Tchyně (2015) (pořad) odpad!

Není to dobré pro milovníky čehokoli. To, že do prvního dílu nedokázali zapojit manželku - ani jednou se na obrazovce neobjevila!!! - je největší fail produkce. Potenciální konflikt se tedy nekoná, ani nevidíme onen "reálný" problém, který by měla tato reality show "řešit". Místo toho dostáváme smířlivý shit, ubuleného tatíka od rozpadající rodiny, který akorát lituje sám sebe, a tchyni Štikovou která ve svém buranství není ani zdaleka tak zábavná, jak jsem očekával. Jedno ponaučení mi tento pořad přeci jen přinesl - výlet do čestlického aquaparku je nejlepším lékem pro rozpadající se dysfunknční rodiny. No a stará štika si vydělala a ještě k tomu má pocit, že spasila svět. Velké zklamání, protože potenciál to mělo.

Kmeny - Hooligans (2015) (epizoda)

Sázka tvůrců na vesnické hooligans vyšla. Díky tomu je dokument zábavný a sálá z něj správně koncentrovaná primitivita. Troufám si tvrdit, že kdyby se zaměřili na ty pražské, tak by to rozhodně tak zábavné nebylo. Zpomalené záběry na začátku mají opravdu atmosféru! Stejně jako vizuálně povedená znělka tohoto dokumentárního cyklu.

Bůh žehnej Americe (2011)

Pekelně zábavná roadmovie a kritika dnešní americké konzumní společnosti. To, o jak silnou se jedná kritiku - i když samozřejmě značně odlehčenou a nadsazenou - potvrzuje fakt, že vraždící hlavní hrdinové jsou tu jediní "normální" lidé. Najde se i pár trochu slabších míst, které zbytečně zpomalí tempo filmu, ale vždy je bohatě vynahradí další nálož nekorektního černého humoru.

MILENEC (2014) (studentský film)

Technicky opravdu dobré, všechna čest. Práci se zvukem a kameru by mohli závidět leckteří "profesionálové". Jen ta pointa je trochu slabší.

Ant-Man (2015)

K marvelovskému univerzu se připojil další hrdina, který se naštěstí tak trochu vymyká. Stejně jako samotný film, ve kterém si odbyl svoji premiéru. I když se opět nejedná o nic menšího, než záchranu světa, tentokrát se jede na vlně "heist movie" a především humoru. V marvelovských filmech bylo vždy místo pro humor, ale Ant-Man je na něm přímo založen. Paul Rudd ukazuje svůj nesporný komediální talent, stejně jako kralující Peña, Evangeline Lilly zase svůj půvab a naprosto přirozený Douglas připomíná, proč patří do herecké špičky. Vše je navíc - jak už je u Marvelu zvykem - technicky perfektní a scény se zmenšeným Ant-Manem jsou opravdová lahůdka a ukázka originality tvůrcu. Vše se odehrává v solidním tempu, takže si divák ani neodpočine, natož aby se stihnul kouknout na hodinky. Marvel zkrátka opět potvrzuje, že umí točit divácky úspěšné a přesto kvalitní filmy s duší.

PříBěh (2014) (studentský film)

Technicky dobré, obsahově příjemné, leč veskrze průměrné.

Dovolená v Protektorátu (2015) (pořad) odpad!

Plivanec do obličeje všem, kteří v protektorátu reálně žili.

Volný pád (1993)

Skvělý thriller, který není jen psychologickým portrétem jednotlivce, kterému ruplo v bedně, ale je kritikou celé společnosti. Naťukává otázky rasismu, genderu, chudoby, pouliční kriminality a mnohé další a nepůsobí přitom ani vteřinu trapně nebo moralisticky. Přidejte precizní herecké výkony, režii a skvělou hudbu Jamese Newton Howarda a máte před sebou aspiranta na zařazení do zlatého fondu devadesátých let. Škoda že už se dnes takové filmy netočí.

Babie leto (2013) odpad!

Galymatiáš bez hlavy a paty - nebo minimálně mně jako neSlovákovi to tak přišlo. Široká paleta hereckých výkonů, od těch uvěřitelnějších (Bárta) až po tristně ochotnické. Vcelku slušně natočené, ale k čemu to, když je na plátno převeden scénář nějakého čichače lepidla a člověkem s podobnými "koníčky" je to i sestříhané. Jedna velká WTF hrůza.

Padesát odstínů šedi (2015) odpad!

Rozvleklej, rutinérskej, směšnej, nudnej shit, kterej může směle konkurovat vampířím romancím. "Erotické" scény na úrovni béčkového lechtivého filmu, na který ste před deseti lety mohli po půlnoci narazit na jedné z českých komerčních televizí. Všudypřítomnej písničkovej soundtrack, kterej mě leda tak nasral. Dlouho jsem u filmu takhle netrpěl. Čistý odpad.