Devadesátky - Sudy (2022) (epizoda)

Tak já to nadšení až tak sdílet nebudu. Zatím co v prvních dvou dílech se nakupilo mnoho postav, že laik se v nich ztrácel, byl jsem rád, že další dva se uklidnily a už se v ději může každý orientovat. Bohužel pátá epizoda je pravý opak začátku seriálu, kdy se řeší aférka - neaférka detektiva s prostitutkou, to jak Sokol pomalu ale jistě padá do velkého problému a sem tam se někdo poleptá louhem. Navíc mladý vyšetřovatel, který ze začátku nosil kolegům svačiny (a takovou situaci zažil každý z nás kdo někde někdy začínal) po dvou letech sekýruje svoje zkušenější kolegy a ti na něj víceméně hledí jako na toho co má vždycky pravdu. Chápu scénáristu, kterého je předobrazem právě tento "mlaďoch" ale nejsem si jist, že by to byl vlastně jen on co to všechno vyřeší. Možná kdyby se ubralo na sklouzávání do Ordinace a natočila se třebas vražda Mrázka  (kterou odbyli již dříve tvůrci závěrečným titulkem) bylo by to o hvězdu víc. Takhle tři s odřenýma ušima. Kvalitní recenze Dobrý_člověk.

Devadesátky - Přehrada (2022) (epizoda)

Se nám to nějak rozkládá.. Ještě, že jeden jediný policajt je ochoten se i poprat aby se to vyřešilo..ostatní..no nic ale za 4 hvězdy určitě!

Devadesátky - Kleopatra (2022) (epizoda)

Na jednu stranu mi to přišlo strašně dlouhý na druhou jsem chtěl aby to bylo ještě delší. V druhé půli jsme se s přítelkyní přistihli, že detektivům držíme palce!! Čili nic co bych zaspal v polovině. Jediné co to sráží je zmiňovaná kamera. Když jsem dostal svou první taky jsem se lekl zoomu co všechno umí. Ale tady pan kameraman zoom využívá tak, že jsem se občas lekl, že se v letu rozplácnu o něčí zátylek. Ale i přesto 5*!

Devadesátky - Král diskoték (2022) (epizoda)

Začnu odjinud. Když nemůžu usnout, pustím si Kriminálku Miami. Trvá to hodinu stejně jako Devadesátky ale stačí aby se Horatio dvakrát zasmušile podíval do kamery a já spím jak dřevo. Já vlastně neviděl nikdy "jak to skončí"! U Devadesátek, ač to znám a vím o co jde jsem oko ani nepřimhouřil. Detektivové jsou mi sympatičtější mnohem víc než v 1. díle a hlášky jako "Víš kolik jezdí taxíků pro Discoland? Tolika jsi v životě nejel!" "Ten nahoře vlevo k nim nepatří" nebo "Co je mi po nějakým koktajícím cigánovi!" jsou perly. Jedna hvězda dolů za to, že chápu, že to bylo hlavně o práci hlavou ale trocha akce například při vraždě Jonákové by takovému seriálu neškodila. A taky chápu, že točit dnes devadesátá léta je v exteriérech složité ale řešit to tak, že aby nebylo nic vidět, postavíme tam na místě vraždy zatýkacího antona... Jinak ale souhlas s ostatními. Super seriál!

Guru - Epizoda 1 (2022) (epizoda) odpad!

44 minut. Z toho 20 minut nějaké ženské funí a Kotek se míhá za záclonou. Matka řekne dceři, že ji ojel nějaký cizí chlap jen aby zůstala s manželem a dcera jí za to padne do náruče. Hlavní hrdinka, která neví co je to šampon hlavně neví co vlastně chce. Myslím, že vysoké hodnocení zde je od těch co začly přemýšlet o nějakém odháčkovacím guru.

K zemi hleď! (2021)

Strašně moc mi to připadalo Mars útočí! . Jenže ten měl být jak parodií na staré UFO filmy a i jako jasná komedie. Tady se předestírá, že je na světě jen USA (jo a taky neschopní Rusáci, co jim raketa vybuchne už na zemi) a nikdo jiný. Výrobce mobilů obšlehnutý ze Zítřek nikdy neumírá ale mnohem víc slizký, který tu zkázu vlastně zaviní. Jako chápu co tím autor chtěl říct ale od chvíle kdy se moderátorka zeptala "Co holky, jsou v pořádku" a pro jistotu si ňadra ještě přerovnala jsem začal pošilhávat po přítelkyni, která se nudila ještě víc než já. Dlužno říct, že alespoň u nás jsou holky v pořádku. V tom vidím přínos celého filmu.

Devadesátky - Poprava bodyguarda (2022) (epizoda)

Ono to padlo i jinde. Ten kdo o té době nic neví, těžko se bude orientovat ve všech těch jménech. Naštěstí jsem přítelkyni pustil před nedávnem Sametové vrahy a tak když se v ději mihne nějaká postavička, stačilo říct "Víš to byl ten jak v tom filmu.." , Autor asi předpokládá, že všichni vědí o kom je řeč ale to není zdaleka pravda. Ale i tak dávám 4*, to zoufalství a donkichotské boje tehdejší policie jsou velice reálné a taky za Jonáka, ten se fakt povedl.

Richenza (2020) (amatérský film)

Rád, strašně rád bych dal víc jak dvě. Ale fakt nemůžu. Jedna je za námět a druhá za kostýmy. I když i ty má i poslední pohůnek krásně čisté a nažehlené. Vím kolik ten špás stojí a stejně jako v bitvě u Slavkova pod Santonem se málokterý vojáček chce umazat. Nádvoří bez jakéhokoliv kobylince, pěkně umetené. Ale nejhorší je, že fakt hodina a půl filmu s neherci, to fakt nejde. Do toho ta uspávající hudba, která by měla být jen podkres a ne hlavním motivem, jak tady někdo psal, němého filmu. Moc mě to mrzí ale fakt víc jak dvě ne a to ještě s odřenýma ušima...

Marie Terezie - Série 3 (2021) (série)

První díly se mi líbily. Poznával jsem místa natáčení a i dějově se to někam posouvalo. V posledním ovšem ubylo politiky (spíš tam žádná nebyla) a tak sledujeme jen rodinné drama, které, kdybychom nevěděli o koho se jedná, mohlo být o jakékoliv šlechtičně té doby a to nestačí. Vím, že MT měla hodně dětí ale tady se člověk ve všech těch parukách ztrácí a má pocit, že hlavní dějovou linkou je jestli se to Josefovi podaří nebo ne. Kotek má na sobě tolik mejkapu, že jen mumlá ale možná, že je to jeho představa o stařeckém hlasu, nevím. Jedna hvězda za Josefovu orbu s pluhem u Rousínova a odhalení jak je to s upíry na Vyškovsku :-).

Osada - Epizoda 13 (2021) (epizoda)

SPOILERY! "Jsem kriminálník!" "hohoho" "Já jsem vás všechny okradl!" "hehehe" "Jsem milionář a všechno zaplatím!" "hihihi" Všichni jsme si navzájem lhali, někdo někoho občas okradl ale to přece nevadí, důležité je, že se máme strašně tady na osadě rádi. Opravdu si pan scénárista myslí, že takhle to mezi lidmi funguje? Proč, když se bývalý náčelník v druhém dílu smíří s tím, že náčelníkem nebude, začne zase v posledním prudit? Proč paní náčelníková, která chtěla z manžela zálesáka a ono se podaří, má najednou kopřivku jen co se podívá na hřebík a kladivo? Proč se do té doby celkem sympatické postavy Chýlkové s dcerou začnou chovat jako krávy a obě se najednou hrabou policajtovi, s duševním vyzráním 15letého puberťáka, v PC? Kvazižid se vzdá víry, protože se mu porouchá přikládátko do kamen....a nemluvě o otravné Arnoštce a ještě její otravnější nejce.. Já rozumím, že to chtělo nějak uzavřít ale jak se všichni seřadili kolem ohně a každý si odvykládal ostatním tu svou pravdu bylo opravdu na úrovni Vichru z hor a to možná ještě Cimrmanovi křivdím.