• Thriller

Správci osudu (2011)

Dobrý námět se podařilo kvalitně zpracovat, takže se z toho nestala sladká poleva na ničem. Ve slušném tempu se odvíjí tenhle příběh navzdory vyšším zájmům a diváci mohou být spokojení.

Spy Game (2001)

Je to sice solidní špionážní thriller, ale až moc dlouhé flashbacky nebo retrospektivy mohou poněkud unavovat. Ale dá se na to koukat a dokonce se i bavit, jak už to tak u filmů Tonyho Scotta bývá.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Všechno, co bylo v této komedii vtipné, pocházelo od mimozemšťana Paula. Nebylo toho sice nějak závratně moc, ale stačilo to na to, abych se nenudil. Jinak byly ostatí postavy spíš takové nijaké a celkově patří film k lepšímu průměru, na který se dá kouknout, ale vracet se k němu bude asi jen málokdo.

Srdce v Atlantidě (2001)

Literární předlohu neznám, ale film byl vcelku příjemným návratem do dětství. Žádné extra dílo to sice není, ale na klidné pokoukání to dostatečně stačí.

Srdce v celofánu (1939)

Velmi nudný film, v němž herci neměli co hrát. Jedině Jiří Dohnal dokázal z toho marastu něco vytěžit.

Srdeční záležitost (2006) (studentský film)

Námět, který už dávno není nový, nic moc herci a technika zpracování velmi špatná.

Stáhni mě do pekla (2009)

Tohle všechno už tu bylo a navíc v mnohem lepším balení. Mně to všechno připadalo vyloženě směšné, což záměrem tvůrců jistě nebylo, a pokud ano, pak ta směšnost rozhodně nebyla k pobavení, spíš to zavánělo trapností. Takže pro mě vyloženě špatný film.

Stahující se smyčka (1984)

Wes Block není Harry Callahan, i když si to možná tvůrci v koutku duše přáli. Ten film je v mnoha směrech hodně nedotažený, chybí napětí, pointa téměř žádná. Wes jako taťka dvou blonďatých holčiček, který to rád drsně s prostitukami, působí spíš jako karikatura drsného detektiva, jenže je to karikatura jen málo zábavná.

Stalinova poslední čistka (2005) (TV film)

Dokument, který sice podává nějaké informace, ale forma, jakou je podává, ho řadí spíš k průměru, což je škoda.

Stalo se (2008)

Zajímavá myšlenka. Ale zpracování poněkud pokulhává, což u režiséra, jakým je Shyamalan, docela zamrzí. No ale až se stromy jednou naštvou, nebudeme se stačit divit.