Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

No to už je mnohem lepší než první part. Přihoďte Scarlett + Falcona, k tomu Winter Soldier a hned je to vetší zábava. Ačkoli mě Captain America pořád nebere, ostatní to zachránili a vzhledem ke dvěma dovětkům po titulcích se docela těším na pokračování. 70%

Captain America: První Avenger (2011)

Ne že bych se vyloženě nudil, ale co se Marvelu týče, tohle je asi nejslabší zástupce. A není to ani tak o akci, příběhu nebo efektech. Jen prostě Captain America jako hrdina nemá nic, čím by zaujmul. Na co se všichni nejvíc těší u Hulka? Až ho s prominutím někdo nas... a on zezelená a všechno lítá. U Iron Mana jsou to hlášky ... atd. Plus, nemám nic proti Hugo Weawing, ale záporák nic moc. Slabé 3 hvězdy. 50%

Soudce (2014)

Ačkoli obsazení slibuje opravdu hvězdnou podívanou, výsledek je víceméně průměrný. Nemůžu se zbavit dojmu, že ani sám scénarista nevěděl co chce filmem sdělit. Natož pak režisér. Pokaždé, když jsem si už říkal, teď se to vyvíjí slibně, bylo to tak nějak zaškrceno do ztraceno. Malé žertíky uprostřed dramatu mě pobavili. Nejvíc asi výběr poroty podle nálepek na autě :) 65%

Střihoruký Edward (1990)

Klasika, která nestárne. Johny Depp na sebe upozornil už na začátku svojí veleúspěšné kariéry. Edward je sympaťák, ze kterého jde strach. Že taková kombinace není možná? No, když má někdo obličej světlejší než všichni upíři z Twilight a sadu ostře nabroušených nůžek místo rukou, není se moc čemu divit. 85%

Starman (1984)

Na doporučení kamaráda jsem vyhledal tenhle starší kousek a vyplatilo se. Jeff Bridges je bourák! Trochu jinak natočené sci-fi baví po celou dobu. Není potřeba vždycky naházet kopec speciálních efektů. 75%

Kingpin (1996)

Sranda? Jo to byla celou dobu. Ale, že bych se popadal za břicho? To zase ne :( Jako oddechovka na deštivé odpoledne to stačí. Nějaký plus asi přihazuju, protože kombinace sport + komedie byla vždycky můj šálek kávy. Navíc Woody má s žánrem zkušenost. Ale Bílí muži neumějí skákat byl jinej nářez. Kingpin tomu nesahá po kotníky. Bill Murray nezklamal. 50%

Šéfkuchař na grilu (2014)

Tak tohle byla dobrota. Není to něco u čeho byste se řechtali od ucha k uchu, ale vykouzlí vám to na tváři úsměv po celou stopáž filmu. Sympatičtí herci, pohodová atmosféra, prostě oddychovka jak vyšitá. Jon Favreau se vyznamenal. John Leguziamo mě bavil, a když to občas proložil nějakou španělskou hláškou, bylo ještě líp. Doporučuju, po tomhle si oblíznete všech pět! 85%

Od soumraku do úsvitu (1996)

Vzhledem k tomu, že jsem čekal kultovní pecku, zklamání je o to větší. První půlku bych ještě bral jak povedenou kriminálku. Clooney to poměrně táhne, Tarantino přihazuje pár úchyláckejch grimas, Harvey Keitel mi přijde, že nemá moc co hrát. Po nástupu upíru to vypadá trochu jako levná parodie na Buffy, přemožitelku upírů. Nevim co mě nudilo víc, jestli veleskoku upírů, cákající kečup nebo to jak si se šklebem na tváři nechali vbodnout kulečníkový tágo do srdce. 35%

Kód Enigmy (2014)

Perfektně natočeno. Benedict Cumberbatch si na výbornou zahrál roli tohohle geniálního matematika, který i přesto, že nezapadal do společnosti, přímočaře šel za svým názorem a výrazně ovlivnil trvání druhé světové války. Jeho chladnokrevné racionální (ikdyž občas trochu nelidské) uvažování se prolíná celým filmem. Keira Knightley je mu po celou dobu oporou. Pohled na homosexualitu jako nemoc a prakticky zakázanou věc, mě nepřestává udivovat. Šel bych s hodnocením možná i na maximum, ale bohužel ještě nevládnu perfektní angličtinou a tak mi v kině pár dialogů (hlavně drobných vtípků, při kterých se kolem mě ozýval smích) uniklo a tak to možná zvednu až po shlédnutí s českými titulky. 85%

Don Jon (2013)

Originální námět. Natočit celý film prakticky jen o masturbaci a závislosti na pornu, to už chce odvahu :) Ale vážně to byla chvilkama docela sranda. Gordon-Levitt jako balič holek na jednu noc to rozehrál přesvědčivě. Ulízanej frajírek, kterej dostane každou, ale vlastně se víc těší až ta dotyčná usne a on může usednout k notebooku. To snad ani nejde vymyslet, žeby vlastní zkušenost? :) Každopádně lehce nadprůměrně strávených jeden a půl hodiny. Nejlepší nechávám na závěr - ach můj bože Scarlett!! To jo prostě ozdoba tohohle filmu. Radost pohledět, obzvlášť, když jí vizážisti navlíknou pokaždý do něčeho, z čeho vám vypadnou oči z důlků. Jdu pro papírový kapesníky a projet galerii filmu :D 60%