenou pravdou nebo pohrdání nad "žvásty". Občas je vidět jak, kdy a který argument definitivně nalomí tu každou osobnost. Reakce jsou vždy jiné. Liší se schopností odolávat manipulaci a objektivně hodnotit situaci, udržet nadhled. Co je možná společné pro příznivce i odpůrce je to, že snad vždy takto podaný snímek vloží do mysli jistou pochybnost, paranoiu. Co když je to pravda? Je to vůbec možné? K Zeitgeistu nechť se tedy otočí každý sám. Za sebe mohu s klidným svědomím říct, že část věnovaná víře a křesťanství podle mne není až tak úplně zcestná. Část o jedenáctém září už je silnější šálek, kterému se věřit snad ani nechce. Ale kdo ví? Část "finance" opět nesou důležitou myšlenku, jejíž pravá podstata je ovšem skryta daleko hlouběji a je spíše otázkou filosofickou, která i kdyby byla zodpovězena a vyřešena, setrvačnost rozběhlého monetárního světa zastaví jen těžko. 8.5/10

Griffinovi (1999) (seriál)

Opravdu nesouhlasím s tvrzením, že Family Guy je kopií Simpsonových. Kromě formátu typu "rodinka" opravdu nic nesdílejí. Jiný humor, jiná animace, jinak tvořené postavy. Určitě má i slabší díly, ale celkově je to seriál přesně ladící mému gustu. Někdy brutální a nejčernější humor, ironie, parodování snad všeho a všech, podpořeno nikdy nekončícím přívalem absurdit to je přesně to, co na mě funguje. Kvalita posledních sérií mírně klesá, přesto: 9.8/10