Konečná (2013)

Typický akční film s nestárnoucí hvězdou Arnoldem Schwarzenegger. Prostá zápletka a akce od začátku až do konce. Místy jsou i docela vtipné okamžiky, které zpříjemňují celý průběh filmu. Nakonec velké plus za vedlejší roli mého oblíbeného Johnnyho Knoxvilla.

Paralelní světy (2012)

Na film jsem se velmi těšil, ale bohužel musím říct, že mě trochu zklamal. Nápad je dobrý, vizuálně to také vypadá skvěle, jen mi přijde, že to není úplně dotažené do konce a šlo z toho vymáčknout víc. Milostný románek mezi dvěmi hlavními postavami také není bůhvíjaký zázrak. Přesto přese všechno je to netradiční snímek s úžasnou atmosférou, který stojí za to vidět.

Zmatená duše (2007)

Veliké překvapení v dobrém slova smyslu. Od filmu jsem mnoho nečekal, ale o to víc mě dostal. Matthew Perry dokazuje, že to není jen ten vtipálek z Přátel a umí zahrát skvěle i takovouto dramatickou roli. Třešničkou na dortu už je zde jen božsky krásná a sympatická Lynn Collins.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Nezávislé filmy mám hodně rád a Jim Jarmusch je skutečný mistr svého oboru. Výběr hlavní role se povedl přímo na jedničku a Forestu Whitakerovi sedla dokonale. Celý film podkresluje vynikající hudba a snímá krásná kamera. Takhle si předtavuji opravdovou nezávislárnu.

Gauneři (1992)

Svoji filmovou tvorbu nemohl Quentin Tarantino odstartovat lépe. Na to, že se skoro většina filmu odehrává ve skladu, což mu samozřejmě na kvalitě nic neubírá, je to opravdu výborné dílo. Dialogů je v něm sice hodně, ale ani chvilku mě nenudili a celkový dojem je více než dobrý.