Terminál (2004)

Pořád mi nejde do hlavy, jak může někdo být tak skvělým hercem, jako je Tom Hanks. Když k tomu přičtu nápad, příběh, sem tam nějakou tu humornou scénku a klasickou Spielbergovu režii, vyjde mi právě tento pěkný film :)

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Tak tenhle "obyčejně" nádherný film mě dostal. Hezké, milé, lítostivé... Snad netřeba dodávat, jak úžasný byl Leo :)

Avatar (2009)

Nepopsatelná nádhera. Co mě na filmu fascinuje nejvíc, je fantastický svět na Pandoře, který mě (jako mnoho dalších) okouzlil a naplnil krásným pocitem. Kdybych si mohla vybrat místo, kde bych chtěla žít, byl by to jednoznačně svět Avatarů.

Kluci to taky chtěj... a pořád! (2002)

Celkem slušný umístění v žebříčku ;-) Bláznivá komedie u který jsem se chvílemi opravdu skvěle bavila! Samozdřejmě že to je asi i tím, že jsem teenager a neberu všechno tak vážně... Ale zároveň chápu, že většina lidí má naprosto jiný názor - je to taková ta německá blbina, to zas jo. Pusťte si to, pokud se chcete jen tak zasmát a moc nad filmem nepřemýšlet.

Počátek (2010)

Do kina jsem šla celá natěšená, že to bude skvělý zážitek. Neříkám, že to bylo přímo naopak, ale čekala jsem víc. Sice dobré herecké obsazení (Leo byl jako vždy super), neuvěřitelně nádherný soundtrack!!!, efekty i reálně vypadající scény, ale něco mi tu chybělo. Zkrátka jsem se chvílemi dokonce maličko nudila nebo jsem přemýšlela nad zapleteným řetězcem snů. Hvězdička navíc je za otevřený konec, který mi zlepšil celkový dojem z filmu.

Pevné pouto (2009)

Všechny nedokonalosti filmu se ztratí, jen co si vzpomenu na ty nadpozemsky fantastické scény, jaké může vytvořit jen umělec. Řekla bych, až poetické dílo - záběr na kukuřičné pole v mlhavém oparu, zhasínající svíčka, dlouho chtěný a toužebný polibek Raye, Linseyina odhodlanost, otcova láska, matčina beznaděj, vyrovnávání se s odloučením dcery... Božská hudba, skvělé herecké výkony. Rozjezd filmu má neskutečnou šťávu. Smekám před Peterem Jacksonem, že dokázal zfilmovat dílo s tak složitou předlohou (i když měl film mapovat spíše ztrátu dcery, a neměl to být snový výlet do fantazie, neskutečně jsem si ho užila). Konec řečí. Běžím si pro balíček kapesníků a sednout si k televizi.