Návrat (2003)

Nenápadná kamera, geniálne decké hviezdy a úžasná pointa.

Donnie Darko (2001)

Skvelé "nevypointované dialógy" a scenár všeobecne dávajáú veľký priestor divákovej predstavivosti a schopnosti spájať svoje vlastné súvislosti, a potom sa o ne podeliť s prvým človekom po ruke, ktorý tento film videl tiež a môže mať na jeho "nevypointovanosť" iný názor. Niečo podobné som zažil iba pri niekoľkých filmoch... napr: Fontána alebo Zodiac.

Kauza CIA (2006)

Kauza: CIA ? Prestreliť kolená tomu čo prekladal názov, ktorý vôbec nekorešponduje s filmom ! (nie, že by to bola výnimka ale tu je to obzvlášť zretelné). Anyway De Nirova práca je skvostná a vtiahne vás do prostredia rozviedky spôsobom, ktorý zostane v pamäti. Minimalistická kamera, výborné držanie napätia a adekvátne herecké výkony. Rozpitvávanie vplyvu angažovanosti v tajných službách vs. osobný život sme už videli asi sto krát, doteraz som však nevidel taký komplexný a detailný obraz aký De Niro ponúkol. Komplexnosť však ide na úkor spádu čo môže trošku odrádzať. 80%

Lovec jelenů (1978)

Užasný príbeh s nie najšťastnejším spracovaním. Nie je sa asi čomu čudovat na rok 1987 a taký rozpočet, ale z filmu takýchto epických rozmerov, by dneska vznikla trilógia s rozpočtom 150Mega. Dosť ma prekvapovali veľké dejové skoky počas filmu, ako aj nie moc vydarené prestrihy medzi originánymi filmovými a dokumentárnymi zábermi.

Warholka (2006)

Tento film pre mňa ničím nevyčnieva. Jeho originalita spočíva jedine v zobrazení Warholovej "Factory" a spol. Čo sa týka hĺbky charakterov vynímajúc Edie mi prišla 90 minutová stopáž asi prikrátka. Zakomponovanie slovenčiny do dialógov (zdanlivo maličkosť) v dvoch scénach z mojho patriotického pohľadu vyšli ako silené, kŕčovité a trápne a podpísali sa na mojom celkovom hodnotení. Každopádne... "She made you the most important person to her" tato veta v titulkoch mi iba pripomenula niečo, čím si prešiel v živote asi každý, kto sa pomýlil v láske. Anyway hviezda Sienny Miller stúpa nahor. 70%

Hledám Amy (1997)

Kevin vo svojej skvelej forme

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Áno Die Hard 4 je geniálny kinofilm. Áno Willis je opäť vo svojej forme. Áno je to skvelo zrežírované. NIE scenár nie je bezchybný. Keby bolo v mojich silách odmyslieť si C4ku v počítačoch hackerov, o ktorých nevedeli (It guys na hackerskej úrovni vedia o svojom kompe naozaj všetko), odmyslel by som si aj myšlienku 'čím viac LCD monitorov tým väčší hacker', a odmyslel by som si aj scénu s F-35 a následný respawn Willisa priamo v hangári bolo by aj v mojich silách dať tomuto filmu 5*.