• Rodinný

Clona (2008)

Nebýt jedné "brutální" a objasňující scény z konce filmu, tak by si film zasloužil jenom 2 hvězdy. Nuda, nuda, pak zas nuda.

Prázdniny (2006)

Ač ne-fanda romantiky, tohle zafungovalo skvěle. Neotřelý příběh, pár okamžiků ze života a napětí, jak to všechno vlastně dopadne. Možností totiž bylo více, klidně bych to viděla tak, že se každá vrátí ke svému životu a budou z toho jen dva nádherné týdny vzpomínek, které ovlivní další počínání. Ale i přehnaně klišé romantický závěr (běh, stát, běh, stát Cameron Diaz byl příliš, za to hvězda dolů), celkový dojem to nekazí, film patří k nadprůměru romantických filmů. A mimochodem Kate Winslet byla neuvěřitelně přesvědčivá!

Peklo s princeznou (2009)

Dávám 4 hvězdy. Ne, že by se mi ta pohádka až tak líbila, znovu si ji nejspíš nepustím, ale k průměrům nepatří. Nejvíce oceňuji námět, protože je nový, svěží, neobvyklý. Hlavně myslím tu část, kdy staví peklo kvůli lsti :) Pár okamžiků jsem měla pocit, že se scénář inspiruje u Jak se budí princezny, ale to je můj osobní dojem (jedná se o detaily). Nicméně, hlas Voříškové se k princezně skutečně nehodí, ale hrála to dobře holka. Působila sice víc jako selka než urozená dcera krále, ale to je vedlejší. Co mi hodně překáželo, byl styl, jak princ Mádl mluvil. Hodně moderní slova a obraty, až to trochu tahalo za uši. "Ježišmarjá,...ježííííš...." Ovšem celkové hodnocení (ve srovnání s jinýma pohádkama za posledních 15 let) je více než kladné. PS: Budoucí paní Luciferové to víc než slušelo :) Konečně se v pohádkovém pekle objevila baba :)

Zrůda (2003)

Charlize Theron působí tak odporně, jako špína...i přes tu obrazovku. Je dokonalá, tomuhle se říká herectví!

My dva a křen (2006)

Tak tohle jsem skutečně nepochopila. Má jít o komedii? Chci vědět, které části jsou natolik vtipné, abych se smála nebo jenom usmála. Nikde nic. Po hodině naprostého "o ničem" se to trochu rozjede a já jsem naštvaná, protože nechápu, proč se všichni spikli a jdou po tom týpkovi, co dře od nevidím do nevidím a nikdo to neocení. Naprosto zbytečný film o ničem. Owen Wilson měl tak hloupou roli, že se divím, že se do něj Hudson při natáčení zamilovala :D

Pravidla zasnoubení (2007) (seriál)

Právě sleduji pátou sérii a musím říct, že jsem si seriál zamilovala. Hodně lidí ho srovnává s How I met your mother. Možná se to tak zdá díky složení skupiny, ale já s tím vůbec nesouhlasím. Nesnaží se být extra, až nereálně vtipný, jako HIMYM (a jeho postavy) a navíc - každou sérií jde nahoru. Příběhy jsou víceméně ze života a často sebe poznávám jak v roli zasnoubeného páru, tak vdané dvojice :) Zkrátka seriál stojí nohama na zemi a zároveň pobaví.

Záměna (2010)

Já nevím, ve hvězdičkách pořád váhám. Dvě, tři, dvě, tři.... Nápad dobrý, vážně skvělý! Ale provedení prostě k.a.t.a.s.t.r.o.f.á.l.n.í.! Když to srovnám s ostatníma "průměrnýma" tříhvězdičkovýma komediema, tak musím tu jednu dát holt dolů. Mohli vytřískat víc, film je jen obyčejná nuda s dobrým nápadem.

Paris Hilton: Moje nová nejlepší kamarádka (2008) (pořad)

Mám ráda zahraniční reality show. Jednou jsem jen přepla na MTV, zrovna když běžela tahle "sranda" a podívala jsem se. Viděla jsem poslední tři díly a musím říct, že holky (a občas kluci), kteří se snaží zalíbit a zavděčit Paris, jsou hrozní ubožáci. Paris mi je líto, když musí tímto stylem každý rok hledat kamaráda. Chvílemi na mě působí jako studený čumák (rozdává dárečky, děcka jí děkují jakoby jim věnovala ledvinu a ona strojeně říká You're welcome... naprosto bez emocí). Takovou kamarádku bych nechtěla ani za trest.

Ztroskotaná láska (2005)

Nápad mi připadá velmi originální, některé hlášky jsou vtipné, ale to je tak vše. Amanda hraje vesměs v průměrných komediích, takže jsem rozhodně víc nečekala. Možná, kdyby vybrali jiné herce (ten zpěvák nebo ta samozvaná francouzka mě skutečně vytáčeli), tak film mohl být lepší. Upřímně si myslím, že nejvíc do kytek poslala film scéna u konce, kde je Jason s Jenny a ostatními členy kapely a snaží se ji přemluvit, aby hrála podle jejich scénáře. Ten okamžik, kdy tam vrazí Jennin nejlepší kámoš a má proslov... Jdu blejt, velebnosti. To si mohli odpustit, protože ta scéna byla naprosto zbytečná, odporná a taaaak laciná.

Šmoulové (2011)

Čekala jsem nudu a klasický příběh. Ale tohle... Sranda od začátku do konce, naprosto vtipné hlášky ("High four!" nebo "Zazpíváme ti, aby se ti lépe pracovalo! La la la la lá....") a při pohledu na Harrise jsem měla pocit, že ty šmouly skutečně vidí :) Sice neměl moc možnost předvést své herecké umění, ale špatný nebyl. Nejlepší jednoznačně Gargamel, který se z kresleného přímo proměnil. Závěrečný souboj Šmoulové vs. Gargamel byl napínavý stejně jako zbytek filmu, takže nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. A komu se to nelíbí, ať si pošmoulí šmoulu :)