Americký zločin (2007)

(omlouvám se za případný spoiler) Je to jeden z těch filmů u kterých si více než samotného snímku vychutnáváte příběh. Né, že bych si zrovna American Crime vychutnával... to rozhodně ne. O tomto případu jsme dřív neslyšel a abych řekl pravdu možná to bylo dobře. Film jsem si pouštěl v pozdních hodinách a když jsem usínal v hlavě se mi neustále točily vzpomínky na milou paní Gertrudu. Chápu, že existují desítky dalších podobných případů, ale vzhledem k tomu, že holka nebyla ani její vlastní, určitě vyčnívá nad ostatními.

Rivalové (2013)

Do tohoto filmu jsem nešel s moc objektivním pohledem, protože jsem si nemyslel, že by se mohl vůbec umístit takhle vysoko ve zdejších žebříčcích.. Nechci tím ale nějak naznačovat, že bych si něco jiného myslel po zhlédnutí snímku.. Jako ne moc velký fanda "efjedniček" nemůžu moc hodnotit z hlediska reálnosti přepracovaného příběhu, protože abych řekl pravdu, nemám absolutně žádný přehled... Možná i proto jsem si film celkem užil a nehledal jsem žádné chyby a nedokonalosti. Samotný příběh je určitě zajímavý, ale jak už jsem psal, na mě jako laika neudělal asi takový dojem jaký udělat měl. Dramatičnost závodů bych asi moc režii do zásluh nedával, přece jen každý sport by měl být dramatický a kdyby tenhle nebyl, nemělo by smysl se do toho ani pouštět. Celková atmosféra na mě asi svým způsobem účinkovala, protože jsem se toužil dozvědět víc a víc, možná proto pro mám k filmům založených na skutečných událostech mnohem větší pouto. Myslím si, že by z toho přece jen šlo vymáčknout víc, ale i tak jsem se dobře pobavil a třeba až zase poběží velká cena v televizi, vzpomenu právě na tyto dva jezdce a na tento příběh.

Skyfall (2012)

Tak teď nevím jestli jsem se díval na Bondovku nebo na další super film od Mendese...Už to rozhodně není naivní "Bondovka" ale plnohodnotný film, který jednoznačně kvalitou převyšuje všechny ostatní "Bondovky" ale znovu ta otázka je to ještě vůbec "Bondovka"? Craig za celý film spal snad jen se třemi kočkami a prohodil sotva dvě ostré hlášky... no co to je za Bonda :), myslím si že tohle je ten Bond, kterého už dohnal čas a prostě se musel změnit a doufám, že další díly se nějak výrazně neodtrhnou od tohohle perfektně pojatého stylu, naivní akci teď dělá Ethan Hunt a ne 007. Mendes do toho dal takového svého ducha a proto je ten film tak pěkně koukatelný. Jak jsem psal, není to Bond co býval, odreagovačka s tupým dějem a akcí ale pořádně vymakanej film s úžasnou hudbou a skvělou režií.

Patrola (2012)

Parádní film od Jakea bych už asi nic jiného nečekal ještě k tomu s tímhle žánrem, podle mě velice realisticky zachycená atmosféra a chování policistů LAPD s opravdu opravdu zajímavým zpracováním. Drsný svět se dvěma bratry ve zbrani kteří odhodlaně jdou za svým těžkým cílem dokončit směnu, přežít.

Drsný časy (2005)

Drsný časy, drsnej film s jako vždy vynikajícím Balem, který dokazuje že zahraje naprosto všechno od Batmana po totálního magora. Na filmu mě zaujal rychle plynoucí děj kterej nedokázal nudit.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Smrtonosná Pást je pro mě něco co se prostě nedá zapomenout, klasika již kultovních filmů s Johnem McLanem kterou rozšířil tento film. Musím přiznat že nejsem zrovna moc na super moderní vymakávky ve filmech a hraní si na až moc moderní svět ale film mě bavil a to je hlavní...Už se těším na další pokračování kde John zase nakope někomu prdel!

Velký Zizou - Příběh Zinedina Zidana (2008) (TV film)

Jako obrovský fanoušek fotbalu a obdivovatel Zidana jsem se na film prostě musel podívat ale hluboce mě zklamal celý film prakticky jen ukazuje trénink francouzské reprezentace doprovázen komentářem který popisuje celou jeho kariéru, ve filmu není ani jeden záběr ze zápasu a ani jeden rozhovor s někým kdo ho znal navíc neukázal nic z osobního života Zidana. Pro tento film bohužel velký palec dolů.

Bourneovo ultimátum (2007)

Filmy o agentech mě prostě baví, jsou plné akce a většinou i zajímavých zvratů a Bournova trilogie není žádnou výjimkou spíše naopak. Většinou bývá u sérii pravidlem že prvnímu dílu se nic nevyrovná ale u této série je tomu právě naopak Ultimatum předčil oba předchozí díly, hlavně díky zajímavějšímu příběhu a dynamičtějšímu pojetí. Film plyne velice rychle a Paul Greengrass na vás vychrlí opravdu velkou dávku akce a neustálých zvratů. Pokud by měl být nějaký vzor pro akční filmy tak bych určil The Bourne Ultimatum! Moje soukromé přání comeback Matta Damona v pátém díle.

Avengers (2012)

Po mých předchozích zkušenostech s filmy od Marvela jsem od Avengers příliš nečekal šel jsem do toho s tím že si to užiju a nebudu nad tím nějak přemýšlet. Film mě ale velice příjemně překvapil a těším se na druhý díl (pokud vznikne), akční dramatická řežba s trochou ironie stačí na dobrý film o bandě 'nesmrtelnejch nadlidí' :).

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Docela zajímavý film s rodinou zápletkou kterou se snaží rozluštit novinář a drsná dívka, možná to nevypadá tak lákavě ale musím říct že i když je ve filmu mnoho věcí čitelných dopředu ničemu to nevadí (alespoň si můžete říct že jste chytřejší než oni :D..) Film má takovou správnou severskou atmosféru s netradiční hudbou podtrhující děj filmu. Rooney Mara na mě udělala velice dobrý dojem je to snad první film, který jsem měl možnost s ní vidět a ukázala se jako skvělá herečka, pro kterou byla tahle role jako stvořená na pohled drsná dívka s dobrým srdcem... Film jsem si užil a těším se na další díly, dokonce uvažuju o přečtení si celé série, protože přesně tenhle typ žánru mám rád a vyhledávám jej. U Davida Finchera vidím jasný progres v jeho filmaření, je vidět že zkouší nové věci a zatím mu to vychází, jediné co mi zatím v každém jeho filmu chybělo byl strhující konec pořádný červ do mozku, který se mi tam ukryje na dlouhou dobu a nenechá mě přemýšlet o něčem jiném...