Ghoul (2015)

Není moc co dodat... úžasná atmosféra, pořád se něco děje a ani na chvilku jsem se nenudil, vlastně jsem ani nedýchal :-D Důkaz, že i u nás dnes jde natočit opravdu nadprůměrný horor.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Čekal jsem něco trochu jiného a druhý díl se mi asi líbil o trošku víc, ale i přesto jsem spokojený. Přišlo mi, že samotné bitvě trochu něco chybělo. Některé momenty (především u Legolase) byly hodně přitažené za vlasy, což je škoda. Jinak ale skvělá podívaná a perfektní zakončení jedné fenomenální série. Nemůžu se dočkat extended edition - věřím, že poté bude moje hodnocení ještě mnohem lepší.

Interstellar (2014)

Christopher Nolan je génius a znovu to dokázal. Úžasný a epochální filmový zážitek. Po audiovizuální stránce naprosto dokonalé. Jeden z nejlepších snímků letošního roku a rozhodně ten nejpůsobivější. IMAX

Avatar (2009)

Trvalo mi více než čtyři roky, než jsem se odhodlal na Avatara podívat. Pokud jde o grafickou stránku, jde o pravděpodobně nejlepší a nejúžasnější počin všech dob. Pokud jde ale o příběh, přišel mi až moc tuctový, předvídatelný a nezajímavý. Celkově jsem se poměrně dost nudil a ani celkem povedené zavěrečné akční scény to nezachránily. Ve 3D to asi bylo o něčem jiném, ale takhle...

Strážci Galaxie (2014)

Bože, to byla blbost. Ta nejlepší blbost, co jsem kdy viděl :-D Pár psychopatů dokázalo po počátečních problémech vytvořit tým, který je ale brzděn tvrdohlavostí postav a jejich až tupým sledováním vlastních cílů. Zápletka je poměrně jednoduchá, ale plně to vynahradí velkolepé a vtipné akční scény, které je radost sledovat. Jedna z nejlepších Marvelovek :-)

Hercules (2014)

Když jsem vcházel do kina, chtěl jsem parádní, rychlou, přímočarou řežbu, u které si budu moct parádně odpočinout, a přesně to jsem taky dostal! THE ROCK skvělý a ... a to je vlastně vše. No a kupodivu to stačí :-)

Úsvit planety opic (2014)

Opravdu jsem nečekal něco tak silného. Snímek, který mě opravdu donutil se zamyslet a přemýšlím o tom do teď. Emoce mnou hodně cloumaly a na konci jsem jen nehnutě seděl v sedačce a říkal si: "TO SNAD NE!!!". Úsměvné momenty jsou střídány až dech beroucími scénami plnými mistrně zasazených efektů, které zážitek ještě umocňují. Líbilo se mi také, že jsem nevěděl, které straně fandit. Každá strana má své "dobré" i "zlé" a přelévalo se to ve mně z jedné strany na druhou. Postava Caesara je brilantně zpracována a Serkis by si za svůj výkon zasloužil Oscara. Nemohl jsem se dočkat každého dalšího Caesarova dialogu, a když mluvil, jenom jsem zíral s otevřenou pusou. Doufám, že pokračování bude stejně velkolepé...

300: Vzestup říše (2014)

Celkově vše pojaté trochu jinak než u jedničky. Především vše připomíná daleko více komiks (ať už atmosféra nebo kamera) a to rozhodně není na škodu. Navíc obdivuji tvůrce, jak bravůrně se vypořádali s tím, že se v podstatě vše podstatné odehrává na moři. Samozřejmě, že Butlerovo charisma chybí, ale Stapleton také není úplně k zahození :)

Vlk z Wall Street (2013)

Rozhodně neobvykle natočený film. Za celé tři hodiny jsem se ani chvilku nenudil a některé momenty byly opravdu úžasné. Leonardo opět perfektní a musím zatleskat Jean Dujardinovi, protože ten mě opravdu bavil :-)

Frankenstein (2011) (divadelní záznam)

Fenomenální. Úžasný zážitek, i když bohužel pouze v kině