• Krátkometrážní
  • Hudební

Necromancer (1988)

Toto je výpek 80. rokov a má aj svoje klady a zápory. Chcelo to lepšie a efektnejšie hororové scény ( tu zrejme pracoval rozpočet ) a na druhú stranu, to má atmošku, ktorú nemá väčšina rádoby hororov dnešnej doby. Takže som spokojný aj s týmto produktom.

Božský (2008)

Životopis, ktorý sa sústreďuje na hlavné motívy. Čo je len dobre. Ale nerobí to zase nejakým akčným, alebo strhujúcim štýlom, aj keď niektoré scény sú drsné a niektoré zase pôsobia ako WTF. Obstojná filmová encyklopédia jedného úseku talianskej histórie.

Bouře (1982)

Existenciálny snímok, ktorý sa môže pochváliť svojou epičnosťou v naratíve. Vzťahy sú dilematické a plné nezrovnalostí. Skvelé a uvoľnené herecké výkony, dodávajú tomuto filmovo divadelnému príbehu na cene.

Parazit (2019)

Tento snímok, je naozaj jeden z mála. Miešanie žánrov a štýlov, miešanie pocitov a citov, miešanie námetov a pohľadov. Z môjho pohľadu možno ocenenia Americkej Filmovej Akadémie, aspoň teda film, boli možno len politickou propagandou, ako ísť ďalej. Je tento snímok nepriznanou obeťou nového smeru oceňovania? Alebo to potvrdzujú aj tohto ročné sošky? Každopádne je to vo svojej forme strhujúci snímok a skvelý príklad pre umenie Filmu.

Beethoven 5 (2003)

Vylepšenie oproti hroznej ´´trojke´´ a ´´štvorke´´. Má to spád, humor má vtipné momenty ( obyvatelia mestečka ), nechýba akcia a nejaké to ´´mystérium´´. Aj keď o nejakom znovuzrodení sa tiež nedá písať.

Beethoven 4 (2001)

Pekne sa nám to vrší. Bétovenovská séria sa nám prepadáva z rodinnej zábavy do nehumorného sitcomu, ktorý by mal vraj baviť...no koho, to teda neviem.

Beethoven 3 (2000)

SÁM DOMA 3 na kolesách, plus jeden bernardýn. Nevtipné a vkus asi nechali tvorcovia na záchode.

Beethoven 2 (1993)

Sympatický snímok, ktorý sa sústreďuje na morálne hodnoty ( rodina, pravá láska ), ale vie aj pobaviť. Oproti prvému dielu trošku zošup, ale aj tak je to film ktorý sa snaží nebyť ničím viac, ako chcel byť.

Ledová planeta (2004)

Dolfíku, Dolfíku, peniažky sú peniažky a filmová skúsenosť tak isto. No ale aspoň si v minulosti po sebe zanechal skvelé opusy, na ktoré žánrový fanúšik nedá dopustiť. Toto tu, je na oplátku jedna tvoja veľká hanba.

Krysy (2003)

Zmeska zlých CGI a celkom slušného námetu, ktorý ale vyšumel do stratena. V skratke, jednohubka, ktorá nemá na to, aby bola zhliadnuta aj druhýkrát.