Tajemné okno (2004)

Ani jako vždy brilantní Johnny Depp to bohužel nezachránil - slabý scénář a velmi průhledná pointa, napětí veškeré žádné.

The Woodsman (2004)

Hodně silný film o pedofilii, který nutí k přemýšlení. Jak to asi musí hrozné, prožívat každý den takové pocity a muka, které prožívá Walter. Chtě nechtě jsem byla na jeho straně...i když v reálném životě bych to asi opravdu prožívala jinak. Chválím oba hlavní představitele i nenápadnou režii a v neposlední řadě slovní hříčku s názvem (Walter pracuje na pile, vyrábí stoly, chodí pozorovat malé holčičky do lesa...). Jen víc takových filmů!

Troja (2004)

Není to špatný film, ale do dokonalosti např. Gladiátora tam hodně chybí. Herci mi seděli všichni, jen mi spíš vadily ty odchylky od Homéra - nepřítomnost bohů, smrt Agamemnóna v Tróje a hlavně to, že to bylo vylíčené tak, jako by celá trojská válka trvala asi jen týden :-)

Vánoce naruby (2004)

Kutil Tim Allen jako vždy vtipný, ale chabý scénář ani on nezachrání. Pár vtipných scén (Botox a solárium), ale to je asi tak všechno. Navíc mě překapilo, jaký má Jamie Lee Curtis v originále nepříjemný pištivý hlas.

Vějíř lady Windermerové (2004)

Příjemný konverzační snímek. Bohužel mi ale neseděla Helen Hunt, kterou nepovažuju ani za dobrou herečku ani za krásnou ženu (a to role Mrs. Erlyne bohužel vyžadovala). Rozhodně by mohlo být zajímavé vidět i divadelní zpracování.

Zápisník jedné lásky (2004)

Romantika nejvyššího kalibru...jen škoda, že to tak v životě opravdu nefunguje :-(

Zloděj životů (2004)

Průměr, průměr, průměr. Ale nevidím to zase tak černě jako ostatní tady. Pár zajímavých momentů, jedna hodně dobrá lekačka (vyskočila jsem málem až ke stropu...), hodně dobrých herců, zajímavé úvodní titulky. Chybělo mi ale napětí a pár dalších postav, takhle bylo opravdu předem jasné, kdo je asi vrah...škoda.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Mix mezi Sexem ve městě a Městečkem Twin Peaks. Ironické příběhy čtyř unuděných (kromě té se 4 dětmi...) manželek žijících na překvapivě rušném americkém předměstí. Chytlo mě to od 1.dílu a už nepustilo!

Ztraceni (2004) (seriál)

Skvělé, napínavé a hodně návykové. Po 1.skvělé řadě příšly poněkud zmatené 2. a 3., o to víc mě potěšila 5., kde bylo hodně vysvětleno (a kupodivu to i dávalo smysl). Poslední 6.série byla bohužel hodně zmatená a konečné vysvětlení hodně neuspokojivé. Za pár let to dám možná celé znovu od začátku do konce a pak to i možná pochopím :-)

2046 (2004)

Stvořeni pro lásku byl geniální film, který chytil za srdce díky svému minimalismu, krásné hudbě a šatům hlavní hrdinky. Ve 2046 zbyly jen ty šaty a hudba. Příběh byl neuvěřitelně rozvrstvený, kdyby nebylo té sci-fi roviny, bylo by to i za 4. Ale androidi s pomalenými reakcemi mě odradili. Škoda.