Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Dárkové balení plné akce, vynikajících old-school herců, i těch "novějších" a navíc i humoru. Myslím, že lepší kousek by si příznivci akčních stříleček nemohli v dnešní době představit. 90%

Nespoutaný Django (2012)

Pozor, po druhém shlédnutí měním názor. Výkon Christopha se pro mě nemění, byl vynikající, k němu sekundují Leo, Jamie a překvapivě dobrý Samuel(ne že by nebyl jinak dobrý, ale na vedlejší roli). Ten na postavu chladného Stephena sedl dokonale. Na to, že je to western se mi Django líbil, ale asi jen proto, že to není jen tak obyčejný western, ale s tarantinovským nádechem a na to se já dívám rád. Černý humor, spousta krve, ale to asi nemusím vyprávět...Měním tedy názor v tom, že se mi zdála nudná prostřední pasáž filmu. Teď si uvědomuji, že tam tak nějak patří a srážet kvůli tomu hodnocení není fér. Celý film je skvělý, ale z mého pohledu není od Quentina ten nejlepší. Nicméně jsem spokojen. Dostal jsem to, co jsem čekal. A bez servítků. Ať žije mistr Tarantino. 90%

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Hvězdička dolů za "hrůzostrašnou" příšeru na konci:D 60%

Memento (2000)

"Co jsem to chtěl?" Film, který má určitě něco společného s Počátkem. Ať už je to složitý příběh, nebo rozkouskované scény. A také nelze strávit najednou. Sice hned ze začátku divák ví jak to skončí, tím to na mě okamžitě zapůsobilo jako naprostá ztráta času, ale člověk by neřekl, jak je příběh vyprávěný odzadu atraktivní. Nikdy předtím jsem žádný film tímto způsobem natočený neviděl, ale Christopher na mě opět udělal dojem...Ale co tady na tom csfd dělám? Kde to jsem? 80%

Kill Bill 2 (2004)

Jsem lehce zklamán. Quentin asi všechnu akci zapomněl v první části a ve dvojce mi dost schází. Je tu několik hluchých míst, které (v jedničce mi ani nevadily, jeslti vůbec byly) mi vadí. Myslím že pokračování je až moc mírumilovné a filozofické, plné dialogů, ale teď mi nějak víc vadí. Takže je z toho sice ne nejhorší to určitě ne, ale na tarantinovské poměry horší film. Pro mě zatím nejslabší Tarantinův film. 80%

Matrix Revolutions (2003)

No jo, prvnímu Matrixu už se to nevyrovná,a nezachraňuje to už ani epické finále. Chybělo mi "víc Nea", přišlo mi, že se to točilo daleko míň okolo něj. No a ukončené to bylo, jak to bylo. Ale co...co víc bysme od Matrixu chtěli? 80%

Evidence (2012)

Připadal jsem si jako v Blair Witch, ale tohle měl takový nějaký jiný nádech. Zajímavé příšery, přišly mi někdy až tak komicky, že jsem se jich bál. Vím, vím, že v dnešní době je takovýchto filmů mraky, ale tenhle na mě působil zároveň strašně kýčovitě a zároveň velice napínavě a dechberoucně. Ale jo, za odvahu do takového snímku jít dávám 4*. 70%

Kill Bill (2003)

Než vyjádřím své pocity, dovolte, abych podotknul, že moje hodnocení ovlivnila jistá doba nebo vzpomínky, které si spojuji s tímto filmem, a tak je dost dobře možné, že kdybych Kill Bill viděl jindy než kdy jsem ho viděl, hodnotil bych nejspíš hůře. Ale teď k filmu. Pomsta je pro mě jedna z nejkrásnějších, ne-li nejkrásnější věc, a Quentin mi poskytl film o pomstě. To je první klad. Za druhé Uma Thurman. Ta byla jako vraždící Nevěsta vynikající. Příběh klasicky po tarantinovsku s množstvím krve a svéráznými scénami, přesně tak jak to mám (nejen) já rád. No a co ta hudba sakra? Ta k tomu filmu prostě padla jak ulitá! No a když k tomu přičtu, že režisér je můj oblíbenec, je z toho krásných 5*. 90%

Smrt přichází v bílém (2003)

Na mě až moc zabíjení, čekal jsem něco trochu jiného. Ke konci už byly náznaky, že by to mohlo skončit dost zajímavě, ale skončilo to asi tak, jak by to asi nikdo nečekal. Prakticky neukončené a zároveň divné. Nicméně hvězdičku přidávám za tu sexy blondýnu s děckem. 40%

Matrix Reloaded (2003)

Matrix Reloaded už není tak "reloaded" jako jednička, ale pořád je to přece jen ten starej dobrej Neo a spol. Prostě už o něco slabší, ale stále na vysoké úrovni. 80%