Pád do tmy 2 (2009)

Atmosféra sice již nedosahuje úrovně prvního dílu, nicméně stále je to vysoce nadprůměrný horor. Konec byl sice jistým zklamáním, avšak rozhodně žádný propadák.

Jack a obři (2013)

Vizuelně skvěle zvládnutá pohádka, která vás zaručeně pobaví. Příjemným překvapením byly nadprůměrné herecké výkony v čele se Stanley Tuccim v roli hlavního záporáka (jak jinak).

Zlo mezi námi (2003)

Velice impozantní drama. Pro mne v podstatě jediným nedostatkem bylo nejasné objasnění doby, ve které se snímek odehrává. Při vsazení do současnosti by vše vyznělo více než nereálně, ale ještě poměrně brzy jsem pochopil, že se vše odehrává přibližně po 2. světové válce. Pro mne milé překvapení.

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino je regulérní blázen, ale to jak všichni víme má velice blízko k genialitě. Naprostá smršť něčeho nepopsatelného, co vás na začátku pohltí a na konci vyplivne jako kus hadru, nicméně velice spokojeného až nadšeného hadru. Nesmím opomenout naprosto fenomenální soundtrack, který je překvapující, je trefný a je prostě skvělý. Vše je navíc podepsáno perfektními hereckými výkony v čele s Jamie Foxxem, pro něhož to byla, troufám si říct, doposavad životní role.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Popravdě jsem od Hobita moc nečekal a udělal jsem dobře, alespoň jsem si mohl tento snímek náležitě vychutnat a těším se na další díl. Několik momentů bylo přitažených a nebylo jich málo, ale vůbec to filmu neuškodilo. Audio-vizuální stránka (nečekaně) perfektní. Peter Jackson je stále ve formě

Skyfall (2012)

Bondovky s Craigem již nelze nazývat pravými Bondovkami, ale jisté kouzlo v nich je a jedná se o velice nadprůměrný snímek. Zároveň se dá říci, že do role Bondgirl byla v tomto díle pasována "M", což bylo pro mne příjemné překvapení. Pátá hvězdička je za úžasný herecký výkon Javiera Bardema.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Expendables 2 - Na tento film jsem se neskutečně těšil a musím uznat že nezklamal. Jean Claude byl v roli záporáka naprosto špičkový a zbytek v čele se Slyem se také činil.

Pidihajzlík (2006)

Absolutní "blbost", u které se ale vždy zasměju...

Insidious (2010)

Slušný horor s výbornou atmosférou. Nebýt toho nepříliš povedeného konce (především té "obludy", která tam vůbec nemusela být), mohl to být nejlepší horor poslední doby. Do jisté míry mi to také připomínalo Paranormal activity. [70%]