Titanic 666 (2022)

Tak já dal jednu za to, že je to jakože Titanic. Na to jak je to velká loď si zde vystačí film s asi dvaceti herci a to možná ještě přeháním. Zombáči zaječí a všichni jsou vyřízení. Jinak vůbec nechápu proč tohle vzniklo a kdo měl tu vůli a čas to natáčet. Achjo...

Iveta - Knoflíky lásky (2022) (epizoda)

Hodina fňukání Ivety a teroru Sepéšiho. Nikam se to neposunulo, celý díl by vydal na deset minut. Jedna hvězda za Ondřeje Brzobohatého Gregora Kuchaře Štaidla.

Gettysburg (1993)

Tak já to vidím trochu jinak, než většina komentujících. Ty vlastenecké a jiné kecy sem byly vsouvány přesně po určité době, tak, jak máte dnes reklamu v TV. Když jsme to s přítelkyní pochopili, vždycky, když se dva chlápci postavili proti sobě a začali se dívat významně šli jsme udělat kafe, na WC či si probrat o čem bylo předcházejících 20 minut. Vzhledem k tomu, že přítelkyně o této válce neví vůbec nic a po hodině jsem jí nabídl, že tam hodím nějakou komedošku  a ona odmítla, už za to tomuto filmu patří hvězda. Když mělo jít do útoku 15 000 vojáků a na louce jich tam stálo tak dvěstě tak jako no dobře. To, že byli někteří vojáčci tak vypasení, že by neuběhli ani patnáct metrů aniž by zkolabovali, to je problém i našeho ree... Ale jako jižan srdcem i duší oceňuji útok na kopec a též závěrečnou bitvu a proto za čtyři * . Málem jim to klukům šedivým vyšlo .-)

Podezření - Epizoda 2 (2022) (epizoda)

Tak jako ano, herecké výkony skvělé, Trojan super jako vždy ale pořád mám pocit, že by se to dalo sestříhat do hodiny a něco než to mít na tři neděle. Hodně mi to připomíná slovenské pondělky kdysi dávno. Ne, že by TV z Prahy (o Brně natož Ostravě nemluvě) tenkrát točily něco extra ale televizní inscenace z Blavy byly hrůza. Na druhou stranu si po víkendu alespoň člověk zdříml. Teď ne moc nosný příběh vyplňujeme pohledy do kamery, neustálé pročítání komu dlužíme, kdo nás najednou nemá rád...aby se to nějak natáhlo do tří dílů.

Podezření - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

Vzhledem k tomu, že hlavní postava jakoby vypadla z oka mé bývalé vedoucí co mě vykousala z práce hvězda dolů. Druhá za spoustu dalších nesympatických postav a to mám tyto herce opravdu rád. Netuším, co tímto chtěl autor říct a asi mě to ani nezajímá. Až přemýšlím, že ty moje tři hvězdy jsou moc...

Vesnice (2004) odpad!

Inu dostal jsem chuť se podívat ně nějaký "mysteriozní" film. A náhodou narazil na toto. Od začátku jsem nevěděl v jaké době se to odehrává. Pokud by to bylo nějaké to 17-18 století tak to beru. Nakonec se ale ukázalo, že je to v současnosti. To snad ne? Amishové ano ale i tak aby se kdokoliv bál v dnešní době do lesa? Po pravdě jsem už před půlkou usnul a pak ještě dvakrát. Ideální hudba na to když ne a ne usnout, příběh o ničem. Právem bych mohl říct že je to film "o kterém radši nemluvit".

Vražedné stíny (2022) (TV film) odpad!

Tak já nevím. Pokud po první půlhodině se dívám, jak dlouho to ještě bude trvat tak je něco špatně. Vašut, Vetchý s manželkou co má anaserpentní spinózu čili nadměrnou kučeravost vlny (díky Cimrmani) a policajti s absolutně debilními jmény Bohdane, Bohdanééé... Fakt na to nemám. A ve chvíli kdy se objeví Martin Finger v nějaké divné úloze, poté co před týdnem ve stejných hadrech odhalil orlické vraždy... Fakt tohle nechcete. Je mi líto Vetchého, který asi bere vše ale tady se silně netrefil a mám pocit, že už když to hrál mu to silně nesedělo. Bohužel!

Devadesátky (2022) (seriál)

I když se všichni rozplývají nad případy 1. oddělení mě toto příjde jako stokrát lepší. V prvně jmenovaných jsem pořád čekal, kdy Polívka vytáhne z kapsy klaunský nos (A to přece vážné role umí viz Dobré světlo) a iritoval Vladyka. Tady mi to přišlo jako na každém jiném pracovišti, kdy jsme každý jiný ale musíme spolu pracovat. Vadilo mě, že mladý vyšetřovatel po roce a půl už poučuje své starší kolegy "jak to dělat". Ta ta jeho milostná aférka byla úplně mimo. Ale chápu pana scénáristu, že se chtěl ukázat. Ač ve výsledku negativní postava mě byl nejblíž Sokol. I když má problém jak Brno tak si nevezme dovolenou a pořád se snaží pracovat i když na pokraji psychických sil. Poslední z trojky je neustále zdrblý policista, který nakonec všechny podrží, stmelí a významnou měrou přispěje. No nevím. O kameře psali jiní já musím říct, že atmosféra je super a nevšiml jsem si (ano na SPZ chybí emise) nějakého lapsusu dobových reálií. A taky si uvědomil, že ten Favorit, který zahálí u přítelkyně v garáži už může hrát v "historických" filmech :-) Čtyři hvězdy na pohodu. PS Možná bych jen tvůrce upozornil, že ne každý má LCD 20x20 metrů takže ty vysvětlivky na závěr jsem si musel vždy přečíst až ze "záznamu" na PC.

Devadesátky - Přiznání (2022) (epizoda)

Přiznávám se, že jsem u těch nekonečných výslechů v začátku usnul a tak dokoukal až druhý den. Je jasné, že vmáčknout vyústění takové kauzy do 77 minut je těžké ale přesto kdyby se vynechaly ztrápené pohledy mladého pana vyšetřovatele, že mu utekla manželka a přidalo víc Lexy tak bych dal klidně o hvězdu víc. Takhle pouze tři.

Smrtelné lži (2012)

SPOILERY Džíra mám rád a tak se podívám na jakýkoliv film s ním, který na mě někde vybafne. A hlavně mám rád ty filmy, kde je vše v pohodě a pak se něco podělá a už se to sype. Tady do půlky jsem měl pocit, že je to ten typ filmu. Zvlášť když se hlavnímu hrdinovi začnou zavírat oči za volantem. Ale pak to sklouzlo do takového, já můžu vše a policajti jsou mi ukradený. Ale ten konec ať se na mě nikdo nezlobí - Zuzanka co celý film jen koukala se nakonec rozohní a podělá to co jsme celý film sledovali?? No vím, že pravda má zvítězit ale takhle? Za mě bohužel jen tři *.