Juno (2007)

Krásný hodnotný příběh o tom jak rizikové a jak krásné může být těhotenství, které jako chlap nezažiju, ale přesto mě tenhle film docela dojmul. Viděno na filmovém zlínském festivalu 2008.

Nejkrásnější hádanka (2008)

Od Trošky trošku lepší pohádka, kterou si v tisíci-místném kině plném dětí na zlínském festivalu netroufnete kritizovat. Škoda jen těch plno pohádkových klišé a zoufalý konec ;-) Nicméně koukatelné to rozhodně je a nesouhlasím s některými zdejšími až moc kritickými komentáři.

Penelope (2006)

Výprava a prostředí zkombinované s přehnaným vyprávěním a opravdu dobře zpracovaným koncem, úžasnou hudbou a mohl bych ještě chvíli pokračovat, ale asi mě tenhle film docela chytil za srdce a zpříjemnil začátek zlínského filmového festivalu "2008"

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

No první pocit ze startu úžasný! (viz. Indy v ledničce a svištíci) Mnoho krásných scén vracejících nostalgii minulých dílů a neotřelé vtipky. Ale co konec? Vizuálně úžasné, ale tohle je trošičku moc i na Indyho, včetně scény se třemi vodopádečky. Málokdy píšu přesně procenta, ale tohle je krásných 85%. Třeba změním názor, až filmeček uvidím znovu podruhé, třeba až výjde na DVD.

Earth (2007) (TV film)

Dokáže někdo natočit a setříhat ještě něco krásnějšího? Pro mě je to totiž ten nejúžasnější dokument o přírodě, co jsem kdy viděl. Záběry na stáda, změna období a mohl bych pokračovat velmi dlouho. Rozhodně by jej měl vidět každý, kdo si myslí, že bydlí na téhle planetě a je lidská duše se srdcem obdivující krásy Země!

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Další ze seriálů, kde si tvůrci pohrají s perfekcionismem a zároveň příjemně pobaví diváky neotřelým humorem, kdy mnozí z nás jen kroutí hlavou nebo se dokáží v tu chvíli popadat jen za břicho. :-D Patřím ale do druhé skupiny. Nejúžasnější scéna pro mě je Sheldonův dvojitý sen s Murlocky! V druhé sérii, kdy se vědcům do života pletou hodně i ženy se tvůrcům podařilo ještě zvýšit laťku tohoto seriálu. Takto dobře se člověk nezasměje u každého seriálu.

Svatá hora (1973)

Zajímavé! Představte si nejdivnější představy a znásobte je nějakým velkým číslem,,,, A stejně vás tenhle film překvapí těmi nejbizarnějšími záběry se spoustou nahých těl a obrněných žab. Ne každý tenhle film může snášet, jelikož je zde více než dost zavádějících a pro některé pohoršujících scén.

Nenápadný půvab buržoazie (1972)

Velmi zvláštní film, jen co je pravda! Téměř dokonalá kamera a celkové kouzlo umocňoval jeden sen za druhým. Úžasné bylo, když při rozhovoru prolétalo letadlo nebo projížděli auta, to jsem místy ani nevěděl zda to je schválně nebo jen špatná kopie filmu. Na některé scény jsem musel jen tupě zírat, protože jsem vůbec nepochopil, o co vlastně šlo. Nicméně pan Buňuel má moje uznání.

Muzikál ze střední 2 (2007) (TV film)

Dojemné!!! Vyfintěná blondýna zvedala mírně úroveň celého filmu, jinak velmi podprůměrný muzikál, který se legendární Pomádě vyrovnat nemůže ani zdálky.