Ach, ty vraždy! (2010) (seriál) odpad!

Už dlouho jsem neviděla něco tak strašného, jako čtvrtý díl tohoto seriálu. Od fyzické nevolnosti mi nepomohl ani můj oblíbený Honza Dolanský - a to už je sakra co říct. Když odmyslím pitomý scénář (vrah byl asi jasný asi tak 5 vteřin po vraždě, eskapády babči-vyšetřovatelky přitažené za vlasy a zoufale neuvěřitelné) a fakt, že zhruba polovina hereckého ansámblu nebyla zrovna ve formě, zůstane mi příšerná, iritující hudba a otázka: proč někdo něco takového vůbec točí? A pro koho je to větší ztráta času, pro tvůrce, nebo pro diváky?

Odpor (2008)

Do tohoto filmu jsem "šla" jako velký fanoušek Jamese Newtona Howarda (chtěla jsem si k zajímavému soundtracku konečně přiřadit i kontext). Titulky dojely a ze mě je nově také velký fanoušek Daniela Craiga. Lépe než cokoli jiného to vypovídá o celkovém dojmu z Defiance. Film jako celek mě chytil a nepustil (nesouhlasila bych s AngelAngie, že je to chlapská podívaná, protože já si užívala skoro každou minutu). Závěr byl patřičně americký (rozuměj patetický), ale pozitiva rozhodně převážila. Liev Schrieber se mi HODNĚ líbil, ale Craigův Tuvia byl elektrizující. Skvělý film, určitě jsem ho neviděla naposled.