Bournův mýtus (2004)

Takto má vyzerať pokračovanie každej série! Oproti jednotke to nestratilo vôbec nič. Genialny strih, skvelá hudba a atmosféra s dômyselným scenárom.

Zlomené květiny (2005)

Film bez začiatku a konca o živote a sklamaní s realistickým scenárom, ktorý až vyráža dych. Žiadne duchaplné rečičky o zmysle života nebolo treba, pretože reálny obraz je najlepšie zrkadlo života.

Na Hromnice o den více (1993)

Bezchybná komédia bez jednej dierky v scenári s perfektnym Murraym. Pri malo filmoch sa mi mi stalo to, že som si ho pustil okamžite druhý krát. Toto bol jeden z nich.

Ples příšer (2001)

Scenár čo osloví náročnejšieho diváka s hercami, ktorý sedia do filmu. Dej je bez bombastických prekvapení a práve to nahráva rozprávačskej plynulosti.

Gándhí (1982)

Veľdielo vo svetovej kinematografii !!! Posolstvo, na ktoré odkazuje film počas celej minutáže z filmu jednoducho srší a vťahuje aj absolutne nezainteresovaného človeka priamo do problematiky. Tak opatrne dodržaný prerod Gandiho aj ľudí čo ho obklopovali počas 40 rokov neviem zrovnať s ostatnými filmami mapujúcimi také široké obdobie života. Jednoducho, prerody v línii času mali herci na čele s Kingsleym dokonale zvládnuté a film následuje tak kontinuálne, že som jeho zmenu, psychickú ani fyzickú takmer nezaznamenával a nehaval som sa len unášať príbehom a atmosférou. 100%

Marie Antoinetta (2006)

Skutočne na hlavu postavený historický film a je cítiť skoro v každej scéne, že ho točila žena. O rockovom hudobnom doprovode ku filmu sa ťažko vyjadruje. Ide možno o inováciu a progres ale myslím, že v tomto filme nie vždy na správnom mieste. Po nástupe tejto hudby to totiš okamžite začalo pôsobiť ako teanegerska romanca odohravajuca sa vo Versaile. Celkový dojem pod očakávaním. 60%

Agent bez minulosti (2002)

Neotrelé akčné scény skutočne perfektné fighty man vs man a celkovo skvelá atmosféra s Damonom, ktorému táto rola konečne sadla + Cooper so svojim štandardným skvelým výkonom, ktorý je snáď skutočne agent CIA :) 85%

Proutníci (1996)

Scenár za všetky prachy s uvoľneným Vincom Vaughnom, tak ako sme zvyknutý a flustrovaným, zakríknutým Favreanom v návode ako ne/baliť baby. Za ten rozpočet klobúk dole, viac už stála aj reklama na Persil.

Walk the Line (2005)

Film v hereckej časti prekonal moje očakávania, ale opäť ma sklamal Mangold ako už niekoľkatý krát na konci filmu. Ako sa dá pobabrať film nám ukázal už v Identite a asi sa poučil, pretože vo Walk the Line to neposral tak výrazne, ale urýchlené, chaoticky nastrihané posledné scény sa zrejme stávajú jeho značkou. Bohužal slabé 4*