Rozsudek (2014) (seriál)

Sice je to veskrze průměrná záležitost, jedná se o jakýsi mix Soudkyně Barbary a Křižovatek života, ale ve srovnání s výše uvedenými se na to dalo celkem bezbolestně dívat - herci hrají v rámci možností slušně a ani z toho nečiší ryzí amatérismus, který je žánrově podobné tvorbě dneška bohužel vlastní. (Hodnotím díl "Milovala celou rodinu" z Rozsudek II)

Everest (2015)

Film který by se podle mě bez hvězdného obsazení nikdy neměl šanci dostat na plátna kin. Není totiž ničím jiným zajímavý, ale jen zoufale průměrný. Narativní stránka filmu je poměrně nezvládnutá, navíc je to dost utahané, místy nudné, chybí jakýkoliv významnější moment, který by se člověku vryl do paměti. A i samotný význam hvězdné skvadry herců je poměrně diskutabilní - jsou totiž zoufale nevyužití. Komu film doporučit? Snad jen milovníkům horolezectví, kteří dychtivě, vděčně a nekriticky hltají každý film s touto tematikou.

Temný případ - Série 2 (2015) (série)

Co naplat, masterpiece kterým byla první série zůstává nepřekonán. Opět se podařilo sehnat skvělé herce, Kitsch jim sice trochu nestačí, ale seriálový nadprůměr i tak odvádí. Vince Vaughn mě velmi příjemně překvapil, nebyl vůbec na pěst jako ve svých komediálních rolích - dramatická poloha mu sedí a probouzí se v něm skutečný herec. Jinak je to místy zbytečně zamotané a seriálu jako celku to škodí. Třeba tuto zamotanost po druhé projekci přehodnotím, kdo ví.... Škoda je také to, že se seriál rozjíždí dost pomalu a ty správné grády začíná mít až v polovině série. Finále je pak napínavým a hodně stylovým bonbónkem na závěr. Druhá série je zkrátka objektivně na 4*.

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Poprvé všemi adorovaná HBO překračuje svůj stín i pro mě. Téměř transcendentální zážitek při kterém se mi tajil dech a dal jsem ho téměř na jeden zátah... Téměř jen proto, že poslední díl ještě nebyl "venku".... Na tomhle seriálu prostě není nic, co by se dalo vytknout, naopak ve všech svých složkách je o dvě patra výš, než veškerá konkurence. Ať už díky hudbě, castingu z hereckého Olympu, režii, kameře...

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Revenant je autentický, syrový, na nic si nehraje, nic nepřikrášluje. Opravdu intenzivní zážitek, který mě přibil na dvě a půl hodiny do sedačky. V tom filmu všechno funguje jak má - režie,výběr herců a jejich výkony, hudba, výběr lokací a především božská kamera - už v úvodní scéně souboje s indiány jsem si říkal, že jsem tak dobře nasnímanou scénu už dlouho neviděl. To, že se "obrození" westernů povedlo a vyplatilo, nám dokázali tento měsíc jak Tarantino tak Iñárritu.

Dospělost (2008)

Adulthood je dospělejší a "dějovější" než Kidulthood a rozhodně mu to svědčí. Noel Clarke hraje i režíruje skvěle, velký plus dostává za hru s formou a obrazem. Za mě lepší než první díl.

Méďa 2 (2015)

Ted 2 je plný nevybíravého humoru, uráží kde koho a po většinu času je to kupodivu zábava, i když ne každý vtípek padne na úrodnou půdu. Proč kupodivu? Už podruhé se upřímně divím, že tvůrce takové nevtipné slátaniny, jakou je Family Guy, je schopen vytvořit komedii, která pobaví mladé diváky a ani ty starší neurazí, a která je v některých momentech dokonce až geniální. Samozřejmě k docenění Teda je třeba trochu přehledu v současném mediálním světě, protože film je doslova napěchován popkulturními odkazy.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Zábavná netradiční jednohubka s překvapivou pointou, prošpikovaná neustálým pomrkáváním na fanoušky seriálu i celého holmesovského mýtu.

Romeo musí zemřít (2000)

Do předvídatelného a nikterak originálního scénáře jsou zasazeny opravdu lahůdkové akční scény v kterých kraluje i jinak sympatický Jet Li. Navíc má film ještě stále příjemnou doznívající atmosféru 90. let. Když přistoupíte na premisu, že cesta je cíl, nemůže vás tento film zklamat.