kukkik

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 22.3.2017  01:04
    Odpojit (2012)

Asi se stávám čím dál tím víc sentimentálním ale i tenhle film musí dostat pět. Prostě musí. Svojí lidskostí, svojí výmluvností, svým varováním a svojí pietou nad naší společností, kterou se nesnaží změnit od základu, jen nabádá, abychom zůstávali lidmi. Vnímavými, v podstatě vše milujícími bytostmi ale ne ve formě hipíků nebo šílených pc extrémistů, ale obyčejných duší, které jsou ve všech z nás. A ani provozovatele serveru pro dětskou pornografii nebo zloděje identit duše neopustila, i v nich je a neznamená to, že bychom je neměli odsuzovat nebo netrestat a nestíhat... jen nesmíme zapomenout, že i takoví lidé jsou lidmi a podle toho se k nim musíme chovat, pokud má lidstvo někam pokročit a zůstat přitom lidstvem.. ačkoli často to je ta nejtěžší věc - vcítit se do kůže těch, kteří nám ublížili. "If you hate a person, then you're defeated by them."

• 16.3.2017  06:15

Kdyby nic jiného, tak scénka s inspekcí je sama o sobě na pět hvězd :D

• 16.3.2017  06:06

Česká filmová klasika. Bez diskuse jeden z nejlepších českých filmů a zároveň muzikálů, písničky chytlavé a hlavně neokopírované z anglických předloh! (což mě dnes irituje u většiny písniček z té doby..). Barevné filtry jsou tentokrát velice originální prvek, který zprvu zarazí ale ve výsledku dává filmu to pravé kouzlo. Je v tom vtip, hezké písničky, hezké herečky a výborné herecké výkony - cokoliv pod pět hvězd je velkou chybou v úsudku, protože tohle dílko si je bezpochyby zaslouží :)

• 16.3.2017  03:22

Tohle bych označil za hodně silně dívčí záležitost. Mě v tom vyloženě chybí revolta, vzpoura proti systému, něco na způsob filmu "Vyměřený čas". Ta všeobecná apatie (která mi připadá víceméně nereálná) mě totálně ubíjela od začátku do konce. Připadá mi to nelidské, snad žádný mladý člověk nejde jen tak na porážku bez známky odporu, navíc s takovou volností, a přitom mnohé scény k tomu "zlomu" úplně vybízely. Asi proto jsem si k postavám nenašel žádnou vazbu, mohli tam dát bez okolků figuríny, veškeré "emoce" mi připadaly strašně prázdné.. PS: neplakal jsem

• 14.3.2017  23:25

Velice důstojné pokračování prvního dílu. Dost možná moje hodnocení ovlivnilo to, že jsem na tenhle film zašel výjimečně do kina, kde hudba i akční scény dostaly jiný rozměr, než doma na monitoru.. Každopádně já nemám co vytknout, rozhodně 5*

• 13.3.2017  03:55
    Rivalové (2013)

Já nejsem fanouškem žádného sportu, respektive pozorování žádného sportu v televizi ani naživo. Tím spíš jsem byl z tohoto filmu překvapený, jak moc mě nadchl. Já bych si s dovolením zaslovíčkařil, tihle dva byli rivalové ale ne nepřátelé. A to je něco, nebo spíš to jediné, co na soutěžení obdivuji a respektuji. Tady není co řešit, jasných pět hvězd. PS: osobně je mi sympatičtější Niki

• 12.3.2017  01:10
    Kokain (2001)

Je neuvěřitelné, kolik zajímavých životních osudů se kolem tohoto filmu točí. Je neuvěřitelnější, že životní příběh G.Junga nejen že nemá špatný konec, ale ještě stále nekončí! Je šílenou ironií, že režisér filmu zemřel tak, jak zemřel a to dokonce dříve, než hlavní protagonista tohoto filmu... Za film jako takový dávám 4* ale tu jednu za všechny ty náhody, ironie a celkové zmapování životních osudů tohodle "snílka" si tu pátou zaslouží.

• 9.3.2017  02:46

Byl to svým způsobem cvok...ale cvok, jakým by chtěl a měl být každý z nás. Vlastně to byl jeden z nejnormálnějších lidí v celé válce..je to vážně zvláštní postava a rozporuplná.. vynechám-li ale ten náboženský fanatismus, tak to byl úžasný člověk. A i když ten fanatismus přidám, tak kurde! Jít vstříc bajonetům a kulometům beze zbraně, pod palbou zachraňovat umírající raněné a pak celou noc sám běhat v nepřátelském území a zachraňovat lidi? To je buď nevídaná kuráž nebo šílenství. Tu pátou hvězdu si film zaslouží, jako odkaz na tohoto člověka a jeho hrdinství a lidskost.

• 8.3.2017  22:11
    Učitelka (2016)

Podobně koncipovanou učitelku jsem měl, ačkoli bylo už po režimu ale starého psa... Třeba si řeknete, že přeháním, ale tyhle lidi bych stavěl na úroveň pedofilů - jsou to bezcitní útočníci na bezbrannou dětskou psychiku. Nemyslím si, že by v dnešní době už takoví lidé neučili... Psychotesty pro učitele jsou logickým krokem.

• 8.3.2017  12:57
    Česká soda (1998)

Stejně jako stejnojmenný pořad má tenhle film jednu velkou nevýhodu. 10% zábavy je vykoupeno 90% nudy a vaty.. možná v době prvního vysílání měl pořad co říci a určitě zabavil narážkami na tehdejší politickou scénu.. ale pro dnešního mladého diváka jsou vtipy a gagy směřované na tehdejší události a politiky nezajímavé a nepobaví. Alespoň mě tedy ne, bohužel :/ Ta jedna hvězda je za Alles Gute

• 8.3.2017  00:27

Nevím, čím to je, ale když už se podívám na nějaký asijský film, tak je to vždycky emoční ždímačka neskutečných rozměrů.. Krásná animace a příběh, u kterého vážně napětím nedýchám a tu brečím jak želva, tu se směju jako blázen - přesně tohle od filmu chci :') 5*

• 6.3.2017  02:43

Krásná atmosféra a dobré herecké výkony nezachrání chabý příběh.

• 5.3.2017  00:11

Důstojné pokračování ze světa našeho milovaného brýlatého kouzelníka. 5* a srdcovka :)

• 26.2.2017  17:28

Úžasný film pro mladou generaci. A myslím, že nadčasový. Role, předsudky etc. jsou i dnes a nejspíš vždycky budou a tenhle film představuje přesně to, o co se celé svoje mládí snažím a jak se k lidem snažím přistupovat... "V každém z nás je génius". PS: Allison se mi víc líbila před změnou :3

• 26.2.2017  01:23

Ehm... Působí to velice umělecky. Asi jako moderní básně, co se nerýmují. Nemám rád moderní básně, co se nerýmují. *

• 23.2.2017  15:44

Tenhle film má můj plný počet ani ne kvůli tomu, že by se mi tak líbil a že bych se na něj chtěl podívat někdy znovu (jak mám u ostatních pětihvězdičkových ve zvyku) ale že zmapoval život Johnnyho Cashe a celkově mi odhalil jeho osobnost a život, o kterých jsem neměl dosud potuchy, přestože jeho písničky mám a poslouchám rád :)

• 10.1.2017  11:20

Pro mě nejlepší díl ze všech tří sérií :) Popravdě všechny předchozí byly pro mě plýtvání časem, kdybych mohl, podíval bych se jen na tenhle a všechny předchozí bych vynechal ;)

• 6.1.2017  23:12

S vyděrači se nevyjednává za žádných okolností. Něco takového je nepředstavitelné a osobně bych na místě premiéra odsoudil hrubou chybu ochranky a přislíbil odplatu únoscům i kdyby unesli samotnou královnu. Tohle není ponížení a útok na osobu ale na národ ;)

• 20.12.2016  21:04

Fotbal mě nezajímá, o aféře nic moc nevím a ani po chvilce googlování se mi nepodařilo zasvětit se do tématu dostatečně na to, abych si správně zařadil všechny hlášky. Hudební doprovod jsem totálně nepochopil, zpěváci.. no, o tom radši ani nemluvit. Celkově byla hra nejspíš taková jednohubka, která by byla v dnešní době vhodnější ve formě krátkého videa na Youtube. Celé představení se hemží nejhrubějšími nadávkami, režisér byl nejspíš bez práce a finální výstup Josefa Poláška.... No, jsem holt rád, že jsem na to nešel třeba do divadla a vytrpěl si to hezky v pohodlí domova. Nenašel jsem na tom ani nic humorného, ani zábavného, ačkoli si vzpomínám, že jsem se u toho jednou něčemu zasmál, ale to už k záchodovému humoru patři a nelze to považovat za klad, ne v tomhle případě. Odpad.

• 17.12.2016  22:56

Výborně eskalující drama, které ale totálně pohřbívá závěr. Podobné, jako Mlha.

• 15.12.2016  11:25
    Krotitelé duchů (2016)

During Christmas party at SPE studios : Trainee: "Hey, let's make Girl Busters remake!" Katie Dippold: "Huh, like female cast Ghostbusters remake, right?" Trainee: "...exactly"

• 11.12.2016  19:27
    LazyTown (TV seriál) (2004)

Okay, uklidníme se. V první řadě nechápu, proč se proboha dospělí chlapi koukají na pořad pro malé děti, pokud tedy ne s vlastními ratolestmi, a proč pak mají potřebu takový pořad hodnotit a co víc, urážet? Já se na tohle koukal jako škvrně a popravdě se mi to celkem líbilo. Písničky jsou chytlavé (např. You are a pirate v podání např. Alestormu má co říct i dospělejšímu publiku) a chuť k pohybu probudily i v rozeném odpůrci všeho sportu a pohybových aktivit, jako jsem byl (a jsem) Já. Tenhle seriál si nezaslouží tak špatné hodnocení, jakého se mu tady dostává, proto přidávám k dosavadním třem hvězdám ještě jednu a až se někdy zase bude bumbat, tak si nemyslete, že Bing Bang nezazní mým bytem :D

• 8.12.2016  22:09
    Monster Warriors (TV seriál) (2006)

Tenhle seriál si pamatuju už jen matně, tomu odpovídá i moje, nostalgií nasáklé, hodnocení :)

• 7.12.2016  15:12
    Under sandet (2015)

Tenhle film mi ukázal další stránku druhé světové války, kterou jsem dosud neznal. Tohle "nutné" odminovávání pláží by se samozřejmě dalo udělat mnohem efektivněji a bez nasazení lidské pracovní síly ale.. Kamera, hudba a hlavně příběh působí dokonale a člověk se zase jednou stydí za svůj druh. Čeho hrůzného a bezcitného je schopen člověk, jemuž mysl zatemní zloba a vztek. Jako obvykle u filmů s takovou morální hodnotou, ale i kdyby nebyla, neoddiskutovatelných pět hvězd.

• 27.11.2016  17:02

Příběh o tom, co zažil téměř každý z nás.. Je dobře, že život (zatím) není tak snadný a člověk musí být bojovníkem.. i když ty největší bitvy, které zanechají nejhlubší rány na duši, vede nakonec jen sám se sebou. 5 hvězd a kapesník, prosím.

• 22.11.2016  11:05
    Orel Eddie (2016)

Pro mě další "Kokosy na sněhu" , takže další srdcovka, další emotivní příběh člověka, který žil svůj sen nehledě na to, co mu říkali přátelé, rodina a někdy i vlastní rozum. Gradující hudba na mě opět zafungovala, a tak ještě v slzách hodnotím plným počtem a u srdce je mi hrozně hezky.. a pokud film zanechá takový pocit, je to pro mě jasných pět hvězd i kdyby přehrával celý štáb i s kantýnskou :')

• 15.11.2016  17:24

Tenhle film je mému životu tak moc podobný, že jsem celou první polovinu bojoval vší silou mysli s nutkáním ho vypnout. Nevím co dodat, posuďte sami..

• 13.11.2016  06:33

Klasická americká komedie. Na odreagování ideální :)

• 9.11.2016  04:46

Nic jiného, než prachsprostá tupá vykrádačka dokonalých Intouchables (2011). Genderově obměněné postavy ale jinak naprosto stejný koncept. Dejme tomu Intouchables 2/3 P.C. Version (2016). Takže 4 hvězdy - 1 hvězda za filmové loupežnictví. Všem velice doporučuji film Intouchables, což je totéž, jako toto, akorát lepší :)

• 27.10.2016  00:36
    Anthropoid (2016)

Slabší podprůměr. Vynucená a mnoha herci příšerně komolená angličtina u tohoto filmu, který by měl být věnován především Čechům, je nemístná. Akční scény nejsou dost akční, Němci dost němečtí - prostě celkově je to slabota. Za tu absenci češtiny strhávám všechny zbylé šráfky, ač by jich i tak bylo poskrovnu, jako za vlastizradu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8