Rychle a zběsile (2001)

Keď som si po rokoch pustil tento film až ma prekvapilo aké Béčko to je. A nič viac ako Béčko to ani nieje.

Poslední aristokratka (2019)

Český film ktorý mi prišiel príjemný, to je vzácna vec. Zrejme to bolo spôsobené prostredím v ktorom sa film odohrával.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

U mňa je pravidlom, že pokiaľ som čítal knižnú predlohu, som k filmu silno kritický. Tentoraz som sa ale chcel odosobniť a nehodnotiť film ako adaptáciu (síce nie prevratnej a prekvapivej ale zato zábavnej a pútavej) knihy, ale samotný film. Musím povedať že sa mi to nepodarilo, aj keď to nemalo byť ťažké keďže film a kniha sú obsahovo do značnej miery odlišné (to bude asi tým že kniha sa rovnako ako prvá Temná veža od Kinga nedá adaptovať na filmové plátna tak aby to bolo divácky atraktívne). Pri čítaní som si veľa scén v hlave vizualizoval a tešil som sa na ne ale mnohé, mnou očakávané, scény sa vo filme vôbec neobjavujú. Napriek rýchlemu tempu na mňa film pôsobil dlhšie aký v skutočnosti je. Oproti knihe ale aj tak pôsobí dosť skrátene. Mnoho vecí je tam nedoriešených a keby nepoznám predlohu asi by mi vadili skratkovité riešenia scenáristov. Taktiež mi vadilo že postavy počas filmu vypadávajú z role a vadilo mi aj množstvo chýb respektíve nelogickostí. Za pochvalu ale stojí vrchol filmu (niekde v strede), dejová pasáž odkazujúca na jeden slávny film. Práve táto časť je geniálna a zbytku filmu pôsobí ako farebná škvrna v čiernobielom svete, až taký veľký je ten kontrast. Táto pasáž v knihe nebola ale ako jediná sa jej vyrovná. Hromada filmových a popkultúrnych odkazov ešte dobrý film nerobí. Vzhľadom na moju neschopnosť odpútať sa od knižnej predlohy proste nemôžem byť spokojný.

Black Panther (2018)

Nudný, rasistický film plný klišé ktorý je každým ďalším zhliadnutím úmornejší (po 2 zhliadnutiach). Jeden z najhorších MCU počinov.

Patrola (2012)

Prvá polhodinka ma veľmi nebavila ale potom sa to rozbehlo. Bavilo by ma to sledovať na týždennej báze vo forme seriálu. Je to drsné, realisticky poňaté a má to skvelý koniec aj keď mohol byť ešte lepší (tragickejší).

Únik z džungle (2012)

Prvých 20 minút ma celkom bavila linka Andyho Garciu ale potom začala byť rovnako mdlá ako ostatok filmu. Tento film má až príliš mnoho zlých scén ale akosi som sa pri ňom cítil príjemne takže nadhodnotím a dám 2 hviezdy. Longoria tu vyzerá lepšie ako v Zúfalých manželkách.

Výlet s mámou (2012)

Príliš dlhá a nudná reklama na M&M´s s Barbrou Streisand ktorá mi pripomínala zostarnutú Sarrah Jessicu Parker.

Zabít tiše (2012)

Spočiatku sa to tvári ako Coenovka alebo ranné gangsterky Guya Ritchieho a prvých 10 minút sa to vďaka neustálemu prívalu hlášok aj darí, potom však film padá do priemeru a začína byť jasné že sa nejedná o film kultových rozmerov. Vcelku priemerný film s nevyužitým potenciálom.

Aquaman (2018)

Veľmi podobné ako Marvelovky poslednej doby. Má to typické DC neduhy ako predvídateľnosť či digibordel ale aj tak je to fajn. Stačí vypnúť mozog a nechať sa opantať tými červenými vlasmi.

Teorie velkého třesku - Asymetrie vázacího motýlka (2018) (epizoda)

Skvelé zakončenie seriálu. Po tomto nemám potrebu ďalej pokračovať, nechcem si ten koniec kaziť. Nakoniec som sa odhodlal a aj keď bol koniec fajn, toto je vrchol seriálu a ideálne zakončenie. POKRAČOVAŤ LEN NA VLASTNÉ RIZIKO.