• Rodinný

Adam a Eva 2001 (2001) (TV film)

Pro mě asi trochu citová záležitost, protože mi bylo 13 když jsem film viděla poprvé a bohužel i naposled. Nepamatuju si tedy přesný děj (kromě jedné scény po jejich prvním sexu, kdy Eva musela Adama ošestřovat), ale to kouzlo a pocit si pamatuji dodnes. Z toho filmu čiší tak čistá první láska, že se uvnitř dojímám jen při vzpomínkách.

Redakce (2004) (seriál)

Další důkaz, že seriály by se zde měly hodnotit po sériích. Dala bych klidně i 5 hvězd za díly, kde byla Kodetová! Seriál byl netradiční s dobrými herci, vztahy mezi lidmi zajímavé a prostředí redakce pro mě osobně velmi lákavé. Poté následoval krutý pád, kdy jsem se už ani nechtěla dívat, jak celá "věc" vlastně dopadne.

Anička s lískovými oříšky (1993) (TV film)

Další hororová pohádka, u které jsem si zakrývala oči, když se objevila Anička coby ovce. Pohádka má jinak krásnou myšlenku i příběh. Ale pro mě to bude vždy spíše romantický horor :)

Nováci (1995) (seriál)

Ve své době skvělý seriál (přiznávám, hodnocení může - a tedy je - ovlivněno mým dětským věkem v době vysílání). Dnes už nevtipný a celkově mimo.

Čekání na Patrika (1988)

Film jsem si ráda pouštěla na spaní, patřil k mým oblíbeným, když mi bylo okolo 14-ti. Vždycky jsem z něj měla ale takový zvláštní pocit, jakoby spoustu scén vystřihli a ty scény tam chybí. Nikdy jsem moc nechápala, proč se všechny holky baví se Sylvou, když je to taková nanyna a nadávají na ni. Ale budiž. Nebýt skvělé dvojice Pleštilová-Pomeje, asi bych ty tři hvězdy nedala.

Do nebíčka (1997)

Když jsem byla malá, nechápala jsem mamku a babičku, proč u filmů brečí. A pak přišel rok 1997, film Do nebíčka a já se ve svých 9-ti letech u filmu rozplakala (Spoiler: na konci filmu, jak Michal Dlouhý prosí dceru, aby se z té druhé strany vrátila). Celkově film zajímavý, jiný než ostatní dětské filmy a hlavně napínavý a tajemný.

Přešlapy (2009) (seriál)

První díl jsem si pustila na netu v roce 2009, protože jsem byla sama doma a byla to taková znouzectnost. Během následujících několika hodin jsem viděla celou první sérii a byla jsem nadšená. Nepatřím do cílové skupiny třicetiletých, ale bavila jsem se. Druhé série jsem se nemohla dočkat, ale přišlo zklamání. Od její půlky se mi děj už nelíbil a seriál jsem přestala sledovat. Možná jednou přijde další osamocené odpoledne a já Přešlapům dám ještě jednu šanci. Prozatím ale 3 hvězdy. listopad 2012: takže osamocené odpoledne přišlo a já ty Přešlapy dodívala. Začla jsem skvělou první sérií. Pak to přišlo. Všechno špatně, naprosto nereálné a překombinované. Ten, kdo nemá rodiče nebo sourozence v zahraničí, nemůže v tomto seriálu existovat. Když ztratíte práci, najdete stonásobně lepší a stonásobně placenou. Poslední díly jsem si pouštěla k umývání nádobí, aby utrpení bylo menší. Obraz probíhající za mými zády a zvuky schovávající se za tekoucí vodu dopomohly k tomu, že u tří hvězd zůstanu.

Šmankote, babičko, čaruj! (1998)

Nerada dávám hodnocení odpad, to už musím být z filmu hodně znechucená. Tady oceňuji kostýmy a kulisy. Ale příběh a herci.... No tuhle pohádku svým budoucím dětem pouštět určitě nikdy nebudu.

Eso (1994) (pořad)

Špatně se hodnotí, protože se v moderování vystřídalo tolik lidí. Pro mě nejlepší a hlavně ikona Esa je Pergnerová, která může za moje vysoké hodnocení. Období Yemiho raději nekomentuju a za dob Mareše jsem Eso už nesledovala. Jestli mi někdo přišel ovšem docela zajímavý, tak to byla Partyšová, kterou "nikdo" neznal a vystupovala zde jako Rebeca (tuším že si tak říkala), dvojče Gábiny. Byla jsem zklamaná, když jsem se dozvěděla, že to byla jedna velká habaďůra :)