• Romantický

Moje borůvkové noci (2007)

Prilišna snaha o umeleckosť kazi dojem z celeho filmu, ku ktoremu sa to vôbec nehodi. Toto mohlo a malo byť o inom.

Melodie mého srdce (2007)

Z času na čas sa aj v Holywoode zrodi nejaky klenot. Tento je jednym z nich. Ten najlepši.

Marley a já (2008)

Neviem čim to, ale zvierata vždy zaberu. Aj keď je to kliše.

Koření života (2007)

Prijemna, vtipna romanca, ktoru zraža zbytočna dramaticka vsuvka. Žanrovy mix v Holywoode proste nevedia tak, aby nechutil priliš sladko.

Rande na jednu noc (2008)

Nadpriemerna teenage romanca, ktoru zabija nevkusny, vulgarny radoby humor. Veľka škoda. Mohol to byť jeden z naj filmov tohoto žanru spoza Veľkej mlaky.

Lítám v tom (2009)

V živote nie je dôležite čo robite, ale s kym ho stravite. A nezaleži na tom kde ste či kam idete, ale na tom, že sa vždy mate kam vratiť. Otrepane? To rozhodne. Ale je to absolutna pravda.

Kniha přežití (2010)

Filozoficka rozprava o tom, ako najväčšie zlo ľudstva je v podstate to jedine dobre, čo nas dokaže spasiť. Chraň nas Boh!

Lotři (1992)

Jak slepy k houslim přišel...

Robin Hood (2010)

Novy, iny pohľad na legendu, ktoru dôverne pozna každy z nas. Odvažny, no nie som si isty či spravny krok.

Co kdyby Bůh byl sluncem... (2007) (TV film)

Prazvlaštny film s prazvlaštnou atmosferou. Je to až take zvlaštne, že neviem či bol dobry alebo zly. Presladene, sentimentalne, klišovite ale je na ňom niečo neuchopyteľne priťažlive kvôli čomu ho nemôžem zatratiť. Takyto pocit som zažil prvy krat, už len preto mu dam vyššie hodnotenie ake si zrejme naozaj zasluži.