Black Widow (2021)

Nic proti ženám bojovnicím, ale nesmí se to brát do extrému, pak z toho vznikají blbosti tohoto typu. Ta ženská komanda mi nejsou úplně jasná, a film mi přijde moc strojený. Trocha slušné akce, ale jinak jako bych se díval na velmi křehké vztahy. Vážnost by nevadila, ale ne v tomto duchu, protože pak člověk stráví třičtvrtě filmu čtením. No vůbec mi to ne sedlo - *, IMDb 2/10.

Co děláme v temnotách (2014)

Je to jiné, je to zvláštní, je to potrhlé. Tento počin nebude pro každého. Film v podobě interview s potrhlými upíry se nevidí každý den, ale kupodivu jsem se bavil, a po všech těch (z velké části už nudných) komiksových adaptacích kam se člověk podívá oceňuji něco nového a originálního. A to i přes to, že tento typ humory není vždy mým šálkem čaje, 4*, IMDb 7/10.

Hellboy: Královna krve (2019)

Takhle nějak měl vypadat film The Suicide Squad (2021). Na ten Hellboyův nový obličej jsem si chvíli musel zvykat, ale jinak jsem se poměrně královsky bavil a občas i zasmál. Milly Jovovich bych zvládl ve filmu i více, a pokud se chystáte u filmu něco jíst, tak ve chvíli, kdy se objeví domek na kuřích nohách a tedy i baba jaga, doporučuji přestat, jelikož byste to jídlo mohli vidět znova. Mobil jsem vytáhnul asi jen dvakrát, ale film jsem v tu chvíli pozastavil takže na 5 * to není, ale jinak povedené 4*, IMDb 7/10.

Sebevražedný oddíl (2021) odpad!

Připomíná mi to takové akční Scary Movie – místy nechutné a typ humoru jde totálně mimo mne. Nicméně na tom humoru to dost těžce stojí – takže nakonec mi přišel tento film spíše stupidní. Nezachránila to ani Harley v podání Margot Robbie, kde v jedničce se jednalo o přitažlivě bláznivou ženskou, zatímco tady mi připadala spíše dutá jak necky. Zpětně pro mne film skončil ve chvíli, kdy po pláži pobíhaly ruce bez těla. Ne ne ne ne ne, nejhorší film jaký už dlouho nepamatuji. IMDb 1/10. Jen tak bokem, ale už nějakou dobu mně pěkně irituje, když ve filmu vidím ty patriotické žvásty těch imperialistických dobytků – "I am doing it to protect my country" – to určitě FUCK OFF, bože to mně vždycky tak nadzvedne ze židle. Ale je vtipné, že film vyšel zrovna, když se Spojené státy rozhodly již dále nebojovat za demokracii a již dále nešířit svobodu v Afghánistánu. Jestli byl film zamýšlen jako satira amerického imperialismu, tak v tom případě mu v hodnocení trochu křivdím. Ne že by mi v ten moment přišel film vtipný, ale věděl bych, proč film – aspoň z části – existuje.

Expedice: Džungle (2021)

Jsem zmaten. Jungle cruise je slátanina Mumie, Indiho a Pirátů z karibiku – všechny tři filmy jsem si užil a patří k mým oblíbenějším. The Rocka a Emily Blunt taky rád vidím. Už na začátku filmu mi to připomnělo Indiana Jonese, říkám si, že v ženském podání a navíc s Emily Blunt to může být zajímavé, paráda. A z počátku tomu tak vskutku bylo, ale chemie mezi Emily a Dwaynem je úplně mimo, navíc mi do té role Dwayne vůbec nesedl. Někde v půlce filmu se to zlomilo a poslední půlhodinu, přestože byla velmi akční, jsem vyloženě protrpěl a říkal si, kdy už to konečně skončí. Vypadalo to nadějně, ale nakonec to byla strašná bída, a myslím, že z velké části to pro mě potopil The Rock. Tedy 2*, IMDb 4/10

Assassin’s Creed (2016)

Hru jsem nehrál, a ani pořádně nevím, o čem že vlastně je. Takže nápad se mi líbil, myšlenku to mělo. "Historické" scény se povedly a popravdě, bych jich snesl i více, nicméně ve chvíli, kdy jsme se vrátili do současnosti, jsem se dost nudil. Takže to bylo jak na horské dráze, úúúúú historie, ééééé přítomnost, úúúúú historie, ééééé přítomnost a nakonec ech konec, ten se tedy nepovedl, prostě vizuální pošušňáníčko, ale nic víc. Takže 3*, IMDb 5/10.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Slabší čtyři. Nebylo to zlé, vcelku solidní nápad dostat konga z města, i když si neodpustili záchranu krásné nemohoucí, ale bylo to vkusné a krátké, hodilo se to tam. Dobrodružné určitě, Sci-Fi ano, toho fantasy tam moc není, ale nejhorší, že té akce tam bylo dost málo, hlavně napětí žádné, několikrát jsem se přichytil cvakat na telefonu místo koukání. Nakonec jsem se při psaní komentáře rozhodl mlasknout tomu 3, IMDb 6/10, jsem si uvědomil, jak průměrné to bylo, a to i přes to vynikající obsazení a některé výkony (Jackson, Reilly).

John Wick 2 (2017)

No a je to, paráda. Jestli jste si užili jedničku, dvojka je ještě lepší, nicméně pokud jste jedničce dávali jednu nebo dvě hvězdy, ani si dvojku nepouštějte, nemá to cenu. Perfektní choreografie, zejména u pěstních soubojů, a scény v Římě sqělé. Škoda jen, že Ruby Rose toho moc nepředvedla a navíc taková kočka a oni z ní udělají lezbu z osmdesátých let. Zasloužené 4*, IMDb 8/10.

Sebevražedný oddíl (2016)

A já se na to tak těšil. Má to dost dobrých momentů, vcelku povedená akce a záporáci jsou nakonec taky fajn. Avšak ty klišoidní kecy a nesmysly, zejména kolem čarodějky ke konci z toho nakonec dělají vcelku povedený, ale jen a pouze obyčejný podprůměr. Škoda, škoda, škoda. 2*, IMDb 4/10.

Čtyři pokoje (1995)

Oukej, tak s povídkami to nejde z kopce, ale do kopce. 1. vizuálně docení zejména mužské obecenstvo, ale co si budeme povídat, je to nuda, i když docela příjemně mne překvapila Madonna. 2. povídka je už výrazně lepší, ale zbylé dvě jsou prostě fenomenální, popravdě až zapomenete, jak špatná byla ta první. A. Banderasovi role ve třetí povídce sedla jak přišitá, a celkově je velice povedená, prostě a jednoduše zaujme, stejně jako čtvrtá povídka opět paráda, kterou jsem vyloženě hltal, a celé to pojí dohromady úžasný T. Roth, jehož bláznivý styl se sem prostě hodí. Je vtipné, že od "Šmarja co to je?" jsem se propracoval k těsným, ale přeci 5*, IMDb 9/10.