Death Ship (1980)

Pro horory odehrávající se na lodích mám slabost. Samo přostředí má obrovskej potenciál a pomoc tu není na dosah. Viděl jsem 3 horory podobného ražení a ani jeden nezklamal. Tenhle vidím ve svých očích na stejný úrovni jako Triangle, ale doba vzniku je znát. Postavy jsou ok, narozdíl od dněšních hororů tam nejsou zapotřebí dementní náctiletí, aby bylo koho zabíjet, ale o tom tenhle film celkově není. Já jsem dostal všechno co jsem od toho čekal a komu se líbil Ghost Ship nejspíš taky nesáhne vedle =).

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

3 hvězdy za vzpomínky z dětství. Dneska už bych se na to nedíval nejspíš ani 5 minut, nicméně si dobře pamatuju, jak jsem to žral jako malej. Postavičku Lord Zedd mám ještě dodnes v šuplíku =).

Jackass: Děda Mizera (2013)

Knoxvilla a celou tu bandu lidí kolem něj mám už od puberty rád, ale tohle bylo strašně planý a zbytečný.

Santa je úchyl! (2003)

Billy to hraje fakt dobře a je tam pár momentů, kdy jsem se musel smát. Bohužel těch trapných a nehodících se je tam zhruba stejný množství. Pobavilo, nicméně znovu už to vidět nepotřebuju.

Noční můra v Elm Street (1984)

Neéé . . . Znáte ten pocit, když si pamatujete filmovou scénu z dětství a pak ji po x letech konečně přiřadíte k nějakému filmu? Tak jedna z mých patří rovnou sem. Onu krásnou závěrečnou scénu s kladením kytice jsme měli doma na VHS těsně před Ať žijí duchové. Přesně takovej šok mi moji milí rodiče ještě jako malýmu smradovi způsobili. Jinak k filmu: Parádní podívaná plná ujetých a psycho scén. V dnešní době působí místy trochu komediálně, což mně osobně nevadilo. http://www.crisvector.com/1/wp-content/uploads/2013/11/freddy-krueger.png

The Conspiracy (2012)

Po většinu stopáže celkem nuda, shromaždování informací a chození odnikud nikam. Posledních asi 25 minut bylo o dost zajímavějších, ale celkově mě film nebavil, ani nazaujal. Konspirační teorie moc neřeším, ale v tom problém nebyl.

The Horseman (2008)

Film má už od začátku docela dobrej spád a moc se s tím nepárá, což je velký plus. Hlavní hrdina v roli tatíka je docela uvěřitelnej a náležitě nekompromisní, a to je potřeba. Skvělej revenge na jedno pokoukání.

5150 Elm's Way (2009)

Z mýho pohledu dost povedenej thriller. Nemusí v něm být ani tucet úmrtí, ani hektolitry krve, aby bavil , ikdyž kdyby byla stopáž o něco kratší, nejspíš by mu to nijak neuškodilo. Úvod je koukatelnej, ne moc roztahanej a rozhodně to není takový to nezbytný zlo, než se začne něco dít. Jakmile se náš mladý filmař stane nedobrovolně členem týhle podivínské rodinky, poznáváme postupně hlavu rodiny, která bere už nějakej čas spravedlnost do vlastních rukou. S jeho řešením by se nejspíš leckdo ztotožnil, jenže on je zároveň tak trochu ujetej.

4400 (2004) (seriál)

Tak jsem vydržel s komentářem až do posledního dílu a dobře jsem udělal. Musím se přiznat, že jsem měl trochu strach po přečtení některých komentářů o otevřených koncích, že budu po posledním dílu stejně naštvanej jako u Invaze, ale to se nestalo. Za mě velká spokojenost a seriál jako celek od začátku až do konce beru jako poměrně jasně uzavřenej a nebojím se domyslet si další vývoj. Ačkoliv bylo v seriálu hodně mně protivných postav, byly to vesměs menší role a překvapivě nebyl žádnej díl, kterej by mě vyloženě nudil nebo otrávil. 4400 je sice plný originálních nápadů a velké možnosti pohrát si se schopnostmi, ale napětí moc přítomno není a většina situací je docela předvídatelných, což mi ale nevadilo. Pořád jsem čekal, kdy začne nějaká pořádná akce, která přeroste dění většiny dílů, ale bohužel se tak nestalo, což mě trochu zklamalo. Nicméně za 44 dílů povětšinou nadprůměrný zábavy nemůžu jinak než za 4.

Srbský film (2010)

Tento kousek jsem si nechával chvíli stranou vzhledem ke komentářům svých oblíbených uživatelů a počkal jsem si, až budu v ideálním rozpoložení. Včera jsem si ho konečně pustil a musím říct, že je to nářez. Všechno podstatný už bylo milionkrát řečený a pravdu mají i ti s vysokým hodnocením i ti s nízkým a je na každým, jak se k tomu postaví. Každá scéna trumfuje tu předchozí a do toho skvěle zvolenej hudební podkres. Zvraty se opravdu povedly a pěkně mě dostaly. Něco takovýho se jen tak nevidí. Jen bych ještě zmínil, že každej, kdo ví, co si jde pustit a pak tady nadává jak je to přehnaný a ujetý by si měl ujasnit, co vlastně chce.