Chudáčci (2023)

V skratke je to ako keby Trierovu Nymfomanku točil Karel Zeman. Inak ide už o klasickú nádielku Lanthimosovej divnej originality. Je to proste geniálny no obávam sa že naveky štvor-hviezdičkový režisér. Dúfam že sa v tomto jeho označení mýlim a raz skutočne nadelí film viac prístupnejší aj ostatným divákom než len pseudo-intelektuálom a cinefilom.

Párty Hárd (2019) odpad!

"Kolik edgy fekálního humoru chcete narvat do jedné hodiny pane režisére?" "Ano" Ako toto môže byť na csfd v nadpriemerných číslach? Kladné komentáre dáva zrejme zastúpenie z radov Řezníkovej armády. Nie som žiadny intelektuál a jednoduché filmy mi nevadia ale toto amatérske veľdielo vzniklo asi iba so zámerom šokovať.

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

Úplný opak japonskej Minus One. Digitalna rúbanica snažiaca sa ísť viac do hĺbky (doslova a zároveň aj cez postavy) no moc sa jej to nedarí, tam majú navrch Japonci. Nečakal som vážny zážitok ale toto bolo miestami totálne tupé. Bitky, efekty a celková akcia však zabavili. Ak sa to dočká pokračovania pozrem asi na streame.

Trol (2022)

Jeden z najnudnejších monster filmov čo som videl a to ako jeden z mála tento žáner milujem. To že je to tupé by som prepáčil ale takýto film proste musí byť jazda. Zlatý Skull Island.

Reality (2023)

Špičkovo rozohraná konverzačka o dvoch agentoch FBI grilujúcich roztrasenú Sydney. Malý ale silný film.

Suspiria (2018)

Jeden bod strhávam za zbytočnú a nudnú politickú líniu, inak vynikajúce spravená prerábka klasiky od Argenta. Finále zasluhuje jednu hviezdičku, či už pridanú alebo odobratú, záleží od vkusu.

Infinity Pool (2023)

Artový bizár, ktorý na oba tieto aspekty tlačí kam to ide. Polovica vecí tu nedáva zmysel ani keď zažmúrim obidve oči. Alexander v pohode, Mia Goth maximálne neznesiteľná a tentokrát jej nepomohla ani tradičná prehliadka jen tela. Pár vydarených scén a ok prvá tretina.

Minari (2020)

CSFD by potrebovalo zaviezť "pol-hviezdičkový" systém lebo Minari je presne film za 2.5*. Not great, not terrible, asi tá najobyčajnejšia oskarovka akú som videl. Proste jedna etapa života kórejskej rodiny.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Neviem prečo som si myslel že po strašnom vianočnom špeciáli bude trojka Strážcov lepšia. Pol filmu sledujeme v podstate Rocket Origins o ktorý niekto zrejme stál. Humor ako pre škôlkárov chvíľu fungoval v jednotke ale po troch filmoch sa akurát zamyslím že prečo to vlastne stále pozerám. Kapitolou samou o sebe je návrat Gamory. Načo preboha epicky zomierala keď sa tu vráti ako totálne nudná space vojanda navyše s trivialnym zdôvodnením?? Adam Warlock mal byť highlightom celého filmu no je iba pozlátené zavadzadlo a postavu Mantis by som už od dvojky najradšej zabalil do FedEx krabice a poslal nazad do regálu komiksov so zľavou. Celkovo je to stále pozerateľná "zábava" ale Marvel tu stanovuje priemer ako nový štandard a fakt mi hlava nebere tu chválu okolo. Spomeňte si prosím na prvých Avengerov alebo staršie Marvelovky.

Barbie (2023)

Absolútna oslava feminizmu cestou absolútnej degradácie všetkého súvisiaceho s mužmi. Dokonalý film pre súčasnú generáciu hollywoodskej mainstream produkcie. Herci bezchybne zobrazujú čo treba, kulisy Barbielandu úžasné, nepochybne vybudované silnými ženami všetkých orientácií z celého sveta.