• Romantický

Chuck (2007) (seriál)

Filmov a serialov o loseroch zachraňujucich svet už bola cela kopa, no ani pri jednom z nich som sa takto kraľovsky nebavil. Skvele!

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Vynikajuci serial, ktory začal ako pomerne važne krimi, no s pripudajucou porciou epizod je čim ďalej tym vtipnejši a vtipnejši.

Za rozbřesku (2006) (seriál)

Deň čo deň to iste, napriek tomu vždy ine. Jeden z mala serialov, ktory nie je za každu cenu naťahovany, čo to da. Preto nemal čas sklznuť do podpriemeru. Kiežby bolo takych viac.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Sotva budem niekedy niečo z toho potrebovať. Aj keď, v sučasnej finančnej krize by sa mohlo hodiť vedieť, ako prisť zadarmo k vydatnemu jedlu. :-) Pozoruhodne!

Kyle XY (2006) (seriál)

Serial ako stvoreny na nedeľne dopoludnie...

Ip Man (2008)

Vyborna choreografia podporena vybornym Donniem. Sammov rukopis tu je viac ako zjavny, čo rozhodne nie je na škodu, prave naopak. To, že film sa nedrži faktov a je prifarbeny mi neprekaža, veď ktory biograficky snimok nevybočuje zo skutočnosti?

Milionář z chatrče (2008)

Oslavne ody tu pieť nebudem aj keď to bolo v podstate dobre. Je však zjavne, že to nie je "čistokrvny" indicky film, ten cudzi rukopis je tam proste citiť. Tu angličtinu si mohli tiež odpustiť. Mimochodom, Latika je riadna kosť!

Camille (2008)

Na bizarnosť som zo žanrovo podobnych filmov z Azie zvyknuty, s tym som problem nemal. Avšak film postrada tu ich špecificku atmosferu. Napriek tomu netuctove a veľmi dobre.

Insomnie (1997)

Veľmi temny, drsny a mrazivy thriller o rozporuplnosti ľudskej duše, ktory je priamočiarejši, lepši a uveriteľnejši ako jeho oveľa znamejši rovnomenny remake.

Insomnie (2002)

Opäť zas žiak, ktory sa snaži prechcať svojho učiteľa (rozumej remake). Ako už však byva takmer pravidlom, opäť neuspešne. Norsky original je proste lepši. Film zachraňuje jedine vykon Al Pacina.