Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2010, 108 min

• Cival

Bez problému snesitelné. A pokud se má od příště opravdu měnit herecké obsazení, ať jdou klidně do čtyřky. 50%(6.12.2010)

• verbal

Křesťansko - demokratická homofantasy, která donutí člověka přemýšlet, jak by se asi dal nejlíp ukřižovat lev. Nebo proč nevzali na palubu doktora Doolittla, či proč v tom hrají takové nehezké děti? Pan Lewis má tu smůlu, že už si nemůže vykouřit pořádný promotion a donutit ty parchanty nosit trička s Aslanem, chodit do kostela a pištět ve frontě na Vatikánskou premiéru. Vždyť proti Hery Potratovi je to pořád opravdový skvost!(28.1.2011)

Třetí Narnie a konečně atraktivně. Plavba Jitřního poutníka přináší nekonečná moře fantaskního světa včetně všech monster a ostrovů v nekonečných dálkách. První půlka funguje jako "třetí" průvodce Narnií, ale mě ji dost kazil protivný nováček v posádce z našeho světa. Ten jeho obličej dává vzpomenout na obrázky dětí po srážce s betonovou zdí, ale proč ne. Druhá půlka již nabízí zajímavější příběh i svět, který konečně připomíná svůj žánr fantasy. Tajemné ostrovy, čarodějové, neviditelná stvoření a domy... a finále, které někomu připomene Krotitele duchů:). Bezproblémová zábava především pro mladší, které ale závěrečný souboj může trochu vyděsit (ta "hadí zrůda" se povedla).(6.2.2011)

• Cervenak

Ešte horšie ako Kaspian. Tam sa aspoň bolo na čo pozerať a malo to bombastické finále, tentoraz je z toho len hallmarkovsky lacné a nudne jednotvárne putovanie po neveľmi zaujímavých lokalitách s nevzrušivými hrozbami. Zle animovaná zelená hmla ako hlavný zloduch, zle hrajúce ústredné duo, otravný potkan, ohavne gýčová loď a drak požičaný z Dračieho srdca. Navyše, hoci mi kresťanský duch Narnie inak nevadí, v závere ma tá Aslanova lopata ("Budem vás chrániť aj vo vašom svete, tam mám ale iné meno.") riadne tresla po čele. Pozitívne dojmy? Celková odyseovská koncepcia, odkazy na Raya Harryhausena a spočiatku neznesiteľný bratranec Eustace, ktorý sa svojím prístupom ("Milý denníček, plavím sa na smiešnej lodi s nenávideným bratrancom, otravnou myšou a šialencami, ktorí zrejme v dôsledku zlej stravy neustále blúznia o akejsi zelenej hmle!") nakoniec stáva najsympatickejšou postavou trilógie.(3.1.2011)

Rozpočet $155miliónovTržby USA $104,386,950Tržby Celosvetovo $418,186,950Tržby za predaj DVD v USA $26,793,124 //počet predaných kusov 1,630,318║ Neskutočná otravnosť, pri ktorej aj Narnia: Princ Caspian má nejakú tu úroveň, a po Potterovi 7.1 ďalší nepekný kopanec od tvorcov, kde vizuál kazí konverzia do 3D a to fakt dosť bolestne, oči dostali nepekne zabrať, príbeh prvotriedna suchá výplachovosť, režisérska neobratnosť Apteda, trikovo prevažne bezduché tápanie a niektorý herci fakt zlý kastingový výber. /videl v kine 3D verziu: 20%/ __V USA je tržba $24milionov za premierový víkend komerčné fiasko.(10.12.2010)

Tak aj v tretom dieli je vysoká dávka vizuálnych efektov no dej sa ťahá už v inom štýle ako prve dva dieli. Dej je temnejší, zaujímavejší ale pre mňa o niečo slabší ako v prvých dvoch dieloch a taktiež mi tu veľmi chýbal soundtrack z jednotky a dvojky.(24.1.2011)

Tak mame tu novyho rezisera, ale ze by se to nejak promitlo na kvalite filmu se rict neda. Je to proste na zhruba stejny urovni, nicmene to v mym pripade znamena vcelku v pohode. Je fajn, ze si Apted uvedomil, ze tu jde hlavne o Narnii, takze se zbytecne nesere v Londyne a behem deseti minut uz uhani lod po mori. Takze tenhle dil zlehka pripomina Piraty z Karibiku. Co se tyce pribehu, trailer to prezentoval jako hromadu zaporaku a velkejch bitev, ale nic z toho se ve vysledku nekona. Bitek tu par je, dostanou se ke slovu i novy potvory typu drak, nejaky sulini s jednou nohou a podobne, ale rozhodne tu neni zadna velka bitva dvou armad a podobne. Ale tak nejak to ani nevadi, film nema ani dve hodiny, takze na nejaky dlouhy okecavani neni cas a jelikoz se lod plavi po ruznejch ostrovech, je to i dostatecne zajimavy. Skoda, ze tu vlastne neni zadnej hlavni zaporak, i kdyz zaverecna bitva se vcelku povedla. Co se tyce technicky stranky, triky neurazi, ale ani nenadchnou, hudba je stejna jak v minulejch dilech a herci ujdou. Samozrejme krome hyper otravnyho novyho malyho zmrda. Takze celkove docela fajn fantasy, navic s trochu drsnejsi atmosferou a na tech 110 minut slusna zabava.(22.1.2011)

• Fr

,,…A TAM SEDM MEČŮ POLOŽÍŠ NA ASLANŮV STŮL. ALE POZOR! BUDETE ZKOUŠENI.....“/// Ble, ble, ble… šup (teda žbluňk) a jsme v Narnii, kde je mír (pro milovníky statistik – už 3 roky). Zatímco mluvící krysa mi připadá normální, se zbraněmi v rukách dětí se stále nemohu smířit (nejsem pacifista!!!). Prostě s nima vypadaj divně. (A vlastně i bez nich....) Z pohledu 11ti letého dítěte je to napínavé dobrodružství s troškou vtipu, ale extra nadšení nepřevládá. Tahle fantasy série v naší rodině moc hlasů nepobere. TO JE NAPOSLEDY CO TU JSME, ŽE ANO? Ne? Ano? Prosím - ANO! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci vidět bojovat draka s vodním hadem. 2.) Chci adoptovat nesympatický děti (beze zbraně). 3.) Ještě pořád si myslím, že Aslan je princ, bydlící s čarodějnicí ve skříni (a kterýmu uplavala loď). /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(28.3.2011)

• Flipper

Keď Hitlerovi došli zrelí zdatní dospelí, posielal na front deti. Aslan má vo svojej zeme RIŤierov, minotaurov, plno dospelých a všakovakých iných magických kickass bytostí a on pošle tri debilné decká zo Zeme. Tie sa tam najprv tešia ako na Vianoce, no na konci sa samozrejme vrátia... veď načo byť kráľom, radšej budem žiť mizerný život. Dokazovať deckám výnimočnosť cez akési iné svety už stačilo, lebo jeden je nezmyselnejší než druhý a byť dieťa ostane mi nad hlavou ešte dlho veľké WTF. Stačilo Narnie, aj keď to nebol taký prúser ako Kaspian.(25.1.2011)

• Pumiiix

Třetí díl ze série Narnie mě nadchl nejméně. Režisérky a po řemeslné stránce je film na dobré úrovni. Zato příběh mě nezaujal a ze čtyř dětských postav zbyli jen dvě a to zrovna ty, které mi vadily v předchozích dvou dílech. Navíc přibyla další nesympatická dětská postava v podobě bratránka. Potěší pár povedenějších soubojů a z postav Kaspian. 4+/10.(8.2.2011)

• Shit

Když pominu to, že tu z obvyklý čtverky zůstali jen ta malá holka a Edmund, největší vopruz minulých dílů a opravdu geniálně je tu doplnil odpornej malej parazit, kterej je ještě větší vopruz než Edmund za oba předchozí díly dohromady, tak to v podstatě zůstane průměrnej fantasy snímek, kterej toho nemůže moc nabídnout a za celou stopáž neproběhne ani jediná zajímavější scéna, která by stála za zmínku a místo toho jsem byl nucenej sledovat, jak se napravuje pocit méněcennosti.(31.1.2011)

Možno je to tým, že som čakal predošlými dielmi nižšie nastavenú latku, možno je to atraktívnym odyseovským konceptom a možno zmenou režiséra ale tretia výprava do tejto rozprávkovej zeme mi sadla najviac. Výsledok tentokrát napriek slušnému rozpočtu síce pôsobí lacnejším a komornejším dojmom a zamrzí aj potencialne zaujímavý, no nevyužitý "záporák" lenže všetko ostané funguje lepšie. Výmena ústredných charakterov, uveriteľnejší Kaspian a výraznejší emocionálny dopad hrajú prím, pričom nedostatky pomáha zaháňať aj rozumná minutáž a digitálny myšiak s hlasom Simona Pegga. I tak pochopiteľne nejde o žiadnu žánrovú klasiku a istá naivita je zrejme zakorenená už v predlohe ale na obyčajnú rozprávku to vlastne nedopadlo až tak zle. 70%(22.1.2011)

Jasný komerční král letošních Vánoc, jemuž těžko hledat konkurenci. Třetí Narnie je totiž natolik pro každého, že už to víc snad ani nejde. Sindibádovský feeling má osvěžující šmrnc, Apted přikládá pod kotel slušivou, byť nikterak rozmáchlou akcí (oproti předchozím dílům jde v podstatě o komorní studiovku) a solidní atmosférou, a příběh samotný je i přes dost neomalené prošpikování křesťanskou agitací v podstatě perfektním naplněním schématu mýtického putování, kdy jsou hrdinové přivoláni do fikčního světa, v němž překonají zkoušky a vrátí se domů v jistém směru pozměněni. Jistě, Pevensiovi zažívají něco takového již potřetí, avšak s každým dalším dobrodružstvím se vyvíjejí a "dozrávají", aby tentokrát předali klíče od skříně/obrazu/to je fuk další generaci, jež si sama projde zásadní proměnou. Čemuž dost pomáhají i úpravy oproti předloze, které příběh táhnou k výraznější gradaci a dávají transformaci postav podstatně větší prostor. Tudíž i emocionální dopad je výrazně větší. Jen kdyby se prostotu sdělení povedlo lépe zaonačit, anebo ještě o kousek zkrátit stopáž. Po 90 minutách už nuda nevykukuje, ale z plátna přímo civí. P.S.: Prozatím zdaleka nejlepší 3D konverze. Bohužel jako obvykle úplně zbytečná.(6.12.2010)

• Kryšpín

Kdy už jen ta série skončí, ať už to mám za sebou a nemusím dokoukávat pokračování? Žádná kvalitní herecká režie, laciné efekty a příběh jakž takž ujde. Ani u parodie predátora smíchaného s vetřelcím mládětem mě nepobavila.(24.1.2011)

• Don Jebal

Rozpočet: 155 000 000 $ Otvárací Víkend: 24 005 069 $ (v 3 555 Kinách) Tržby USA: 104 386 950 $ Tržby SR: 334 282 $ Tržby ČR: 1 079 853 $ Tržby Celosvetovo: 415 686 217 $(7.6.2012)

• arachneuss

Křesťanská pohádka naroubovaná na rádoby vykrádačku Tolkiena. Nebrat.(8.12.2010)

• TeeAge

|| Scenár: Christopher Markus, Stephen McFeely, Michael Petroni / Based on The Voyage of the Dawn Treader by C. S. Lewis | Hudba: David Arnold, Harry Gregson-Williams | Produkcia: Mark Johnson, Andrew Adamson, Philip Steuer | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Walden Media, Dune Entertainment | Rozpočet: 155 miliónov $ | Tržby: 415,686,217 $ ||(16.9.2011)

• Hellboy

Ať již divák zná nebo nezná Lewisovu knihu, která posloužila filmu za volnou předlohu, bude rozhodně překvapen, že Lucinka a Edmund se ve svém nejnovějším dobrodružství musí postavit..... zelené mlze! Kromě toho je do filmu oproti knize přidána zcela nesmyslná linka s hledáním mečů sedmi ztracených lordů, které jedině mohou zastavit ono zlo za zelenou mlhou. Celý tento pokus o přeměnu poklidné duchovní poutě za nalezením kraje světa a Boha v akční hollywoodsky typizovanou zábavou bohužel nedává smysl.(7.12.2010)

Trikové oddělení Hallmarku si muselo na tomto kousku slušně namastit kapsy !(20.6.2011)

Pre porovnanie sa mi jednotka pacila najviac, dvojka menej a tato trojka tak nieco medzitym. Opät su tu plusy a minusy, ale kedze som fanusik fantasy filmov a mam rad plno vizualnych efektov a prekvapeni, ktorych tu bolo celkom dost, tak som sa rozhodol dat aj tu stvrtu hviezdicku. Avsak namiesto styroch surodencov su uz len dvaja spolu s nejakym blbym bratrancom, vdaka ktoremu to malo byt trosku humorne. Zla Biela carodejnica v podani Tildy Swinton sa tu objavila iba na par sekund a magicky Aslan opät iba na chvilku, ale najviac ma sklamala absencia hudby z jednotky, ktora sa mi tak pacila a tu sa objavila iba na konci filmu a to len chvilku. To boli tie minusy, ale ako fantasy dobrodruzstvo sa mi to pacilo a dlho som premyslal, ci 3 alebo 4*, ale uz som sa rozhodol, aj ked skoda, ze mi tato plavba rychlo z hlavy vysumi... 22.12.2010 ________ Ben Barnes - (Král Caspian) +++ Skandar Keynes - (Edmund Pevensie) +++ Georgie Henley - (Lucy Pevensie) +++ Will Poulter - (Eustace Clarence Scrubb) +++ Simon Pegg - (Hlas Reepicheep) +++ Gary Sweet - (Lord Drinian) +++ Arthur Angel - (Rhince) +++ Tony Nixon - (Rynelf) +++ Liam Neeson - (Hlas Aslana) +++ Tilda Swinton - (Biela čarodejnica) +++ Produkcia: Andrew Adamson, Mark Johnson +++ Hudba: David Arnold +++ (Videl v 3D kine 21.12.2010) +++(22.12.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23