22 Jump Street (2014)

Jump Street 22 je paradoxně nejvtipnější když si utahuje sama ze sebe (včetně závěrečných titulků, které jsou korunovací této sebeparodie) a z filmových klišé obecně. Jinak je to pořád stejná až moc přímočará oddechovka, která neurazí, ale taky nepřinese nic nového ani nijak výrazně nenadchne.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Film který měl jít "direct to DVD" a ne do kin. Naprosto přesně totiž tuto kolonku naplňuje. Je již v pořadí druhým, nedomrlým bratříčkem skvělého Taken z roku 2008, má slaboduchý scénář (dokonce i na Bessona!) a vypadá docela levně. Liam sice stále určité charisma má, ale rozhodně se nechová jako superagent, ale spíš jako superidiot. Ani postava Foresta Whitakera není pro film žádnou extra výhrou. No a aby člověk nic neměl ani z těch akčních scén, tak je Megaton totálně pohřbí střihem dle pravidla "čím rychlejší střih, tím víc Adidas". Zbývá se tak jenom zeptat - Koho unesou nebo zabijou příště? Fakana kterýho vrhne jeho dcera?

Agent Carter (2015) (seriál)

Zatím to vypadá, že Peggy Carterová vlastní seriál utáhne!

Slídil (2014)

Jake Gyllenhaal má prostě čich na role. A tak opět dostal skvěle napsanou postavu - ničeho se neštítícího cílevědomého sociopata, redukujícího lidi pouze na schody k dosažení toho co chce, který těmito lidmi opovrhuje ale neváhá je využít ke svému prospěchu a ještě si od nich užívá poplácávání po ramenou - a poradil si s ní naprosto bravurně. Film ale není jen psychologickým profilem sociopata, ale také trefnou kritikou společnosti, médií a jejich manipulace s lidmi. Navíc dokáže být velmi napínavý a v určitých chvílích i cynickým způsobem vtipný. Poslední "akční" scéna je opravdovou lahůdkou. Díky dokonalému timingu a stupňování napětí doslova přiková diváka k sedačce a honička v autech je po dlouhé době scénou, která mi doslova "otevřela hubu". Lepší začátek filmového roku jsme si snad ani nemohli přát.

Chraň nás od zlého (2014)

Oceňuji jakýkoliv film tohoto žánru už za to, že si troufne odklonit se od zaběhlého a ohraného modelu "jeden dům, jedna rodina". V podstatě příjemné překvapení, škoda zbytečně natahovaného exorcistického konce. Za ten ubírám jednu hvězdičku.

Sex Tape (2014)

Při sledování téhle "komedie" si člověk říká, že je snad lepší klasický americký fekální humor, než takováhle impotentní nevtipná reklama na jablečný zlo. Segel mi nikdy nebyl moc sympatickej a Diazka už je pěkně vyžilá. Pokud však z nějakého důvodu toužíte svůj večer strávit ve společnosti téhle dvojice, zvolte radši zkaženou úču, která je o X levelů výš.

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Film pořádně nefunguje ani v romantické linii ani v té komediální. Obsazení hlavního hrdiny se příliš nepovedlo, potěšil snad jenom Donutil, který byl tentokrát překvapivě civilní, trochu potlačujíce svůj obvyklý hlasový projev hraničící s přehráváním. Největším zlem z celého filmu je pak iritující sračková hudba, která se snad nemůže líbit vůbec nikomu. Bohužel i včetně tracků "na klíč" od Dana Bárty, kterého jinak jako hudebníka velmi uznávám. S filmem, ve kterém není zábavný ani zhulenec, kterého navíc hraje můj oblíbenec Dolanský, je prostě něco špatně.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Byl bych ten poslední, kdo by kritizoval odklon od boje o přežití v aréně. Dvakrát to podle mě úplně stačilo. Bylo by fajn, kdyby film dostal jiný směr. Jenže po zhlédnutí nových Hunger Games mám pocit, že se v nich vlastně vůbec nic nestalo. Klasická natahovanost, předvídatelnost, velmi málo akčních scén (alespoň že jsou technicky precizní), trestuhodně málo Woodyho Harrelsona, za to neustálá snaha předkládat divákovi tuny přepálených emočních momentů. Takhle jsem si dobré pokračování, ke kterému bylo po druhém díle nakročeno, nepředstavoval.

Třída 8.A (2014) (pořad) odpad!

ČT pokračuje úspěšně ve znásilňování dokumentu. Dokumentární hodnota nulová, v jednom díle nám režie sice nabídla pohled do třídy skrytou kamerou, abychom si udělali obrázek, jak se morgoši chovají, když si myslí, že je nikdo nenatáčí. To byl prozatím jediný moment, který by se dal označit jako dokumentární. Zbytek je klasický ČTéčkový tendenční vykonstruovaný shit, který nám neukazuje jak to vypadá v cikánské třídě, ale jak to vypadá v cikánské třídě, v které je štáb s kamerami, pro jistotu jedna protřelá bachařka jako dozor a nastrčený idealistický píčus, co si myslí, že pod heslem škola hrou a stoupáním na lavici a podobnými chujovinami něco změní. Nejubožejší je matikář v hnědý mikině a v rejoice kalhotech. Fakt archetyp pravdoláskařskýho levičáckýho pičuse. Ale docela mě zajímá, co z tohoto "pokusu" nakonec tvůrci vyvodí za závěry. Ale už teď sem si jistej, že budou sakra korektní.

Stopy života - Dívčí sen (2013) (epizoda)

1 hvězdička pouze za to, že na rozdíl od předchozích Magnuskových počinů to není technicky tak velký hell - je vidět že minimálně za kamerou seděl svéprávný člověk. Jinak samozřejmě čirá hrůza, počínaje Magnuskovou režií, přiblblou hudbou a scénářem, konče některými parodiemi na herce - ve světle jejich výkonů jsem o to víc litoval ty skutečné herce, kteří se tomuto skvostu upsali.