12 opic (1995)

Je historka (možno sporna) o výmene medzi Brucom Willisom a Terrym Gilliamom na začiatku Dvanastích opíc. Gilliam (údajne) produkoval dlhý zoznam (premýšľal o jednom z lietadiel z Piateho elementu) a predal ho Butchovy Brucovy. Bolo to nazvané "Veci ktoré robi Bruce Willis ked hraje". Končil jednoduchov spravou ktorá znela: "prosím nerobte nič z vyše uvedeních vecí v mojom filme".

Lilo & Stitch (2002)

Lilo a Stich je jedním z posledných filmov od Walta Disneyho ktoré som videl. Navzody skutočnosti, že to nie je jeden z mojích obľúbených Disneyho filmov (dávam prednosť klasickým) a tiež nachádzam že je tento film predvidateľný, no nemôžem povedať že nie hodnotný. S piesňami od Elivsa Presleyho, začíname tento film ukazovaním "veliteľstva galaktickej federácie", na planete zvanej "Turo", kde je obvinený vedec že spáchal ilegálny geneticky experiment. No malé monštrum, ktorému dal vedec meno "626", ktorý je jedný z dôkazov vedcovej šialenosti: je ho nemožne poraziť a je naprogramovaný na zabíjanie. "626" musí byť vykázana lebo je nebezpečná, ale v´daka problémom sa dostane na Zem namiesto na opustený asteroid. Mimozemšťania sa začnú báť, a rozhodnú sa poslať agenta Pleakleyho a Jumba, šialeného vedca, aby zničily 626 pred tým než sa stane skutočnou hrozbou. Medzitým, vstúpime do Liloinho života, dievčatko ktoré žije na exotickom ostrove na Hawai so svojou strašou sestrou. Lilo ma problémy sa skamaratiť s miestnými dievčatami a tak sa hnevá/je deprimovaná večšinu času, a bojuje s každým vratane jej sestry. Lilo stratila rodičov, a teraz sú vždy okolo ich domu socialny pracovníci, premyšľajúci o zobrani Lilo preč od jej sestry kvôly tomu ako sa Lilo správa. Až do dňa dokiaľ nestretne 626 (myslý si že je to pes) a dá mu meno "Stich". Stich sa stane Liloin anjlepší kamarat, ale on chce stále ešte ničiť a zabíjať, a mimozemšťania ho hľadajú...

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Vykúpenie z väznice Shawshank a Ako zabiť vtáčika) sú najlešpie filmy aké som kedy videl. Nesudim ich podľa technickej stránky- o to sa naozaj nestarám. Čítal som Občana Kane a Krstného otca alebo toto ale toto najlepší film aký bol kedy natočený. Možno iné filmy maju najlepšiu techniku alebo budu najvlivnejšie ake boly kedy natočené, ale nie najlepšie. Najlepšie filmy sú tie ktoré sa dotknu duše. A film ako Vykúpenie z väznice Shawshank sa duše dotýka.

Páter Thomas (1980)

Čo tu máme je nevyužitý dobrý nápad. Avšak, pár scén ma cenu rozobrať. Scéna s prevrtaním hlavy bola dobrá. Pocedal by som že obeťou bol Giovanni Lombardo Radice, aka John Morghen. Ten istý chlapík ktorý dostal mačetou do hlavy v "Ženách od hlbokej rieky". Dievča ktore si vygrcia svoje vnútornosti bola tiež po prdely. Jej frajer je budúci režíser Michael Soavi (Svatyně). To dievča bolo v mnohých Fulciho filmoch, väčšinou ako štetka alebo rýchla obeť. Lucio mal genialny nápad. Ale kdesi po ceste stratil dej. Mohlo to byť veľmi strašidelne alebo menej úmorné. Čo by mohlo byť jedna z najlepších veci vofilme, zmieniť sa da len pár krvavých scén. Požičajte si to, pozrite si to, potešte sa z dobrých častí a zbudnite na to.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Je ťažké nájsť väčší význam ktorý zviazuje dokopy teto výstredne sady príbehov. Žiaden z príbehov nie je naozaj "o" čomkoľvek. Iste nie su o kázajúcich hitmanoch a burgeroch. Film nie je ani satirou alebo fraškou, hoci obsahuje prvky oboch. Miestami, cítite akoby ten príbeh musel byť povedaný, ale pre akukoľvek príčinu vám to tento film povie a urobí viac než akýkoľvek film tohto žánru, alebo nejakého iného zo žánrov.

Rob Roy (1995)

Všetko vo všetkom, príde mi to tak dobré ako "Statočné srdce" (možno lepšie). Je mi do smiechu, ked premyšľam o tom ako Hollywood uvolnil dve takmer rovnake filmy naraz o Anglicku. Tiež učinkuju John Hurt, Eric Stoltz, Brian Cox a Jason Flemyng.

RoboCop (1987)

V ultra násilnom Detroite blízkej budúcnosti, dobrý poliš Alex Murphy (Peter Weller) je divoko popravený biednymi, brutálnymi zločincami. Jeho telo je potom použite na vytvorenie cyborga (sčasti muž, sčasti stroj) od ktorého sa predpokladá že bude konečným strážcom zákona. Jediným problémom je, že ešte stále udržuje svoje ľudské spomienky a chystá sa postiť mužom ktorý ho zabili. Zakladny kameň pre fanúšikov macho science fiction/akčných thrillerov.

Leon (1994)

Poznám mnoho ľudí ktorý to videli pretože sú fanúšikmi akčných filmov. Ja nie. Ale som rád že som ho nakoniec videl, pretože je to vynikajúci film v mnohých ohľadoch.

Těžko ho zabít (1990)

(Sú tu spoilery) Čo ma prekvapilo vo filme viac ako že Steven Segal, hrajúci policajta v kóme Masona Storma, ktorý sa až tak nemláti, a ešte menej strieľa, celých 50 minút ktoré asi neboly písane per neho. Od doby čo Storm a jeho manželka Felicia a synáčik Sonny, Bonnie Burroughs a Zachary Rosencratz, boly zastrelený gangom skorumpovaných policajtov na začiatku filmu až do tej doby dokiaľ tých istých krivých policajtov napadne Storm a jeho priateľka ošetrovateľka Andy Stewart, Kelly LeBlock, prejde viac než polovica filmu Steva alebo Storma ktorý len prečíta Orientálnu filozofiu pričom sa zlepší aj jeho telo aj duša bez čohokoľvek zlého alebo nasilneho myslenia v jeho mysli alebo srdci alebo posledných pätnásť alebo tak nejak minút vo filme, ako prvých desať, viac by potom sedel tak veľmi akutný nedostatok ako Policajt Mason Storm presne postrehne neskôr vo filme: "Môžete to zobrať do krvnej banky".

Demolition Man (1993)

Sylvester Stallone bol naozaj sám vedľa ked vzal tento film. Namiesto aby skúšal byť silákom, je akýmsi druhom svoje predchádzajúce osoby v jeho úlohe Johna Spartana. Zábavna, a satirická bez zbraňová spoločnosť, len dokazuje že mier nemá nutne za následok rôznorodejšou radu vlastných výrazov. Humor vo filme bol výnimočný, a Wesley Snipes bol ohromný ako Simon Phoenix. Tiež sa ukazuje že je to môj obľúbený film so Sandrou Bullock, ktorá si následne potom zničila kariéru. tento film bude vždy dobrý na smiech, zvlášť kvôli postavám spievajúcim všetky tie reklamné znelky.