Nevyřízený účet (2013)

Každý film se Stathamem má u mě automaticky hvězdičku navíc, ale u Homefront to ani nebylo třeba. Tak se nenechte odradit dementními komentáři, třeba vám sedne a budete se bavit jako já... A nebo taky ne. Jenom mi nejde do hlavy, proč se na podobné filmy stále dívají lidé, které tenhle žánr nebaví.

Don Jon (2013)

"There's only a few things I really care about in life. My body. My pad. My ride. My family. My church. My boys. My girls. My porn." - Odvěký vztahový "problém", jestli je porno špatné nebo ne, dohnaný do extrému (vážně se kvůli tomu někdo rozchází?). Slizký Gordon-Levitt, protivná Johansson, divná Moore, kozy, zadky, mužský x ženský pohled na porno a nuda. Ještě, že to všechno Bůh nakonec odpustí... Relativně příjemný konec "nechám se unést a to porno zas tolik nepotřebuju" to ale moc nezachránil, spíš naopak film zařadil do škatulky happy endů, což pro mě bylo poněkud zklamání, čekala jsem originálnější závěr :-) Do komedie chybí Jonovi vtipné scény a k zamyšlení je možná leda tak pro holky :D Je fakt, že po shlédnutí traileru člověk očekává jiný film, ale to už tak prostě někdy bývá.

Vlk z Wall Street (2013)

"What kind of hooker takes credit card? A rich one." - Jak to tak bývá, jakmile má člověk vysoká očekávání, mnohdy následuje zklamání :-) Bohužel jsem se mu opět tak trochu nevyhnula. Když to shrnu, The Wolf of Wall Street mi v mnoha ohledech připomíná Blow (ale ten je o samozřejmě něčem jiném) - peníze, manželství, chlast, fet, děvky, dítě... Pak průser a všechno to šlo pomalu ale jistě k šípku. Za mě každopádně zkrátit alespoň některé scény, které mi tím protahováním přišly někdy až víc trapné než vtipné. Neříkám, že jsem se ani jednou nezasmála, to zase jo, dobrých scén tam bylo dost. Ale když se na to podívám celkově - u Wolfieho mi prostě NĚCO chybělo a úplně mi to nesedlo... 3/4

Půlnoc v Paříži (2011)

"That Paris exists and anyone could choose to live anywhere else in the world will always be a mystery to me." - Tenhle film má prostě svoje kouzlo. Vždyť kdo by nechtěl alespoň na chvíli zkusit žít v jiném století? Woody mi nikdy příliš neseděl (kromě VCB), Owena taky zrovna dvakrát nemusím, ale tady všechno klapalo jak má .)

Lambert, ovčí lev (1951)

"And incidentally, don't worry about that hungry wolf. He has a place to claim. He won't starve, because that bush has berries. Every Spring." - haha .)

Šňup (2002)

"It looks like a perfectly healthy green dog." - Pro tenhle film spolu s Blow mám prostě slabost. Oba jsem viděla snad 10x a stejně věřím, že to nebylo naposled... Perfektní Mickey Rourke (i když Spun se prý řadí k jeho horším rolím), jehož řeč z sexshopu je jedním z nejlepších okamžiků filmu, a Brittany Murphy - těm ty role sedly jako vyšité.

Lidská stonožka (2009)

"Feed her!" - Když jsem si představila (nejen) to trávení, tak mi bylo blivno... Teď se budu bát, když někam večer půjdu, že ze mě někdo udělá stonožku :D

Paříži, miluji Tě (2006)

"They say a lot of things about Paris. They say it's a place where artists find inspiration. They say it's a place where people come to discover something new about their lives. They say it's a place where you can find love. Of course, at my age, I didn't expect any of that." - Kde New York zaujal, Paříž nudila. Mile mě překvapilo akorát Place des fêtes (Oliver Schmitz) o umírajícím černochovi, Quartier Latin (Frédéric Auburtin & Gérard Depardieu) o starším rozvádějícím se páru a samotný závěr filmu. Tom Tykwer mi nikdy úplně nesedl, přesto chápu, že tento příběh je pro mnoho lidí vrcholem filmu.

Sám doma (1990)

"Keep the change, ya filthy animal!" - Pro mě ultimální vánoční film. Dívám se na něj každý rok a stejně mě ještě neomrzel.

Nezlomná (2006)

Na tenhle film jsem se dívala vlastně omylem, protože cílem byl ten "druhý" Broken ze stejného roku, takže jsem vůbec nevěděla, do čeho jdu. Po chvíli čekání mi došlo, že se skutečně žádný horror nekoná a konat nebude... I když být to ještě o něco horší, možná se tak označit dá. Jak již bylo zmíněno - film je to opravdu zbytečný. Dlouhé, nudné pasáže a vlastně je to celé o ničem. Mnohem lepších filmů o drogách je nespočet.