Císařovna a bojovníci (2008)

Tomu se nedá říci jinak než úlet. Absolutně mi uniká, jaký vlastně žánr autoři zamýšleli. Válečné scény jsou bez napětí, jen aby tam bylo co nejvíc jezdectva. Ale nejhorší jsou romantické výlevy obou hlavních postav ... musím hodně odpočívat, aby se mi zhojily rány.

Sherlock Holmes (2009)

Musím přiznat, že jsem nečekal takovou zábavu. Kombinace Sherlocka s akčním hrdinou mě dlouho odrazovala od shlédnutí filmu. Má to šťávu - má to styl - a hlavně výborně obsazené hlavní figury Holmese a Watsona. Musím se přiznat k menšímu poklesku. Na začátku se mi to nezdálo, ale na konci filmu jsem byl přesvědčen, že lorda Blackwooda hraje Andy Garcia :o(

Počátek (2010)

Sci-fi mám rád, ale tahle multidějová slátanina, byla hořkou pilulkou dnešního večera. Triky super, herci dobří, ale toť vše.

Psychoville (2009) (seriál)

Zajímavě úchylné, ale to je tak vše co může tato minisérie nabídnout. Popravdě mě ani moc nezajímá, jak to bude pokračovat, a to je myslím u seriálů zásadní nedostatek.

Mstitel s píšťalou (1986)

Jako děcko jsem to možná zbaštil, ale nyní z této slátaniny dostávám žlučníkový záchvat. Taková komunistická pohádka o umění taoismu, a víře v nápravu celého světa. Pokud to viděl Sergej Bubka, asi se začal bát o své rekordy ve skoku o tyči, které by hlavní postava zdolávala i bez sportovcova nářadí.

Betonová zahrada (1993)

Knížku jsem četl minimálně před pěti lety, ale musím říci, že film ve mě vyvolal velmi silné vzpomínky na tento příběh. Připadalo mi to jako bych ji četl znovu. Perfektní adaptace knižní předlohy, lépe už to asi nešlo.

Antikrist (2009)

Čiré zoufalství a beznaděj na Vás dýchá každým okamžikem. Skvělá kamera mě do snímku pohltila. Takovou dějovou deprési už asi dlouho neuvidím.

Ženy v pokušení (2010)

Zatím pro mě nejlepší film z dílny Jiřího Vejdělka. Na rozdíl od předešlých snímků, jsou " Ženy v pokušení " postaveny na zajímavém námětu. Musím říct, že od začátku do konce se mi líbil styl, humor a relax, jakým to bylo natočeno. Všechny ingredience byli namíchány ve správném poměru. Ještě nesmím opomenout velmi dobrou music. 85%

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Jakmile se seriál přehoupnul do své druhé poloviny, začal jsem mít jisté averze proti některým postavám. Nevím jestli dějové zvraty, kterých ke konci stále přibývalo nebylo až moc. Při posledních dílech, jsem už nemohl vystát většinu hlavních postav. Byl tam vůbec nějaký čistokrevný padouch, vždyť se tam všichni na konci mohli obejmout a poplácat se po zádech. A co dojemná vložka mladého doktora s japonkou Keiko? Já tedy nejsem z kamene, ale připadalo mi, že těch záplat na příběhu je hodně. První půle 70%, celkově 50%

Doom (2005)

Jako fanda hry jsem byl potěšen, že to nebyla nějaká bezduchá zhovadilost. Překvapil mě Karl Urban, že nezahrál totální gumu, jako jeho kolega The Rock. Velmi povedená byla "herní" sekvence jakoby z vašeho pohledu.