Králíček Jojo (2019)

Čekal jsem asi o trochu víc, vzhledem k tomu, jaký kolem toho byl hype. Přesto nejsem z filmu zklamaný. Nejsem si zcela jist, zda se mi líbilo míchání dramatu a komedie, někdy mi zas příběh přišel trochu nudný. Co však musím ocenit jsou herecké výkony, zejména výkony hlavního dětského protagonisty a Sama Rockwella, který mě opět bavil a díky kterému dávám o hvězdu navíc.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Sophie Turner ve hlavní roli zde bohužel byla chybou, jelikož její herecké kvality nejsou zrovna velké. To ale není jediným problémem filmu. Příběh samotný je poměrně prostý a nezajímavý, filmu chybí výrazná záporná postava (Turner a podivná ženština v podání Chastain je prostě málo) a osobně mi přišlo jako kdyby i ostatní herci do svých rolí nedávali 100% svého umu. Asi nastal čas tuhle sérii nechat chvíli ležet, případně ji nějak radikálně překopat.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Bohužel dost nudné. Úvod filmu zaujmul a navnadil, ale bohužel poté se až do závěrečné scény řešily nepodstatné věci, které příběh nikam zvlášť neposouvaly a závěr filmu to už nespasil, byť se jednalo o silnější moment filmu. Oproti prvnímu dílu určitě zklamání. Johnny Depp mě jako záporák bavil, ale jinak je ve filmu spousta nesympatických a nudných postav (zejména pro mě absolutně nesnesitelný Kredenc).

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Tohle fakt ne. Naprosto zpackaný konec nové trilogie, který u mne vyvolal hned několikrát smích - ten ale bohužel nebyl reakcí na vtipy ve filmu, ale na děj samotný. Příběhově uchvátaný paskvil, který hned v několika bodech nedával smysl a bohužel bylo vidět i to, že jedna z důležitých postav již nemohla v natáčení pokračovat. Abrams u mě klesl, přesto doufám, že toto veledílo padá hlavně na bedra Disney, které evidentně celou novou trilogii vytvořilo hlavně pro peníze.

Dycky Sunderland (2018) (seriál)

Podobně jako dokumentární série o Manchesteru City se i tato záležitost stává skvělou sondou do fungování klubu v anglickém fotbalovém prostředí. V tomto případě je ale vidět více dovnitř, zachyceno je vyjednávání o přestupech, vyjádření hráčů i činovníků klubu atd. Trochu smutným faktem je, že sérii dost pomáhá to, že se Sunderland herně trápil a celý klub se tím ocitl v krizi. Celkově je ale skvěle zachycena atmosféra anglického fotbalu, tudíž za mě téměř bez chyby./// 2. série pokračuje v nastolené kvalitě, přesto bych řekl, že byla o chlup horší než ta úvodní. Byla o něco kratší, přišlo mi, že se málo zaměřovala na samotné hráče (ačkoli chápu pokud oni sami v dokumentu příliš účinkovat nechtěli) a samotné fotbalové záběry byly dost zmatené. Vše ale vynahradilo nové vedení Sunderlandu, zejména Charlie Methven, který mi vyvrátil to, že na světě nejsou šéfové typu Davida Brenta. Děkuju Netflixu za to, že se vydali i podruhé do prostředí anglického fotbalu a doufám, že někdy bude třetí série nebo bude v nejhorším případě osloven jiný klub.

Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

Jsem rád, že se tvůrcům povedlo zachovat podobnou atmosféru a styl vyprávění děje, jak je tomu ve hrách. Chválím výběr herců k jednotlivým postavám, minimálně u ústřední trojice (či čtveřice) se výběr povedl takřka na jedničku, nicméně některé další postavy jsou diskutabilně obsazeny (pro mě především Triss). Hvězdu ubírám za občasnou viditelnou podfinancovanost seriálu (efekty či prostředí), díky čemuž působí seriál místy trochu komicky. Do dalších sérií se ale rozhodně jedná o solidní start a Netflix si může mnout ruce.

Velký hack (2019)

Dokument mířen nejspíš především na obecenstvo, které si nedokáže pod pojmem "data na internetu" představit, o co se jedná. Nic objevného snímek nepřináší, výběr hlavních postav dokumentu je minimálně trochu pochybný, jelikož se díky tomu nese v lehce tendenčním duchu a neposkytuje komplexní náhled na problematiku kolem Cambridge Analytica. Nešťastné provedení.

Nikdy nezestárnou (2018)

Peter Jackson se poměrně netradičně pustil do tvorby dokumentu, který se vztahuje k hrůzám první světové války. A jedná se rozhodně o slušný počin. Základem úspěchu dokumentu je pochopitelně část, která je díky moderním technologiím v barevné podobě a nutno uznat, že míra autentičnosti záběrů se po technické úpravě nijak nesnížila (byť je pravdou, že některé úseky vypadaly trochu uměle). Celkově pak dokumentu pomáhá i vyprávění samotných aktérů války, kteří popisují dění na frontě z mnoha různých pohledů. Nicméně dokument má i své mouchy. Zhruba třetina snímku je tvořena neupravenými záběry, které jsou proloženy pouze hlasy pamětníků, a jiných zvukových vjemů se divák nedočká, což mě osobně po pár minutách nudilo a přijde mi škoda, že tvůrci těmto pasážím věnovali tak velkou část stopáže. Také trochu může zamrzet, že dokument nepřináší nic nového.