Útěk do divočiny (2007)

Skvěle natočený snímek. Funguje vše a hlavně vás to vtáhne do děje. A jak se to pozná? Nekoukáte po hodinkách a uběhne to rychle. A hlavně se to nějak do vás zahryzne a určité momenty se vám vrací. Od bobulí, přes lose, přes dědečka a severské kajakáře. A držíte palce hrdinovi.

Strom života (2011)

Rozhodně hudba a vizuál. A především musí být chuť. Chuť vidět pohled člověka na filozofické témata. Nechat si přednést pohled na stvoření světa a příběh rodiny, kde podstatou je odpuštění, slitování a láska.

Ženy sobě (2011)

Já se bavil a řehtal. To je myslím pro žánr komedie to podstatné. Nebyl to trapný smích ani ze soucitu. Bylo to spontánní.

Transformers 3 (2011)

Nooo nebylo to ono. Přišlo mi to strašně dlouhé, ne, že by to znamenalo, že bych se nudil. Jen takové monotonní. Hlavně souboje. A tolik amerických vlajek, že jsem se málem poblinkal. A u scény málemzabití Bumblebeeho jsem se akorát naštval na Shiu. Tolikrát mu Bumblebee zachránil život a on najednou nemohl nic. A co ho zachránilo? Náhoda. Protože padnout ten kus lodi o 100 m dál, tak je mrtvý. Scénář prostě se nepovedl. A tak jsem rád a doufám, že nebude žádné "příště" a že se budu stále koukat na jedničku.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

U tohoto filmu jsem měl pocit, jako bych se opět díval na první díl téhle série. Pár scén vyhodit, zkrátit a bylo by. A trocha už změnit tu hudbu. Ten motiv je už opravdu ohraný. Myslím, že jako takový nějaký restart se to moc nepovedlo. Spíš se hrálo na jistotu. Uvidíme co bude dál.

Thor (2011)

Líbilo se mi to. Je to takový ten snesitelný a příjemný mix patosu, herectví, hlášek, jedniček a nul a mytologie. Jen ty dialogy trocha vázly někdy. Malinko. Ale jako celek to působí kompaktně. Děj se nezaškobrtne. Trocha předvídavé, ale o to tu zase moc nejde. Rozhodně jsem se u toho bavil. A blbé to není.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Dalo se to unést, až na některé výjevy a dialogy, ty mi přišly tentokrát velmi protivné. Teda na bratrance Eustace neměly. Ovšem jako drak byl o hodně více snesitelný. Příběh to mělo, ale srážela to přílišná digitalizace a ony dialogy. A možná trocha "herectví" by neuškodilo.

Medvídek Pú (2011)

Ano, jsem na to starý a ano moc jsem si to užíval. Je to krásný film a jeho síla vězí v příběhu. Baví vás a nutí koukat co bude dál. A ano, dabing se mi u toho moc líbil. Hodil se, nerušil a byl jsem za něj rád. A to se málokdy stává. Zkrátka na tomto filmu člověk vidí, že i "2D" má šanci v "3D" světě. Nejde o formát, jde o příběh. A o Íjáčka.

Královna (2006)

Tento film jsem viděl po několika letech a opět mi došlo jak je geniálně jednoduchý. Má hodně podobného s Královou řečí. Žádné triky, silný příběh, hlavní role skvěle zahraná, parádní kamera i hudba. Vše hraje a je takové sterilní. Sterilní a geniální. A proč 5 hvězd? Ta scéna, kdy odjede autem a je sama u řeky. Ta mi uvízla v hlavě. Jako film rozhodně doporučuji.

TRON: Legacy 3D (2010)

Tohle by se Larsovi (von Trierovi) nelíbilo neb zde zvítězila forma nad obsahem. Formou můžeme považovat triky, kostýmy, hudba. To všechno je tu perfektní, stylové, dechberoucí atd. No a obsah...obsah to je děj, dialogy. Tady to prostě skřípe. Nemluvě o emocích, ty tady vůbec chybí.