Případy 1. oddělení - Trik (2022) (epizoda)

Pražáka bych jako šéfa viděl radši ale Anděl si to taky zasloužil. Majka z Gurunu ve výsledku byla v týmu jen do počtu a kvůli těm pár větám co pronesla tam vůbec nakonec nemusela být. Korejs má Saturninovu školu a umí při roztahování se v Kozákově kanceláři vysunout čelist bojovně vpřed. :-) Nakonec to bylo fajn a i jsme se těšili. Za 5*

Monstrum (2022) (seriál)

Proč se dívat deset hodin na tento seriál : 1. Jste homosexuál a nevíte jak na diskošce oslovit potenciálního partnera. 2. Jste homosexuál a máte obavy aby vám někdo něco nehodil do whisky s kolou. 3. Jste heterosexuál a nevíte jak to na takových diskoškách chodí a kdo tam čím kroutí. 4. Jste potencionální kanibal a nevíte jak se tvářit, když požijete lidské maso či krev. a konečně za 5. od války Severu proti Jihu se v Americe nic nezměnilo.  Já prostě nechápu, co vedlo tvůrce k domněnce, že tato stvůra si zaslouží deset hodinových dílů??!! Rozumím, že na Edisona by se nikdo deset hodin nedíval ale tady je to zabíjení času a já se modlil ať už to skončí. Nezajímavý rozvleklý seriál o chlápkovi který si to nezasloužil. Jedna hvězda za to, že hlavní postava neslezla z obrazovky a evidentně si to užívala a druhá...vlastně ani nevím za co....

Případy 1. oddělení - Loterie (2022) (epizoda)

Ordinace v 1. oddělení. Tam byl nějaký případ? Jo vlastně, oni tam někoho zabili a pak druhýho zastřelili ale to není tak důležitý jako, že si vedoucí neumí dupnout o odměny pro své podřízené, že je šikanovaný a že ho nakonec vyhodí. Pardon, sám podá výpověď. Je to ještě krimi nebo potřebujeme vidět hysterickou dceru šéfa kriminálky s jejím veganským bistrem, kam její otec dovede kolegy aby se jí tam posmívali? Těsně tři *!

Případy 1. oddělení - Spolubydlící (2022) (epizoda)

Nuda nuda, šeď šeď... Ty dvě hvězdy jen za to, že se Pražák konečně postavil vedoucímu, který protěžuje nového kolegu. To, že se dcera stěhuje z bytu a za pět vteřin se vrací s tím, že si přečetla o vyšetřování a vrací se zpět...no comment. Jinak pachatel, co mluví deset minut proč to udělal a jak to udělal..ne to fakt ne. A nechápu ty, co dali pět hvězd.

Případy 1. oddělení - Smolař (2022) (epizoda)

A já Pražákovi fandím. Vedoucí nikdy nesmí takto hystericky seřvat svého podřízeného před ostatními. A ještě používat rodinné podpásovky. Vetchý a jeho blízký vztah s novým kolegou se stává majetnický a pokud mu na něj někdo "sáhne" začne okamžitě vyšilovat. Pražák a jeho kolega by si zasloužili mnohem víc prostoru, protože takto si představuji práci kriminalistů. I když na ně všichni řvou, nikdo neřekne ani dík a oni pořád dělají svou práci poctivě. Já být Pražákem tak bych to dávno zabalil ale on ne. Za to má můj obdiv. Sršňovy rádoby vtípky jsou čím dál křečovitější a je vidět, že Vladykovi nejdou dobře přes pusu. Naopak když se zapojí do vyšetřování nějakým správným poznatkem, tak ožije a hraje super!  Přesto 4* za velmi dobré zpracování.

Případy 1. oddělení - Romeo a Julie (2022) (epizoda)

Skvělý díl ! Ve výsledku celkem jednoduché řešení a tak je super, že se to podařilo natáhnout na celou hodinu. Ta jedna hvězda dolů je za to, že si nemyslím, že by policista nechal spolu se sebou hamtat civilistu o kterém neví, že byl elitní policista. A i kdyby byl tak už je prostě civil a do baráku lézt nemá.

Místo zločinu Ostrava - Kubelíkův případ (2020) (epizoda)

Jedna hvězda za Karlovu Studánku i když mi tamchyběly vodopády, jedna za  - konečně po dlouhé době Šafránka -  a jedna za takového trochu Poirota. Jinak jsem měl pocit, že si herci jen odjeli na vejlet do krásné přírody a tam ve čtyřech něco sehráli. A ano lázeňský případ Arazíma byl lepší.

Místo zločinu Ostrava - Tichošlápek (2020) (epizoda)

Pro Honajze - no ono v Ostravě není moc co k smíchu. A fórky nad rozkládajícíma se mrtvolama asi ani v reálu moc netrpí. Mě to naopak přijde reálnější než 1. oddělení.

Místo zločinu Ostrava - Smrt v Tunisu (2020) (epizoda)

A mě se to líbilo. Všichni opěvují první oddělení. Hmmm.. Tak tady, když už sundali konečně ty hnusný kulichy jsou mi všichni sympatičtí i nesympatický Kříž. V 1. oddělení vezmou fotky pěti komparsistů a mezi ně zamíchají Skopala..kdo je asi vrah? Tady se objevují známí herci a jsou většinou podezřelí až do konce a co mě baví, je jasný rozdíl mezi Prahou a Ostravou. V Praze krásné budovy a kancly, v Ostravě je to jak ze 70. let. Prostě realita.