Rivalové (2013)

Rivalové nabídli kvalitu, kterou jsem zhruba očekával. Nejsem žádný velký fanda Formule 1, ale ani úplný analfabet co se těhle rychlých motorů týče. Příběh Nikiho Laudy a Jamese Hunta je zpracován výborně, člověk se nenudí ani minutu. Rozdílnost povah těchto dvou mistrů světa je markantní. Funguje to tak v každém (nejen sportovním) odvětví. Někdo má talent od boha, někdo to vydře tréninkem a profesionálním přístupem. Nicméně abych shrnul hodnocení. Napínavé, zábavné, poučné. Senna se mi líbil o chloupek víc. 70%

Americký sniper (2014)

Jen se mi zase potvrdilo, že na co Clint Eastwood sáhne, to se povede. Bylo to svižný od začátku do konce. Cooperovi jsem věřil každé slovo a každý výstřel. Vžil jsem se do toho a to je přesně to, co od filmu potřebuju. Akční scény mě vtáhly dovnitř filmu. Tleskám a je to za 90%

West Side Story (1961)

Romeo a Julie v jiném čase a v jiném prostředí. Má to kouzlo a nezapomenutelnou hudbu, ale obávám se, že z mého pohledu tomu zub času ubral na velkoleposti. Nicméně první hodina mě bavila na maximum, potom mi přišlo, že to upadá do průměru. A předvídatelnost závěru tomu nepomohla. Nicméně stálo za to tuhle klasiku vidět. 70%

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Příliš předvídatelné, příliš zaměřené na akci a příliš okázale o ničem. Plácání o pravé lásce a přátelství prolínající se s všudypřítomnou bitvou. Jako fantasy fajn, super ztvárnění skřetů. Souboje se chvílí řídí pravidly fyziky alespoň trochu, chvíli je gravitace vypnutá úplně, takže nejenom elfové (to by mi nevadilo), ale i trpaslíci skáčou jak po hopsinkové šťávě. No dost remcání, koukat se na to dalo. Z celé trilogie mi nejlépe vyšla dvojka a k Pánu Prstenů se to stejně ani nepřiblížilo. 65%

Pařba v Bangkoku (2011)

Ještě větší vopruz než jednička. No a čekal vůbec někdo zlepšení? Dost těžko! Nedávno jsem se k jedničce vrátil a napodruhé trošku vylepšil hodnocení. Ale tohle nemá šanci. Trapnost střídá trapnost. 30%

The Inbetweeners (2008) (seriál)

Po prvních dvou sériích bych asi váhal mezi 4 a 5 hvězdičkama. Bohužel ke konci druhé a celou třetí sérii téměř veškerá sranda zmizela a nahradilo jí už ale naprosto stupidní a neracionální chování hlavních postav. Bohužel hlavně Simona, který celou dobu vypadal alespoň trošičku normální. Jay si mele pořád to svoje, bohužel žádná změna takže už to ztrácí "kouzlo". Zachránit to v závěru blicí scénou se nepovedlo??!! A nebylo to zrovna důstojné ukončení seriálu :( Každopádně dávám 65%, protože aspoň první dvě série stojí za vidění. Jdu koukat na navazující filmy, protože angláni jsou tady z toho pořád nadšení. Takže come on "Bus stop wankers" !!!

Lucy (2014)

Nehodnotitelné. A proto dávám průměr. Protože přejít z pokusu o akční nářez do filosofické přednášky to se jen tak nevidí (pokud to tu vůbec někdy v historii kinematografie bylo). Dávám prostě tři hvězdy, protože jsem se nenudil, ale taky nevím, co tím chtěl básník (Besson) říci...

Divoké kočky (2000)

Krásný baby, svižný tempo a správně načasovaný hlášky. Víc od filmu tohohle typu nepotřebuju. John Goodman a jeho dietní kbelík z KFC + další fórky mě pobaví vždycky. 85%

Strážci Galaxie (2014)

Nesdílím všeobecné nadšení a očekávání pokračování. Jako oddychová komedie ok, ale nic co bych musel vidět znovu. Nevím proč, ale při sledování mě nějak nezajímalo kam se to vyvine, ale spíš, kdy už někdo konečně nahodí nějakou fakt dobrou hlášku. Hmm nic .... možná snad jen "Já jsem Groot" :) Ok, mluvící a chodící (a nebezpečný) strom pobavil. Mýval už tolik ne :( 55%

Thor: Temný svět (2013)

Od prvního Thora jsem nečekal nic, ale poměrně mě bavil. Druhý už ve mě budil očekávání a v tom byl asi problém. Ale tím nechci říct, že by to byl průser. Jen to prostě nikdy nedosáhne na Iron Mana nebo Avengers. Humor za jedna. Stellan Skarsgard baví asi nejvíc. Akce poměrně slušná, hlavně závěr. Ale občas jsem se pár minut nudil a přemýšlel, jestli vůbec potřebuju vědět jak to dopadne. Lehce nadprůměr. 60%