Minority Report (2002)

Efektné ale hlavne skvelo natočené sci-fi. Vizuálna stránka rovnako kvalitná ako príbehová, prepracovaný scenár, zápletka, napätie až do posledných minút. No, i keď ten záver :) Cruise v hlavnej roli potešil, rovnako ako aj vedlajšie postavy, na čele so skvelým Farrellom. / 90%

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Zbytočne veľa akcie a všetkých možných efektov, ktoré ma príliš nebrali na úkor príbehu, ktorý ma tak nedokázal príliš zaujať. Film namiesto toho, aby s pribúdajúcimi minútami gradoval, sa stáva čím daľej nudnejší a nezaujímavejší. Záver je úplný klinec do rakvy. Škoda. / 70%

Podivní (2010)

Priznám sa, že som skôr očakával ďalší z rady jednotvárnych béčkovitých hororov, no Crazies sú pre mňa príjemným prekvapením. Mrazivá atmosféra, množstvo napätých scén, pri ktorých som sa neraz poriadne naľakal a skvelý Timothy Olyphant. Samozrejme, po scenáristickej stránke nič svetoborné, takisto chvíľami predvídateľné, avšak veľmi podmanivé a hlavne nenudiace. Keby sa točilo viacej hororov takejto kvality, bol by som iba rád. / 80%

Neznámý svůdce (2007)

Taký nemastný neslaný film, ktorý by s lepšou réžiou určite fungoval lepšie. Takto je to len priemerná záležitosť, chvíľalmi nudná, bez výraznejšieho spádu, no s vcelku kvalitným obsadením. Najmä Halle ma potešila. / 55%

Zkus mě rozesmát (2011)

Skús ma rozosmiať. Skúsil a podarilo sa. A to nie iba raz. Kašľať na to, že je to zasa to isté. Ten film na mňa vysielal neskutočne príjemnú atmosféru a navyše v spojení so skvelým hereckým obsadením, od detí až po Nicole si ma veľmi rýchlo získal. Takže s mojej strany veľká spokojnosť. PS: Scéna s ovcou je na nezaplatenie :D a Brooklyn Decker je neskutočne sexy / 85%

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Film o tom, aká môže byť pravda bolestivá, a čo všetko je človek pre jej dokázanie ochotný obetovať. (V skratke) Na samotné dno a v neľahkej úlohe sa tentokrát ocitá Jeffrey Wigand (Russel Crowe), ktorý je ochotný pre pravdu obetovať aj to najcennejšie, teda svoju rodinu. Jeho pomocníkom sa tentokrát stáva Lowell Bergman (Al Pacino) , reportér CBS, ktorý sa pokúsi prostredníctvom rozhovoru s Jeffrey-m , ktorý má byť odvysielaný v TV show, odkryť všetkú špinu, skrývajúcu sa v pozadí tabakového priemyslu. No cesta za pravdou však nebude ľahká. --- Skvele zrežírovaný snímok pod taktovkou Michaela Manna s kvalitným scenárom a ústrednou dvojicou v podaní Russela Crowe-a a Al Pacina, ktorý sú skutočnými dominantami filmu. Aj napriek dĺžke,ma film ani na chvíľku nenudil, hlavne vďaka množstvu napätých scén a zvratov. Skvele vykreslená psychológia postáv (hlavne Crowe). .Záver trošku nedotiahnutý, ale na výsledný dojem s filmu našťastie nemá príliš veľký dopad. / 90%

Sólokapr (2006)

V jednoduchosti je krása. Aj napriek pomerne jednoduchej zápletke, veľmi príjemný film, ktorého devízu sú najmä herecké výkony Woodyho a Scarlett. Takisto ani Hugh nezaostáva. / 80%

Temný rytíř (2008)

Len pred pár dňami som bol plný eufórie a dokonale filmovo nabažený po dopozeraní Batman Begins. Preto som sa s radosťou ale aj očakávaniami pustil do jeho pokračovania. Musím povedať, že už dlho som nezažil, obzvlášť u filmu s takou dĺžkou ako TDK, aby si dokázal udržať moju pozornosť počas celého jeho trvania. No Temnému Rytierovi sa to podarilo. Od samého začiatku až po posledné slová som si vychutnával každý jeden moment tohto skvostu. Miestami ma dej strhol až tak, že som mal pocit, že som jeho súčasťou. Neuveriteľná gradácia, spôsobená jedinečným scenárom a opäť skvelou réžiou, ma postupne prevalcovala v tom najlepšom slova zmysle.--- Čo sa týka postáv, na rozdiel od prvého dielu, postava Batmana už nie je tou najvýraznejšou, čo umožnilo vytvoriť rozmanitejší príbeh a zakomponovať do deja viac výraznejších postáv. Tou“ naj“ bol samozrejme Joker, v podaní skvelého Heath Ledger-a. Avšak, takisto nespočetné množstvo ďalších, s ktorých by som vyzdvihol opäť ostrieľanú dvojicu M.Caine + M.Freeman, alebo Gary Oldman. Samozrejme, film mal opäť k dispozícii dvojicu Zimmer + Howard, ktorý nesklamali, a neraz mi ich hudobný výkon spôsoboval zimomriavky. Myslím, že ďalšie klady tohto filmu už ani netreba menovať. To sa proste musí vidieť. Napokon, mne už len ostáva jediné, a to tešiť sa na rok 2012. Dúfam že Nolan bude opäť vo forme. Ale to je on v podstate stále, takže sa vlastne nemám čoho obávať :D / 99,9%

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Zopár svetelných gúľ , jeden veľký robot, panika po celom svete, ale v prvom rade jedna obrovská nekončiaca nuda. Prvých 20 minút naznačovalo, že by sa mohlo jednať v celku o zaujímavý film. No paradoxne, s príchodom K .Reevesa, i keď zďaleka nie jeho pričinením, sa to celé obrátilo o 180°. Absolútne bezduchý príbeh, ktorý vo mne nevyvolal žiadne emócie, bez výraznejších momentov, ktoré by si získali moju pozornosť. Pripadalo mi to ako keby dej zastal na mieste a nevedel, ktorým smerom sa vydať. Jediným pozitívom bol pre mňa výkon Keanu-ho, ktorého postava mala jediná niečo do seba. Ledva 2*, k čomu výrazne dopomáha aj pán Jaden Smith, ktorý každým svojim výstupom na obrazovke vyvolával svrbenie mojej ruky :D / 30%

Obřad (2011)

Najväčšia slabina = scenár, ako tomu už býva zvykom. Film, sa v podstate celú dobu iba vlečie a má strašne pomalý spád. Neustále čakanie na nejaký svetlejší bod dlho neprichádzalo, až na záver to trošku dostalu šťavu. Na druhej strane ma potešili herecké výkony, na čele samozrejme Anthony Hopkins. Finálna scéna bola v jeho podaní naozaj skvelá. Takisto, film je zasadený do príjemného prostredia, s tajomnou atmosférou. / 60%