Love (2011)

Rozhodol som sa písať rozsiahly komentár no v polovici som sa zasekol, zmazal a napíšem sem v skratke čo si myslím. Je to absolútny sračka a to nepreháňam. Škrupina privilegovaných natočila americký film po Slovensky s deťmi a nazval ho "pravdivou drámou zo súčastnosti". Absurdné a keď chcete minúť skoro 5 eur na tento šunt radšej navštívte divadlo alebo galériu či kúpte si radšej schardone.

Kmotr III (1990)

S odstupom času som mal možnosť si pozrieť všetky tri dieli za sebou a môžem tu s kľudným a pokojným svedomím napísať, že Al Pacino zanecháva na planete zem jednu neuveriteľnú trilógiu, ktorá momentálne pod slnkom nemá konkurencie. Celkove spracovanie, výkony hercov všetko to spojené v jeden neobyčajný celok, ktorý je nezabudnuteľný z každého uhla pohľadu. Môžem tu písať doslova tisíce slov o zhliadnutých troch dieloch a predsa by to všetko nebolo dosť. Máme tu niekoľko sto filmov, ktoré sú krásne, vynikajúce ale len jeden jediný je par excellence a to je Kmotr I - II - III. Máme tu rok 2011 res. pomaličky koniec roka a začiatok roka 2012 a do dnešnej doby tento film nemá konkurencie. Nieje tu film, trilógia, ktorá by sa priblížila aspoň na dosah triedy.

Útok na věžák (2011)

Podľa môjho názoru a hodnotenia nič moc. Tento film by som prirovnal k lacnej štetke. Prve si myslíte, že aká je super (za tie peniaze), po pol hodine šukania ste spokojný no potom ne a ne sa spraviť. Bohu žiaľ taký presnej je aj tento film bez konca.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Úžasný krásny vysoký jazyk, monológ striedajúci nádherné veršované pasáže. Vtipné, strašidelné a zároveň s hlbokou myšlienkou no proste KRÁSA.

Koule (1998)

Beriem to spätne a s odstupom času tých už zopár rokov keď som ten film videl po prvý krát v kine. Rozoberať výkon hercov nemá zmysel o tom si spraví názor každý sám. Osobne sa na to pozerám troška viac z nadhľadom. Scenár ak si odmyslím všetky tie chaotické situácie a zároveň prehodnotím postoj k hlbokej myšlienke filmu mi dáva možnosť pochopiť a ohodnotiť to tak ako som to ohodnotil. No fakt, že film je zdĺhavý, miestami neúnosne nudný. Ale je to krásny príklad ako aj tie naj herecké kapacity nedokážu vytvoriť bez snahy a záujmu kvalitný materiál.

Čarodějův učeň (2010)

Film by sa mal hodnotiť objektívne, nakoľko ak by bol rozparcelovaný do rozličných etáp tak ta prvá fáza vedie, ale oproti tej poslednej je po ťažkej havárii. Film zaiste upúta, kamera, efekty a šarm no pre mňa staré a otrepané melancholické sračky v spojení s tou o zem bijúcou tuposťou na konci si film zaslúži hodnotenie aké sa mu dostalo. Osobne si myslím, že Bellucci sa skôr hodila ako krásna ikona predmetu než postava v trápnej chvíľke na konci. A po pravde si myslím, že práve vďaka nej je ten koniec práve preto taký aký je.

Město (2010)

Poriadny materiál a veľmi slušné hodnotenie. Podobné typy som už videl len problém bol vždy dokonalom súlade a tento krát sa to poradilo. Nebudem písať nič nové čo sa tu v komentároch už popísalo. Tento film 100% stojí za oko diváka a jednoznačne odporúčam. Názor si spravíte sami.

Správci osudu (2011)

Charizmatický Matt a očarujúca Emily mi hneť od počiatku sľubovali niečo naozaj famózne, čoho som sa aj dočkal. Nie som veľkým fanúšikom nadzmyslových sci-fi no priznám sa, že toto je presne to čo my chýbalo. Originálne spracovanie vyústilo do nepretržitej extázy až do posledných chvíľ. Presne tieto sweety sú pre mňa ako balzam na dušu v prehnitom spoločensky zvrhlom svete.

Cigán (2011) odpad!

Dám si ktorýkoľvek portál s videami a garantujem vám, že takú autentickosť ako tam niektorý uploadujú ani Šulík nevidel. Toľko príbehov a toľko tragédii či sociálno spoločenskej drámy, s ktorou sa stretávame poniektorý z nás dennodenne. Prosím pekne. Ja to považujem za s prepáčením propagandistickú sračku, amatérsku a zároveň tragickú a smutnú. Netreba byť afektovaný voči niečomu podobnému no pre mňa film je niečo viac ako nástroj. Ľutujem, ale odpad!

TRON: Legacy 3D (2010)

tento film patrí u mňa jednoznačne do top 10 za posledných 5 rokov filmovej produkcie a vidieť ho pre mňa bol neopísateľný zážitok, požitok pre všetky moje zmysly. Markantné chyby krásy sa nedokážu vyrovnať bravúrnemu spracovaniu, ktoré tento film***** má.